EBD brīvprātīgie atvadās no Jēkabpils

EBD brīvprātīgie atvadās no Jēkabpils

 „Nedaudz klusāka un ierastāka ir palikusi ikdiena Jēkabpilī’’ – šāda atziņa radusies pēc četru Eiropas brīvprātīgo jauniešu došanās mājup uz Franciju, Armēniju un Austriju.

Daudzi jēkabpilieši pēdējā gada laikā paguva iepazīt ‘’Jēkabpils NVO resursu centra’’ koordinētā Erasmus+ Eiropas brīvprātīgā darba projekta “Volunteer’s discovery” brīvprātīgos jauniešus – Julien, Ani, Hasmik un Marion. Šiem četriem jauniešiem Eiropas brīvprātīgā darba projekts noslēdzās aprīlī un maijā. Gada garumā viņi, dzīvojot un strādājot  Jēkabpilī, realizējuši dažnedažādas idejas – organizējuši meistarklases, mācījuši  svešvalodas vietējiem iedzīvotājiem, rīkojuši filmu un spēļu vakarus un brīvajā laikā arī apceļojuši Latviju, iepazīstot tās noslēpumaino valdzinājumu.

Katrs no projektā iesaistītajiem jauniešiem Jēkabpilī ieradās 2018.gada pavasarī un vasarā ar savu stāstu par to, kā un kāpēc nolēmuši pieņemt dzīvē tik aizraujošu un vienlaicīgi atbildīgu izaicinājumu, kurš reizē arī licis izkāpt no komforta zonas. Kāda pašmērķis bija attīstīt angļu valodas iemaņas, cits vēlējās dot sev laiku ieklausīties sevī un izvirzīt nākotnes mērķus vai izmēģināt patstāvīgu dzīvi, taču visus kā vienu saistīja multikulturālā un uz sabiedrības labumu vērstā darba vide organizācijās, kurās viņi bija izvēlējušies veikt brīvprātīgo darbu.

Jauniešu projekta aktivitātēm noslēdzoties, tika organizēti atvadu pasākumi. Tas bija viens no emocijām piesātinātākajiem brīžiem, kad jaunieši un projekta komanda atskatījās uz gada laikā piedzīvoto, paveikto un sasniegto, dalījās iespaidos un nākotnes iecerēs. Atvadu pasākumos visi jaunieši saņēma Eiropā atzītus dokumentus – “Youthpass” sertifikātus, kā apliecinājumus tam, ka viņi ne tikai devuši labu sabiedrībai, bet arī apguvuši jaunas kompetences.

Kā atzina Eiropas brīvprātīgie jaunieši,  pavadītais laiks Jēkabpilī un padarītais darbs projekta ietvaros viņus tik ļoti satuvināja, ka dažbrīd licies – viens otram viņi ir labākie draugi, stiprais plecs un atbalsts. Lai arī katra dzīves ceļi vedīs citā virzienā, viņus vienmēr vienos kopības sajūta, ka viņi ir daļa no lielās Eiropas brīvprātīgo „ģimenes”.

Mariona no Austrijas dalījās savos iespaidos, pārdomās un emocijās:

„Mans EBD projekts ilga no 2018.gada 27.jūlija līdz 2019.gada 17.maijam. Mani darba uzdevumi bija dažādi, piemēram, mācīt vācu valodu vietējiem iedzīvotājiem, organizēt pasākumus un vadīt radošo darbnīcu kopā ar brīvprātīgo  jaunieti Hasmik. Brīvprātīgais darbs Jēkabpilī bija tiešām vērtīga pieredze. Pirms ierašanās šeit, nekad agrāk nebiju dzirdējusi neko par Latviju, un kur nu vēl par Jēkabpili.  Bet, ierodoties šeit, es biju pozitīvi pārsteigta. Pilsēta bija mierīga, tajā bija skaistas vietas, kur pavadīt laiku. Bija sajūta, ka esmu atradusi otro mājvietu turpmākajiem gandrīz 10 mēnešiem.

