Jēkabpils — labo pārmaiņu pilsēta!

Multifunkcionālā halle nostiprinās Jēkabpils pilsētu kā reģionālas nozīmes centru

Multifunkcionālā halle nostiprinās Jēkabpils pilsētu kā reģionālas nozīmes centru

Ceturtdien, 8.martā Jēkabpils pilsētas pašvaldības domes sēžu zālē tika parakstīts iepirkuma līgums par Jēkabpils multifunkcionālās sporta halles jaunbūves būvprojekta izstrādi, būvniecību un autoruzraudzības veikšanu. Līgumu no Jēkabpils pilsētas pašvaldības parakstīja domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis, no projekta realizētāju puses: akciju sabiedrības “PANEVĖŽIO STATYBOS TRESTAS” ģenerāldirektors Dalius Gesevičius, SIA “ARMS group” valdes priekšsēdētājs Artūrs Sprudzāns un SIA “LC Būve” valdes loceklis Sandis Dzērvītis. 
 
“Multifunkcionālā halle aptvers plašu sporta aktivitāšu kompleksu. Vairāk nekā 2000 m2 lielajā, universālajā sporta zālē būs iespējams trenēties basketbolā un volejbolā, kā arī aizvadīt spēles, rīkot turnīrus, čempionātus šajos sporta veidos,” skaidro Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis. Netiks aizmirsts arī par ledus sporta veidu cienītājiem: ”Jēkabpils iedzīvotājiem tiks sniegta pastāvīga iespēja baudīt sporta veidus uz ledus, jo hallē tiks ietverta 2170 m2 liela “B” kategorijas hokeja arēna, kas būs atbilstoša LHF (Latvijas Hokeja Federācijas) apstiprinātajam nolikumam.” Priekšsēdētājs papildina, ka paralēli hallēm komandu sporta veidiem, būs pieejams plašs citu telpu komplekss: “Iedzīvotājiem būs pieejama vairāk kā 400m2 liela trenažieru zāle un 185 m2 liela aerobikas un horeogrāfijas zāle, kā arī konferenču zāle un kafejnīca. Domājot par sportistu ērtībām tiks izveidotas mūsdienīgi aprīkotas sportistu ģērbtuves.” 

 “Lai rūpētos par skatītāju ērtībām, volejbola un basketbola hallē tiks nodrošinātas stacionārās tribīnes ar 100 vietām un teleskopiskās tribīnes ar 1000 vietām. Savukārt, hokeja arēnā būs pieejamas tribīnes 300 skatītājiem,” informē R.Ragainis. Pilsētas iedzīvotāju ērtībām tiks sakārtota arī infrastruktūra ap multihalli: “Halles teritorijā tiks izveidots laukums strītbolam un universāls sporta laukums, kas paredzēts vasaras sezonas sporta aktivitātēm. Lai nerastos satiksmes traucējumi sacensību un citu pasākumu laikā, tiks izveidotas vairākas autostāvvietas aptuveni 5000 m2 platībā.”

“Esam priecīgi, ka mēs kopā ar juridisko personu apvienību esam ieguvuši tiesības realizēt šo lielo projektu. Vēlos uzsvērt, ka šis mūsu akciju sabiedrībai nav pirmais šāda veida projekts, līdz ar to, varam garantēt to, ka tas izdosies. Ceram, ka turpmākā sadarbība būs tikpat izdevusies, kā līdz šim,” pirms līguma parakstīšanas akcentē D.Gesevičus. 

“Pateicoties hallei Jēkabpils pilsētas vārds būs dzirdams kā Latvijas, tā arī starptautiskā mērogā. Tā būs pieejama kā Jēkabpils, tā arī apkārtējā reģiona un pilsētu iedzīvotājiem, tāpat tā spēs nodrošināt plaša mēroga sacensības starptautiskā līmenī. Tieši tāpēc, multifunkcionālā halle ir viens no pamatkritērijiem pilsētas, kā reģionālās nozīmes centra nostiprināšanai,” atkārtoti uzsver domes priekšsēdētājs. 

Kā iepriekš ziņots, līgums parakstīts ar juridisko personu apvienību, kurā apvienojušies trīs uzņēmumi: akciju sabiedrību “PANEVĖŽIO STATYBOS TRESTAS”, SIA “ARMS Group” un SIA “LC Būve”. Līguma pilnā summa paredzēta  13,1 milj. EUR (ar PVN) apmērā. Projektu plānots realizēt nedaudz vairāk kā divu gadu garumā. Halles atrašanās vieta paredzēta Brīvības ielā 289b, iekļaujoties kopējā infrastruktūrā ar Jēkabpils Stadionu. 

Informāciju sagatavoja 
Jēkabpils pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļa