Jēkabpils Veselības nedēļa 2017

Veselības nedēļa šogad Jēkabpilī norisinājās no 22.līdz 28.maijam. Vēlos pateikt lielu paldies tiem daudzajiem cilvēkiem, kuri atbalstīja mani, organizējot šīs nedēļas pasākumus.

Pirmsskolas izglītības iestādē “Bērziņš” katra diena bija veltīta noteiktām aktivitātēm: par veselīgu uzturu, zobu veselību, tika minētas mīklas par noteiktu nedēļas laikā apskatīto tēmu-augļi, dārzeņi, piena produkti, bērni kopā ar audzinātājām dziedāja, dejoja, vingroja un nedēļas noslēgumā sportoja. Paldies vadītājai Zinaīdai Kotkinai un visam darbinieku kolektīvam par lielisko darbu!

Jēkabpils Valsts ģimnāzijā katru rītu notika rīta rosme, kuru atskaņoja pa skolas radio 1.stundas sākumā. Ierakstu sagatavoja paši skolēni kopā ar sporta skolotājiem. Rīta rosmei sekoja tematiska radiopārraide par veselību. Garajos starpbrīžos notika akcija “Medmāsa aicina – izmēri spiedienu!”. Paldies skolas vadībai, direktora vietniecei ārpusstundu darbā Dacei Druveniecei un visam ģimnāzijas kolektīvam!

Jēkabpils pamatskolā katru dienu tika organizēta pusdienlaika vingrošana starpbrīžos skolas pagalmā, dinamiskās pauzes mācību priekšmetu stundās, prāta vingrinājumi smadzeņu darbības aktivizēšanai. Tika organizēts informatīvi izglītojošs pasākums skolas pedagogiem un tehniskajiem darbiniekiem “Insultu var novērst”, ko vadīja skolas medmāsa Irēna Giluča. Paldies pamatskolas vadībai, direktores vietniecei Sarmītei Straumei un visam pamatskolas kolektīvam!

Paldies Jēkabpils Agrobiznesa koledžas kolektīvam par aizraujošo un interesanto fizisko aktivitāšu organizēšanu 25.maijā Veselības dienā Jēkabpils Meža parkā.

Veselības nedēļu atbalstīja gan Jēkabpils galvenā bibliotēka, gan Jēkabpils Pilsētas bibliotēka. Pilsētas bibliotēka priecēja ar foto izstādi "Stiprini veselību Mežaparkā!", kuru kolektīvs sagatavoja pašu spēkiem, aktīvi izmantojot visas lieliskās iespējas, ko sniedz Mežaparks, lai aktīvi kustētos un atpūstos. Galvenajā bibliotēkā uz tikšanos - sarunu “Kas jādara šodien, lai dzīvotu ilgi un veselīgi...” aicināja personālā Welness konsultante ar 19 gadu stāžu Dace Ščerbina. Paldies vadītājām Renātei Lenšai un Zinaīdai Rabšai, kuras vada brīnišķīgu un atsaucīgu darbinieku komandas!

Šogad īpaši vēlos pateikties Jēkabpils uzņēmēju biedrībai un tās administratīvajai direktorei Lindai Miezītei par aizraujošo darbu, uzrunājot un iekustinot Veselības nedēļai Jēkabpils uzņēmējus.

SIA "GEFA LATVIJA" katru dienu organizēja 15 minūšu vingrojumu kompleksu ārpus darba telpām uzņēmuma teritorijā svaigā gaisā. Vingrojumus abās struktūrvienībās, kurās katrā ir ap 75 darbiniekiem, vadīja trenere ar pieredzi aerobikas grupu vadīšanā Dace Biseniece. Paldies trenerei, paldies uzņēmuma vadībai, paldies Ilonai Ondzulei. Bija liels prieks būt ar Jums kopā, kad viss kolektīvs aktīvi kopā vingroja!

SIA “Raning” atsaucās "Austrumlatvijas jaunatnes sporta kluba" vadītāja Jura Kalniņa aicinājumam dalīties praktiskos un teorētiskos padomos, kā, ieviešot ikdienā pavisam nelielas pārmaiņas, ir iespējams izvairīties no slimošanas, noguruma un iegūt papildus enerģiju ikdienas darbiem. Paldies Jurim Kalniņam, kas ir no sirds veselīga dzīvesveida virzītājs! Šim aicinājumam atsaucās arī SIA "Laila P", kas aicināja arī visus jēkabpiliešus kopīgi vingrot un uzzināt veselīga dzīvesveida padomus Mežaparkā. Paldies Ingai Rudenokai un Lailai Polei! Es zinu, ka arī ikdienā Jūs noteikti iedvesmojat savas darbinieces rūpēties par savu veselību.

Un paldies SIA "Rītausma", kas atbalstīja aktīvākos uzņēmējus - sarūpēja veselīgas balvas!

Vēlos pateikt paldies Ligitai Upītei, kura arī ikdienā iedvesmo jēkabpiliešus apgūt nūjošanas tehniku! Paldies Lidijai Ribkinai, kura aicināja apgūt Cigun vingrošanas pamatus, kā arī Andrejam Strušelim, kurš aicināja Jēkabpils stiprā dzimuma pārstāvjus uz sarunu, kā kontrolēt, uzturēt un uzlabot vīrieša veselību.

Un, protams, paldies Latvijas Universitātes Neiroloģijas un neiroķirurģijas zinātniskajam pulciņam un Zandai Arājumai, kuri Jēkabpils iedzīvotājiem un viesiem piedāvāja iespēju apmeklēt pasākumu “Insulta kabinets”.

Šajā rakstā es nebūt neuzskaitīju visus pasākumus, tāpēc vēlreiz paldies visiem, visiem, kas piedalījās gan rīkojot pasākumus, gan piedaloties tajos.

Tiksimies un būsim kopā Veselības nedēļā 2018!

 

Žanete Tiltiņa, Veselības veicināšanas koordinētāja Jēkabpils pilsētas pašvaldībā.

Jēkabpils Veselības nedēļa 2017
01.Jūnijs, 2017
8618
Mobilais mamogrāfs
18.Maijs, 2017
8515
Jau septīto gadu Latvijā norisinās kampaņa “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!”
17.Maijs, 2017
8512
Jēkabpils uzņēmēji aktīvi iesaistās Veselības nedēļas pasākumos
16.Maijs, 2017
8509
Seko modei – apgūsti Cigun vingrošanu
16.Maijs, 2017
8508
Veselības nedēļā Jēkabpils iedzīvotāji tiek aicināti apgūt nūjošanas tehniku
16.Maijs, 2017
8507
VESELĪBAS NEDĒĻA JĒKABPILĪ (PAPILDINĀTS)
16.Maijs, 2017
8506
VESELĪBAS NEDĒĻA JĒKABPILĪ
03.Maijs, 2017
8450
Aicinājums pieteikties psihosociālās rehabilitācijas nometnēm “Spēka Avots”
29.Marts, 2017
8287
Mobilais mamogrāfs
20.Februāris, 2017
8065
Mobilais mamogrāfs
12.Janvāris, 2017
7877
Noskaties video "Veselība ir kustībā!"
28.Decembris, 2016
7765