Būvindustrijas GADA BALVAS laureāti dodas apmeklēt Londonas būves

Būvindustrijas GADA BALVAS laureāti dodas apmeklēt Londonas būves

9. aprīlī vizītē uz Londonu dodas 12 konkursa „BŪVINDUSTRIJAS GADA BALVA 2013” laureāti un speciālo balvu ieguvēji. Viņus gaida neaizmirstamas, notikumiem un iespaidiem pārpilnas dienas Apvienotās Karalistes galvaspilsētā un mūsdienu būvniecības mekā Londonā.

 

Ceļazīmi uz Londonas ievērojamākajām būvēm ar laureātiem speciāli sagatavotu programmu, mākslinieces Katrīnas Vasiļevskas izstrādāto balvu „Pamatakmens”, diplomus un piemiņas nozīmītes godalgotie inženieri saņēma 25. februārī svinīgajā laureātu apbalvošanas ceremonijā Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī.

Lielo nozares apbalvojumu pirmoreiz Latvijas vēsturē pasniedza Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš, ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts un citas prominences. Būvindustrijas Gada balvu saņēma 12 inženieri - 6 kategorijā „Par mūža ieguldījumu būvindustrijā” un 6 kategorijā „Gada inženieris 2013”

(sk. www.buvindustrijasgadabalva.lv)

 

Nozares konkursu „BŪVINDUSTRIJAS GADA BALVA ” izsludināja Latvijas Būvinženieru savienība sadarbībā ar citām būvindustrijas sabiedriskajām organizācijām un žurnāls „Būvinženieris”. Konkursa ģenerālsponsors – KNAUF un KNAUF Insulation, sponsori – RBSSKALS, RE&RE, MERKS, GRANDEG, SAKRET, UPONOR, SADOLIN, AKZO NoBEL, CEĻU INŽENIERI.

 

Londonas apmeklējuma programma veidota sadarbībā ar Latvijas – Lielbritānijas Tirdzniecības palātu Apvienotajā Karalistē, kas nodrošināja arī inženieru delegācijas pavadīšanu visas vizītes laikā.

Pirmais vakars Londonā – iepazīšanās. Laureāti dodas uz speciāli viņiem par godu organizētu pieņemšanu Latvijas Republikas vēstniecībā Londonā, kas tiek rīkota sadarbībā ar Londonas biznesa kluba biedriem.

 

10. aprīlis sākas olimpiskās noskaņās. Latvijas inženieri dodas uz 2012. gada Londonas olimpisko spēļu norises vietu, kur notiek Olimpiskā parka teritorijas (London Olympic Site) un tajā esošo objektu apskate. Patlaban noris Olimpiskā parka teritorijas pārveide un objektu transformācija par Queen Elizabeth Olimpic Park, un nu jau par ikonām kļuvušās būves pārtop objektos ar jaunu funkciju un jaunu nākotni.

Tālāk seko brauciens pie savējiem – uz Skonto Enterprises Ltd. būvlaukumu Londonā, kur Skonto uzņēmuma pārstāvji iepazīstina ar savu objektu un dalās pieredzē – kā tas ir, būvēt Londonā.

 

Pēcpusdienā - vizīte uz slavenās Vestminsteres pilsētvaldi (Westminster City Council), kur organizēta tikšanās ar pilsētas plānošanas un attīstības komiteju. Pilsētas ierēdņi prezentē nozīmīgākos būvniecības objektus, rāda grandiozos attīstības plānus un paraugbūves.

 

11. aprīļa programma no sākuma līdz beigām balstīta aizraujošos piedzīvojumos. Vispirms inženieri dodas izpētīt Londonas Nacionālā teātra (The National Theatre) aizkulises. Vienā acumirklī top skaidrs, ka tā nav aizskatuve mums ierastā izpratnē, bet grandioza industrija, kas ik gadu piedāvā skatītājiem 20 jauniestudējumus.

 

Nākošais piedzīvojums ir O2 stadiona jeb Tūkstošgades doma (The Millennium Dome), kas atrodas Temzas krastos Grīnvičas pussalā, apmeklējums. Tūkstošgades doms Londonā tika uzcelts kā centrālā 2000. gada sagaidīšanas atrakcija. Lai arī savulaik daudz kritizēts un pelts par kļūdainajām biznesa prognozēm, šodien tas priecē apmeklētājus ar savu atraktīvo un speciāli kāpējiem aprīkoto jumta platformu, no kuras paveras viena no plašākajām un bagātākajām Londonas ainava 360◦ leņķī.

Un visbeidzot – Shard - patlaban augstākais debesskrāpis Rietumeiropā! Inženiertehnisko risinājumu virsotne un katra inženiera sapnis. Jaunais Londonas simbols no savas skatu platformas skaidrā dienā piedāvā elpu aizraujošu skatu vairāk nekā 60 kilometru rādiusā pāri visai pilsētai. Ēkas arhitekts ir arhitektūras lielmeistars Renzo Piano. Ēka ir 310 metrus - 87 stāvus - augsta. Debesskrāpis izmaksāja 1,5 miljardus mārciņu un tā investori pārstāv Katāru. Trīsstūra formas ēkā paredzētas biroju telpas, restorāni un viesnīca, kā arī luksusa apartamenti.

Vēl tikai atvadu vakariņas viesmīlīgajā „Daugavas Vanagu” viesnīcā un piektdien -mājupceļš.

Uz Londonu dodas:

Laureāti:

Igors Šenbergs, SIA „RBSSKALS Būvvadība” projektu vadītājs,

Ivo Brālēns, SIA „Merks” projektu vadītājs,

Staņislavs Kumpiņš, SIA „Re&Re” projektu vadītājs,

Edgars Briedis, SIA „RBSSKALS Būvvadība” projektu vadītājs

Artjoms Gridņevs, SIA „Tilts” iecirkņa vadītājs, projektu vadītājs

Astrīda Dutkeviča, SIA „Jēkabpils PMK” projektu vadītāja

Aivars Brambis, SIA „Aqua – Brambis” valdes priekšsēdētājs, uzņēmuma īpašnieks

Speciālo balvu ieguvēji:

Roberts Rēboks, SIA „Merks” būvdarbu vadītājs

Vladimirs Budigins, SIA ”Pilsbūve” tehniskais direktors, būvdarbu vadītājs

Arnis Heinrihsons, AS „Inspecta” Latvija vadošais eksperts, būvuzraugs

Mārtiņš Fībigs, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Lauku inženieru fakultātes Arhitektūras un būvniecības katedras vieslektors, SIA „Vimbas MF” īpašnieks

Aleksandrs Kuzņecovs, SIA „UPB projekti” inženieris projektētājs

Kopā ar grupu būs:

Mārīte Šperberga, Latvijas Būvinženieru savienības valdes locekle, žurnāla „Būvinženieris” galvenā redaktore

 

Konkursa organizatoru vārdā Mārīte Šperberga,
29468382, marite.sperberga@gmail.com, bgbalva@gmail.com