Jēkabpils Agrobiznesa koledžas pārstāvji piedalās Erasmus+ projekta pasākumā

Jēkabpils Agrobiznesa koledžas pārstāvji piedalās Erasmus+ projekta pasākumā

Jēkabpils Agrobiznesa koledža Erasmus+ stratēģiskās partnerības projekta “Culinary Caravan on the Move” ietvaros no 30.maija līdz 5.jūnijam piedalījās projekta noslēguma darbnīcā Bardolino, Itālijā. Projekta ideja veidot starptautisku e-apmācības uzņēmējdarbības platformu ar “pop up” restorānu moduli kopā sadarbojoties skolām no Latvijas, Somijas, Itālijas un Spānijas.

Aktīvi aizvadīta nedēļa gatavojoties pop-up ielas ēdienu restorāna atvēršanai Bardolino rozā vīna festivālā. Koledžas audzēkņi piedalījās biznesa plāna un mārketinga aktivitāšu plānošanā, kā arī flaeru un plakātu izveidē. Produktu iepakošana, ēdienu tirgošana, klientu uzrunāšana un sadarbība ar ēdināšanas skolas audzēkņiem ļāva labāk iepazīt ēdināšanas biznesa specifiku.

Projekta darbnīcā piedalījās koledžas 3.a kursa audzēkne Ilva Ieviņa,  4.a kursa audzēkne Līga Baika un 4.t kursa audzēkņi Anda Priede, Megija Lukaševica un Egīls Garkalns. Kopā ar audzēkņiem darbnīcā piedalījās pedagoģe Zane Ozola un projekta koordinatore Agrita Landzāne. Latvijas komandu pārstāvēja arī Rīgas Tūrisma un radošo industriju tehnikuma audzēkņi un skolotāja. Ar saviem iespaidiem dalās jaunieši:

Līga Baika: ”Culinary Caravan projekts man deva daudz jaunas pieredzes mārketinga jomā. Projektā piedalījās vairākas valstis, tādēļ bija  iespēja iepazīt jaunus cilvēkus, uzzināt daudz ko par viņu kultūru un mācīties no viņiem jaunas lietas. Lielākais pārbaudījums – izkāpt no savas komforta zonas un uzrunāt klientus angļu valodā. Novērtēju iespēju uzzināt kā ir jāveido pašam savs bizness, ar ko jāsāk, ar ko jārēķinās tā izveides laikā un kas jāzina, lai bizness būtu veiksmīgs.”

Anda Priede: ”Projekts bija lielisks piedzīvojums, kura laikā patīkamais tika apvienots ar lietderīgo. Man bija iespēja iepazīt citu valstu kultūru, paražas un tradīcijas. Šīs nedēļas laikā ieguvu arī neatkārtojamo pieredzi, kura sniedza papildus zināšanas mārketinga un uzņēmējdarbības jomā. Uzlaboju savas angļu valodas un komunikācijas prasmes, un pats svarīgākais – ieguvu jaunus draugus no 4 Eiropas valstīm: Latvijas, Itālijas, Somijas un Spānijas. Gribu pateikt lielu paldies skolai un Erasmus+ programmai par iespēju piedalīties un iegūt papildus zināšanas!”

Egīls Garkalns: ”Erasmus+ projektā piedalījos pirmo reizi. Šī bija lieliska iespēja strādāt komandā ar jauniešiem no dažādām valstīm. Nācās pamest savu komforta zonu, jo bija jārunā angļu valodā, ko ikdienā nav nepieciešams darīt, bet tā rezultātā uzlaboju savas komunikācijas prasmes un ieguvu jaunus draugus. Bija lieliska iespēja nobaudīt citu valstu ēdienus, kā arī izbaudīt pasakainos dabas skatus kopā ar draugiem. Par šajā laikā gūtajiem iespaidiem un zināšanām noteikti jāsaka paldies skolai un Erasmus+!”

Megija Lukaševica: “Šajā projektā piedalījos otro reizi, kas ļāva pilnveidot sevi vēl vairāk gan mārketinga jomā gan angļu valodas nostiprināšanā. Šī pieredze pilnveidoja gan manas profesionālās gan personiskās kompetences, kas palīdzēs turpmāk attīstīties un atvērt plašu skatu uz pasauli un citur esošo dzīvesveidu. Iesaku ikvienam izmantot šādas iespējas, nebaidīties un piedalīties!”

Ilva Ieviņa: “Šis bija lielisks piedzīvojums Bardolino. Pateicoties šim projektam spēju iepazīt sevi, izbaudīt citas valsts kultūru. Visgrūtākais bija pārkāpt sev pāri, saņemties un iet runāt ar klientiem. Vienai to būtu izdarīt grūti, bet mums bija ideāla komanda, kas mani iedrošināja un deva motivāciju. Katrs jauns izaicinājums dod jaunus draugus, pieredzi. Iesaku ikvienam izmēģināt šādu iespēju, tās pilnveido un ļauj sevi iepazīt dažādās situācijās.”

Šis projekts ir noslēdzies. Spilgtas emocijas un lieliski pieredzes stāsti, gūtas profesionālās iemaņas un personības pilnveidošana.

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienības Erasmus+ programma.

Jēkabpils Agrobiznesa koledžas projektu vadītāja
Agrita Landzāne