Nevalstiskās organizācijas Jēkabpils pilsētas svētkos 2018

Nevalstiskās organizācijas Jēkabpils pilsētas svētkos 2018

Ko mēs katrs gaidām no savas pilsētas, kurā dzīvojam? Kādā rakstā mēs tajā ierakstāmies? Ko mums nozīmē pilsētas svētki, kas gadā svinami vienreiz? Vai mēs vispār piedalāmies savas pilsētas sejas radīšanā?

Mēģinot atbildēt uz šiem dažiem jautājumiem, Jēkabpils pilsētas svētkiem 2018.gada jūnijā bija izvēlēts sauklis “Radi Jēkabpilī!” – piedāvājot gan domas par mūsu radiem, kas Jēkabpilī dzīvo/strādā, gan par to, ka ikviens var radīt emocijas/prieku/gaitas/domas/tirgu/sajūtas..... savā pilsētā, kurā dzīvojam.

Jēkabpils nevalstiskās organizācijas Jēkabpils pilsētas svētkos ievelk savu vaibstu – piedaloties Sēļu sētā mazākumtautību NVO, Vecpilsētas laukumā informējot par biedrību apvienību “Jēkabpils NVO resursu centrs” un vispārēji par nevalstisko sektoru Jēkabpilī, un nu jau šogad – arī jauniešu kvartālā pie TC “Sēlija”, uzrunājot jauniešus Eiropas elpai, informējot par iespējām Eiropā un darbojoties kopā ar Erasmus+ programmas Eiropas brīvprātīgā darba pārstāvjiem no citām valstīm, no citām Latvijas pilsētām.

Šogad pie lūša strūklakas NVO telts apmeklētāji varēja izspēlēt interaktīvu spēli par NVO tēmu, balvās saņemot dažādas iespējas vai lietas. Bez “Jēkabpils NVO resursu centrs” pārstāvjiem te varēja satikt biedrības “Par ķepām” dalībniekus, kas uzrunāja ziedot ielas kaķu aprūpei, un Jēkabpils pensionāru apvienības, biedrības “JPA “Sasaiste”” pārstāvjus, kas piedāvāja iegādāties pašu rokām darinātus izstrādājumus, kā arī parakstīties par labākiem nosacījumiem Latvijas pensionāriem.

Jauniešu kvartālā “JĒ kvartāls” darbnīcā “Radi Jēkabpili Eiropā” mūsu pašu brīvprātīgajiem organizēt radošās darbnīcas un informēt par EURODESK iespējām palīdzēja pārstāvji no Ventspils jauniešu domes Erasmus+ projekta, Liepājas Jauniešu mājas un Liepājas biedrības “Radi Vidi Pats!”. No ciemiņiem saņēmām vislabākās atsauksmes – ka pasākumi esot bijuši krāšņi, noskaņojums pozitīvs un cilvēki ieinteresēti. Protams, priecājāmies arī parunāties un apmainīties pieredzēm par jauniešu pasākumiem citur Latvijā un Eiropā!

Vakarā Jēkabpils nevalstisko organizāciju pārstāvji kopā ar brīvprātīgajiem jauniešiem piedalījās svētku gājienā, bet vēlāk izbaudīja priekšnesumus koncertā un salūtu. Daži ballējās līdz rītam.

Ieskatam svētkos un pasākumos – foto biedrības mājaslapā www.jekabpilsnvo.lv , sociālajos tīklos.

Uz tikšanos nākamgad!

Agita Pleiko

Jēkabpils NVO resursu centrs

Valdes priekšsēdētāja