21.gadsimts- sociālo mediju gūtā” lekcijas retrospekcija

21.gadsimts- sociālo mediju gūtā” lekcijas retrospekcija

Piektdienas pēcpusdienā, 5.jūlijā, kamēr pilsētā kā bišu stropā noritēja aktīva darbība Jēkabpils pilsētas svētku organizēšanā un svinēšanā, norisinājās arī biedrības „Jēkabpils NVO resursu centrs” rīkotā lekcija „21.gadsimts - sociālo mediju gūstā”. Lekciju vadīja Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes lektore Velta Skolmeistere. Lekcija tika organizēta Jēkabpils pilsētas pašvaldības finansēta projekta „21.gadsimta nepieciešamība - medijpratība un prezentēšanas prasmes” ietvaros.

V.Skolmeistere lekcijas laikā informēja klātesošos par jaunākajiem pētnieku atklājumiem, proti, paaudžu iedalījumu, tik būtisko nošķīrumu starp „vecāko” un „jaunāko” paaudžu plaisu. Par tik svarīgo aspektu - kā jaunietim veidot savu sociālo tīklu profilu, lai radītu par sevi pieklājīgu un diskrētu tēlu. Diskusijā ar lektori iesaistījās jaunieši, kuri ir ļoti zinoši par mūsdienu iespējām interneta vidē, kā arī vairāki vidējo un vecāko paaudžu pārstāvji, kopīgi veidojot neierastu auditorijas sastāvu un uzskatāmi atspoguļojot kādas ir katras paaudzes zināšanas un uztvere par sociālajiem tīkliem un interneta vidi.  Lektore prezentācijas laikā dalījās ar vairākiem piemēriem no dažādiem portāliem par to, kā izskatās viltus ziņas jeb tā sauktā dezinformācija, kā to atpazīt. Tika veidotas darba grupas, kurās klātesošie dalījās ar interesantiem piemēriem no dzīves par savu pieredzi sociālo mediju “gūstā”.

Lekcija vairāk tika veltīta akadēmiskajām zināšanām, pievēršoties tādiem jautājumiem kā: viltus ziņas - to atpazīšana, sevis prezentēšana sociālajās vietnēs, kritiskās domāšanas attīstīšana katrā indivīdā, kurš lieto sociālos medijus, tādējādi liekot klātesošajiem aizdomāties par to, kādu informāciju tie par sevi atklāj publiskajā telpā un, ka interneta vidē nav iespējama personiskā telpa, visas par sevi atklātās ziņas var kļūt neatgriezeniski pieejamas jebkuram.

Lektore skaidroja, ka mūsdienās ir kļuvis aktuāls termins „digitālie zīdaiņi”, kurš attiecināms  uz jauniešiem, kuri dzimuši pēc 1992.gada, bet jo īpaši – uz mūsdienu pusaudžiem. Šie jaunieši ir izauguši ar tehnoloģijām rokās, bez tām viņu dzīve vairs nav iedomājama, strauji mainīgais ikdienas un dzīves ritms viņiem ir kā nepieciešamība, savukārt iepriekšējām paaudzēm – būtiskāka ir stabilitāte. Lektore īpaši uzsvēra, ka šis strauji mainīgais tehnoloģiju attīstības laiks rada daudz lielāku plaisu starp paaudzēm, kā tas jebkad ir bijis, kā arī pašu paaudžu nomaiņa notiek arvien īsākā laika intervālā.

Projekta „21.gadsimta nepieciešamība - medijprātība un prezentēšanas prasmes” ietvaros ir ieplānots šīs lekcijas turpinājums, kuru vadīs LNT Latvija raidījuma ‘’900 sekundes” ziņu moderators un SIA “Me&Media” vadītājs Oskars Priede. Seminārs būs praktisks, kurā varēs izmantot lektores V.Skolmeisteres sniegtās akadēmiskās zināšanas par sociālo mediju nozīmi mūsu ikdienā. Tāpēc uz O.Priedes lekciju aicināti visi, kuri apmeklēja projekta pirmo lekciju, kā citi „Jēkabpils NVO resursu centra” biedri. Plašāk par nākamo projekta „21.gadsmita nepieciešamība - medijprātība un prezentēšanas prasmes” informēsim drīzumā plašsaziņas līdzekļos un sociālajās vietnēs.

Projektu „21.gadsimta nepieciešamība - medijpratība un prezentēšanas prasmes” finansiāli atbalsta Jēkabpils pilsētas pašvaldība.

Informāciju sagatavoja:
Projekta vadītāja Sintija Klūga-Grode
Sabiedrisko attiecību speciāliste Santa Kūlīte
Biedrība “Jēkabpils NVO resursu centrs”

Pašvaldības izsludinātajā NVO projektu konkursā iesniegti 10 projekti
02.Jūlijs, 2020
15438
Pašvaldība aicina nevalstiskās organizācijas šogad jau otro reizi iesniegt projektus konkursam 
29.Maijs, 2020
15269
Pašvaldības finansējumu saņems astoņi  NVO projekti
29.Maijs, 2020
15268
Aicina biedrības un nodibinājumus pieteikties aktivitātei Darbam nepieciešamo iemaņu attīstība nevalstiskajā sektorā
11.Maijs, 2020
15160
Jēkabpils NVO aktualitātes no 23. līdz 29. decembris
20.Decembris, 2019
14487
Jēkabpils NVO aktualitātes no 16. līdz 22. decembris
16.Decembris, 2019
14451
Jēkabpils NVO aktualitātes no 9. līdz 15. decembris
09.Decembris, 2019
14418
Jēkabpils NVO aktualitātes no 2. līdz 8. decembrim
02.Decembris, 2019
14366
Jēkabpils NVO aktualitātes no 25. nov. līdz 1. decembris
22.Novembris, 2019
14308
29.novembrī notiks informatīvais mentoru seminārs
22.Novembris, 2019
14302
28.novembrī notiks Brīvprātīgo godināšanas pasākums
21.Novembris, 2019
14300
 Jēkabpils NVO aktualitātes no 19. līdz 24. novembrim
15.Novembris, 2019
14277