Par laimi, es šeit nebiju vienīgā brīvprātīgā, jo atrast draugus starp vietējiem latviešiem būtu bijis ļoti ilgs un grūts process, un, diemžēl, ārpus manas darba vietas es tā arī neieguvu nevienu latviešu draugu. Toties es iepazinos ar vairākiem brīvprātīgajiem, kuri dzīvoja un strādāja citās Latvijas pilsētās. Kopā ar viņiem mēs lieliski pavadījām laiku.

Jo īpaši neaizmirstams kopīgi pavadītais laiks mums bija ar manu istabas biedreni no Armēnijas, kuras dēļ es arī īsti neilgojos pēc mājām.  Šajā ziņā varu teikt, ka man ļoti paveicās, jo apkārt bija lieliski cilvēki, kuri man lika justies labi. Protams, bija „augšā un lejā” posmi, tomēr vissmagāk bija atstāt to visu -  cilvēkus, vietas un lietas, ko tik ļoti biju iemīlējusi.

Visvairāk es baidos no atgriešanās mājās, jo es nekad un nekur neesmu bijusi tik laimīga kā šeit, un man ir bail, ka tas var mainīties, kad atgriezīšos savā dzimtenē. Tādēļ vēlos visiem teikt – UZ REDZĒŠANOS!”

„Jēkabpils NVO resursu centra” komanda ir patiesi gandarīta par kopīgi padarīto darbu un veikto ieguldījumu sabiedrībā. Pateicamies visiem projekta, tā aktivitāšu un brīvprātīgo atbalstītājiem. Īpašu pateicību izsakām brīvprātīgo mentoriem Ilvijai Voicišai, Mairai Tropai, Elīzai Lenšai, Ievai Druveniecei un Santai Kūlītei, kas sniedza brīvprātīgajiem ļoti nepieciešamo praktisko un emocionālo atbalstu visā viņu pavadītajā laikā Jēkabpilī.

Projekts “Volunteer’sdiscovery” vēl turpinās un līdz šī gada jūlija beigām katram iespējams iepazīt brīvprātīgo Martu no Polijas, piedaloties viņas organizētajās aktivitātēs, kuras viņa realizē strādājot biedrībā “Rodacy”. Drīzumā “Jēkabpils NVO resursu centra” mājaslapā, Facebook un Instagram profilos būs iespēja iepazīties ar visu brīvprātīgo atziņām par projektā pavadīto laiku – seko līdzi jaunumiem!

Projektu “Volunteer’sdiscovery” finansē Eiropas Komisija programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” ietvaros, līdzfinansē Jēkabpils pilsētas pašvaldība. Projektu koordinē biedrība “Jēkabpils NVO resursu centrs”, uzņemošie partneri Latvijā ir biedrības “Ūsiņš” un “Rodacy”

Santa Kūlīte, Sabiedrisko attiecību speciāliste, Jēkabpils NVO resursu centrs

 

Pašvaldības izsludinātajā NVO projektu konkursā iesniegti 10 projekti
02.Jūlijs, 2020
15438
Pašvaldība aicina nevalstiskās organizācijas šogad jau otro reizi iesniegt projektus konkursam 
29.Maijs, 2020
15269
Pašvaldības finansējumu saņems astoņi  NVO projekti
29.Maijs, 2020
15268
Aicina biedrības un nodibinājumus pieteikties aktivitātei Darbam nepieciešamo iemaņu attīstība nevalstiskajā sektorā
11.Maijs, 2020
15160
Jēkabpils NVO aktualitātes no 23. līdz 29. decembris
20.Decembris, 2019
14487
Jēkabpils NVO aktualitātes no 16. līdz 22. decembris
16.Decembris, 2019
14451
Jēkabpils NVO aktualitātes no 9. līdz 15. decembris
09.Decembris, 2019
14418
Jēkabpils NVO aktualitātes no 2. līdz 8. decembrim
02.Decembris, 2019
14366
Jēkabpils NVO aktualitātes no 25. nov. līdz 1. decembris
22.Novembris, 2019
14308
29.novembrī notiks informatīvais mentoru seminārs
22.Novembris, 2019
14302
28.novembrī notiks Brīvprātīgo godināšanas pasākums
21.Novembris, 2019
14300
 Jēkabpils NVO aktualitātes no 19. līdz 24. novembrim
15.Novembris, 2019
14277