Vācu jaunieši prezentējuši projektu “Zaļas un tīras- mūsu pilsētas”

Vācu jaunieši prezentējuši projektu “Zaļas un tīras- mūsu pilsētas”

6. jūlijā, Jēkabpils pilsētas pašvaldībā vācu jaunietes Annika Ristau un Lisa Bauerschmidt, kas Jēkabpilī ieradušās Erasmus+ programmas mobilitātes projekta “ABItour for Europe” ietvaros, prezentēja projekta laikā izveidoto darbu “Zaļas un tīras- mūsu pilsētas” (“Green & clean- our cities”).

Jauniešu prezentāciju uzklausīja un diskusijā piedalījās Jēkabpils pilsētas domes deputāts, attīstības un tautsaimniecības komitejas priekšsēdētājs Aivars Kraps, pašvaldības izpilddirektors Guntars Gogulis, SIA “Jēkabpils pakalpojumi” valdes priekšsēdētājs Jānis Hauka, kā arī Jēkabpils NVO resursu centra pārstāvji un mediji.

Darbā “ Zaļas un tīras- mūsu pilsētas” jaunietes izpētījušas SIA “Jēkabpils pakalpojumi” darbības sfēras- zāles pļaušanu pilsētā, sētnieku darbu un dzīvnieku patversmi- kā arī veikušas salīdzinājumu ar šo darbu veikšanas procesiem un sistēmu Vācijas reģionā Anhalt- Bitterfield.

“Atšķirības starp darbu veikšanas procesiem Jēkabpilī un mūsu reģionā atrast bija ļoti grūti, jo sistēma ir līdzīga- pašvaldība maksā uzņēmumam par konkrētu darbu veikšanu pilsētā. Pamanījām, ka šeit daudzās publiskajās vietās ir nomesti cigarešu izsmēķi vai košļājamās gumijas, bet kopumā, šeit pilsēta ir daudz tīrāka nekā pilsētas Vācijas reģionā Anhalt- Bitterfield. Pie jums sētnieki strādā katru darba dienu, bet Vācijā tikai vienu dienu nedēļā, kam, protams, ir redzamas sekas.” Stāsta Annika un Lisa.

Prezentācijas noslēgumā jaunietes sniedza arī savus ieteikumus un idejas sekmīgākai darbu veikšanai. Galvenais ieteikums bija pilsētā izvietot vairāk atkritumu urnu un pelnu trauku, lai iedzīvotājus mudinātu ievērot tīrību. Atzinīgi tika novērtētas Jēkabpils pilsētā esošās kaķu mājas, kuru Vācijā nav, bet jaunietes noteikti ierosinās izvietot šādas kaķu mājas arī savā reģionā.

SIA “Jēkabpils pakalpojumi” valdes priekšsēdētājs Jānis Hauka stāsta: “Pagājušajā gadā projekta ietvaros jaunieši no Vācijas veica pētījumu par atkritumu šķirošanu Jēkabpilī. Tā rezultātā uzņēmums ir ieviesis karti, kurā norādītas visas vietas, kur pilsētā iespējams izmest šķirotos atkritumus. Karte ir pieejama SIA “Jēkabpils pakalpojumi” mājas lapā. Protams, šādi projekti ir lietderīgi, jo bieži vien cilvēki no malas pamana lietas, kuras mēs paši nepamanām. Ir vērtīgi aktualizēt šīs tēmas un uzzināt kā mūsu veiktos darbus redz un vērtē citi. Mēs ar vāciešiem izrunājām situāciju, kāda ir pie viņiem, kāda ir pie mums, un ir prieks, ka SIA “Jēkabpils pakalpojumi” darbu kvalitāti Annika un Lisa novērtē kā ļoti labu.”

Projekta laikā izstrādāto prezentāciju “Zaļas un tīras- mūsu pilsētas” ikvienam interesentam ir iespēja apskatīt SIA “Jēkabpils pakalpojumi” mājas lapā.

Informāciju sagatavoja:
SIA “Jēkabpils pakalpojumi”
Preses sekretāre
Ieva Gādmane