BK “Jēkabpils” uzsāk LBL izslēgšanas spēles ar cīņu pret “Barons kvartāls”

BK “Jēkabpils” uzsāk LBL izslēgšanas spēles ar cīņu pret “Barons kvartāls”

Ceturtdien, 20. aprīlī Jēkabpils sporta namā BK “Jēkabpils” dosies laukumā pārbaudīt spēkus savā nu jau ceturtajā Latvijas Basketbola čempionāta izslēgšanas turnīrā. Šoreiz pirmais pretinieks būs tas pats, kas bija debijas gadā - “Barons kvartāls”. Cīņa sāksies plkst. 18.30, to tiešraidē varēs vērot “Lattelecom” TV kanālā “Best4sport TV”.

BK “Jēkabpils” klubam šī ir piektā – jubilejas sezona, savukārt galvenajam trenerim Rūdolfam Rozītim – pirmā sezona vīriešu komandas galvenā trenera amatā. Rozīša vadībā “lūši” ir izcīnījuši 18 uzvaras, piedzīvojuši 14 zaudējumus un regulāro sezonu noslēdz kā ceturtā labākā komanda līgā aiz BK “Ventspils”, “VEF Rīga” un BK “Valmiera/ORDO”.

Piektajā vietā finišējušie “Barons kvartāls” (17/15) jēkabpiliešiem ir bijis sīvs pretinieks, bet izslēgšanas spēlēs neviens negaida vieglu cīņu. Sezonā uzvaras un zaudējumi abām komandām dalīti uz pusēm, tomēr, skaitot gūtos punktus, “lūši” bijuši pārāki.

Regulārās sezonas rezultatīvākais spēlētājs BK “Jēkabpils” komandā ar mačā vidēji gūtiem 13,6 punktiem ir Roberts Stumbris, turpat līdzās ar 13,2 punktiem ir Rinalds Sirsniņš, kurš ir arī  komandas vadošais saspēlnieks, katrā cīņā vidēji atdodot komandas biedriem sešas virtuozas,  precīzas un galvenais – rezultatīvas piespēles. Ar šo rezultātu Sirsniņš ierindojas trešajā vietā līgā. Zem groziem visveiksmīgāk saimniekojis Andrejs Šeļakovs un Jurijs Aleksejevs, abi vidēji spēlē izcīnījuši 7,1 atlēkušo bumbu katrs. Jāatzīmē arī Aleksejeva ieguldījums punktu gūšanā – vidēji 12,7 punkti mačā.

“Barons kvartāls” rindās labākais punktu guvējs ir pagājušās sezonas amerikāņu “lūsis” Tailers Larsons (Tyrler Larson), viņš regulāro sezonu noslēdzis ar vidēji katrā spēlē gūtiem 15,8 punktiem un šajā rādītājā ir labākais līgā. Larsona kontā ir arī vidēji 4,3 rezultatīvas piespēles katrā mačā, kas ir augstākais rādītājs komandā. Par atlēkušajām bumbām vislabāk cīnījies no “Liepāja/Triobet” pārnākušais Dāvis Rozītis (vidēji 8,7 atlēkušās bumbas katrā cīņā).

No kluba dibināšanas brīža jēkabpilieši regulāro sezonu divas reizes ir noslēguši piektajā vietā – 2012./2013. gada (19 uzvaras/15 zaudējumi) un 2014./2015. gada sezonā (17/14). 2013./2014. gada sezonā “lūši” ar 25 uzvarām un 12 zaudējumiem ieņēma 4.pozīciju, bet pērn ar bilanci 19/17 palika septītie.

Četros izslēgšanas turnīros BK “Jēkabpils” ir izcīnījusi divas trešās vietas un bronzas godalgas. Kā veiksies šosezon, to redzēsim jau pavisam drīz! Esi klāt un esi par “lūšiem”!

Basketbola klubu „Jēkabpils” atbalsta: Jēkabpils pilsētas pašvaldība, SIA „LDz Cargo”, SIA „Pata”, SIA „Jēkabpils PMK”, AS „LNK Industries”, SIA „Mikor”, SIA „Pilna Servisa Līzings”, AS „Viada Baltija”, SIA „Ošukalns”, AS „A.C.B.”, SIA „Astarte Nafta”, „Joma”.

Informāciju sagatavoja:
Lāsma Irša
BK “Jēkabpils”