Līgo svētku noskaņa rodas NVO organizētā tirdziņā

Līgo svētku noskaņa rodas NVO organizētā tirdziņā

Līgo laika sajūtas rosināja piektdien notikušais PirmsLīgo NVO tirdziņš Jaunajā ielā 39i, Jēkabpilī, pie biedrības “Jēkabpils NVO resursu centrs” SR Dienas centra “Kopā būt”. Tirdziņš pulcināja gan nevalstisko organizāciju dalībniekus ar amatnieku prasmēm, gan individuālus rokdarbu pratējus, gan privātpersonas, kas cer uzsākt savu saimniecisko darbību.

Krāšņi pārstāvēta bija Jēkabpils novada biedrība “Ūdenszīmes” – uzsākta gan interesantu un skaistu kausētā stikla rotaslietu izgatavošana, gan lāzerdruka uz koka materiāla grāmatzīmēm, piemiņas lietām, suvenīriem.

Biedrība, kas apvieno Jēkabpils un tuvākās apkaimes pensionārus, JPA “Sasaiste” tirdziņā bija pārstāvēta ar krāsainiem pašdarinātiem spilveniem. Plašākas publikas pulcēšanās tika izmantota arī, lai turpinātu vākt sabiedrības dažāda vecuma pārstāvju parakstus par cienīgām pensijām vecumdienās – jebkurš apmeklētājs varēja pievienot savu parakstu prasībai, kas rudenī tiks iesniegta likumdevējiem. 

Līga tirdziņā piedalījās ar savu ideju un darinājumiem – pašdarinātām tamborētām platmalēm un cepurēm, klūdziņu pinumiem. Brīvākos pasākuma brīžus Līga izmantoja, lai turpat tirdziņā interesentiem demonstrētu – kā top tamborējumi.

Jēkabpils invalīdu biedrības pārstāvji arī bija ieradušies ar saviem darinājumiem – tamborētiem dzīvnieciņiem, citām piemiņas lietiņām. Biedrības pārstāvis Jānis apmeklētāju uzmanību piesaistīja ar ermoņikas spēli. Viņš labprāt aprunājās ar Erasmus+ Eiropas brīvprātīgā darba projekta pārstāvjiem no biedrībām “Ūsiņš” un “Jēkabpils NVO resursu centrs” – Ani un Hasmiku no Armēnijas un Žuljēnu no Francijas. Hasmika pasākumā uzstājās ar divām pašas uz ģitāras pavadītām dziesmām, bet Žuljēnam jaunatklājums bija iespēja kokā iededzināt rakstus, jo Francijā tādus darbus viņš darījis netika.

Jēkabpilī biedrību saimē atpazīstamas un jūtamas vienmēr ir mazākumtautību biedrības. Tā arī šoreiz – ukraiņu biedrība “Javir” un poļu biedrība “Rodacy” uzstājās ar savu tautu dziesmām, kas stāsta par vasaru, jaunību, mīlestību un krāšņu ziedu laiku, bet baltkrievu biedrību “Spatkanne” tirdziņā pārstāvēja pinumu, mākslīgu ziedu un citu darinājumu stends.

Neierasti, bet interesanti, ka pasākumā piedalījās daudzbērnu ģimene, piedāvājot iemācīties veidot origami. Piedalījās arī vairāki jaunieši, kas ar diezgan labām sekmēm pret ziedojumiem piedāvāja pašu dažādās tehnikās darinātas lietas.

PirmsLīgo tirdziņā katrs varēja iegriezties āra nojumē, lai aplūkotu biedrības “Jēkabpils NVO resursu centrs” SR Dienas centrā “Kopā būt” topošās kokapstrādes darbnīcas iespējas. Paldies brīvprātīgajam Dainim Zeltiņam, kas gan ar padomiem, gan ieguldot savu darbu, palīdzējis darbnīcas izveidē, un arī tirdziņa apmeklētājiem piedāvāja pašiem iemēģināt roku vienkāršākajās kokapstrādes tehnikās!

PirmsLīgo altivitāte notikusi Jēkabpils pilsētas pašvaldības finansētā un biedrības “Jēkabpils NVO resursu centrs” realizētā projektā “Aicinot līdzi”, un ir viena no piecām tajā iecerētajām. Īpašs paldies projekta partneriem – SIA “Jēkabpils pakalpojumi”, “JK Namu pārvalde” par atsaucību tirdziņa organizēšanā un biedrībai “Latvijas Pilsoniskā alianse” par apmācību veikšanu! Patīkami, ka  trīs no Jēkabpils domes deputātiem bija raduši laiku, lai pasākumu apmeklētu! Domes priekšsēdētāja vietniece sociālos jautājumos Līga Kļaviņa un priekšsēdētāja vietnieks tautsaimniecības jautājumos Andris Rutko, kā arī deputāts Kaspars Ģirģens kopā ar ģimeni bija atnākuši, iepazinās ar tirdziņa piedāvājumiem, aprunājās ar dalībniekiem un noklausījās dažus no priekšnesumiem.

Siltas un atsaucīgas sirdis un darbīgas rokas ir visiem mūsu brīvprātīgajiem, vienalga – kurā laikā viņi biedrībā strādājuši vai no kura projekta nākuši, tāpēc šīs īpašības un šo darbu biedrība “Jēkabpils NVO resursu centrs” ir novērtējusi vienmēr. Paldies par ieguldīto atsaucīgo darbošano arī šajā projektā Mairai, Elīnai, Normundam, Naurim, Vadimam, Hasmikai, Ani, Žuljēnam, Evelīnai, Mihailam, Maiguram, Ēvaldam, Jurijam ar kolēģi, Dainai, Paulam un pārējiem!

Kas netika vai nepaspēja uz šo PirmsLīgo aktivitāti pagājušajā nedēļā, nāciet pie mums uz NVO aktivitātēm Jēkabpils Pilsētas svētkos šosestdien, 16.jūnijā, no plkst.10.00 pie lūša Vecpilsētas laukumā! Turpināsim tirdziņā iesākto – sekmēsim Līgo svētku un Jāņu dienas gaidīšanu, pastāstīsim par to – kā rodas NVO un kādas nevalstiskās organizācijas šobrīd darbojas Jēkabpilī. Biedrības “Jēkabpils NVO resursu centrs” jaunieši šoreiz piedalīsies “Jēkvartāla” aktivitātēs pie TC “Sēlija” un organizēs brīvprātīgo sajūtu darbnīcu “Radi Jēkabpili Eiropā” Tiekamies!

A.Pleiko
Jēkabpils NVO resursu centrs
valdes priekšsēdētāja

Pasākuma dalībnieki ir informēti, ka pasākuma laikā var tikt fotografēti un uzņemti video ierakstā ar mērķi nodrošināt projekta publicitāti plašākas sabiedrības informēšanai masu medijos.