Jēkabpilī norisinājās seminārs “PILSĒTVIDE UN VELOSATIKSME”

9.augustā Jēkabpils Tautas namā norisinājās biedrības “Latvijas Riteņbraucēju apvienība” un VAS “Latvijas Valsts ceļi” sadarbībā ar Jēkabpils pilsētas pašvaldību organizētais seminārs “PILSĒTVIDE UN VELOSATIKSME”. 
Semināra mērķis bija skaidrot un informēt par jaunākajām pasaules tendencēm pilsētvides veidošanas jomā, sevišķi pievēršot uzmanību gājējiem un velosatiksmei.  Semināra ievadā klātesošos uzrunāja Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis, uzsverot velotransporta nozīmi un attīstību, kā arī vēlot semināra dalībniekiem- pašvaldību pārstāvjiem, arhitektiem, projektētājiem,  būvniekiem, kā arī citiem interesentiem gūt jaunu, vērtīgu informāciju un skatījumu uz velotransporta attīstību pilsētās. “Latvijas Riteņbraucēju apvienības” valdes priekšsēdētājs Viesturs Silenieks klātesošajiem sniedza ieskatu velotransporta pieaugošajā lomā pasaulē un tā ietekmi, nozīmi tautsaimniecībā. Seminārā tika izklāstīti labie un sliktie piemēri Latvijā un pasaulē, kā arī notika praktiskas aktivitātes- izbrauciens ar velosipēdiem un Jēkabpils infrastruktūras apskate, lai redzētu un analizētu esošo situāciju.
Semināra otrajā daļā VAS “Latvijas Valsts ceļi” ceļu būvinženieris Aigars Šarpņicks stāstīja par Latvijas un ārvalstu praksi pilsētvides infrastruktūras plānošanā- standartiem, likumiem, noteikumiem un praktiskām problēmām, tika izskaidroti valsts standarti velo satiksmes projektēšanai un to piemērošana atbilstoši Ceļu satiksmes likumam un noteikumiem. Seminārs noslēdzās ar diskusiju par Jēkabpilī redzēto. Lektori atzina, ka Jēkabpilī būtu nepieciešams izstrādāt velo koncepciju un paralēli domāt par nākamajiem soļiem velo infrastruktūras uzlabošanā. 10.augusta Jēkabpils pilsētas domes Attīstības un tautsaimniecības komitejas sēdē tika diskutēts par nepieciešamību uzsākt velo un gājēju celiņu koncepcijas izstrādi Jēkabpils pilsētā un šo jautājumu plānots virzīt izskatīšanai domes Finanšu komitejas sēdē jau tuvākajā laikā.

A.Sleže
Jēkabpils pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību speciāliste
 

 

 

Izrāde “Trīs musketieri” ATCELTA!
17.Augusts, 2017
9181
Krustpils pilī būs skatāma ziedu izstāde “Gladiolas un dālijas”
17.Augusts, 2017
9179
Jēkabpilī dažādos notikumos atcerēsies “Baltijas ceļu”
17.Augusts, 2017
9177
Piešķir finansējumu biedrībai “Basketbola klubs Jēkabpils”
17.Augusts, 2017
9176
Notika darba sanāksme ar pilsētas saimnieciskajiem dienestiem
16.Augusts, 2017
9174
Apstiprina nākamā gada budžeta prioritātes un Budžeta komisijas sastāvu
16.Augusts, 2017
9170
Līdz septembra beigām Jēkabpilī plānoti vairāku ielu remontdarbi
15.Augusts, 2017
9166
Košās vasaras skaņās
15.Augusts, 2017
9165