Mazie jēkabpilieši pošas ceļā uz nometni Mārdu Igaunijā

Mazie jēkabpilieši pošas ceļā uz nometni Mārdu Igaunijā

No 14. līdz 21. jūlijam Igaunijā, Mārdu norisināsies Starptautiska sadraudzības pilsētu vasaras nometne. Igaunijā ieradīsies 10-14 gadus veci  bērni no Klaipēdas (Lietuva), Tallinas (Igaunija) un Jēkabpils (Latvija).

Jēkabpili  starptautiskajā nometnē pārstāvēs  6 audzēkņi no Jēkabpils pamatskolas, Jēkabpils 2.vidusskolas, Jēkabpils 3.vidusskolas, kurus kā sabiedriski aktīvākos izvirzīja skolas. Pavadošās personas nometnē būs Jēkabpils Bērnu un jauniešu centra direktora vietniece Lilija Ražinska un pedagogs karjeras konsultants Sarmīte Stikāne.

Lai godam pārstāvētu savu pilsētu, dalībnieki sagatavojuši prezentāciju par savu valsti un pilsētu, kā arī tradicionālās latviešu rotaļas, kuras ar prieku iemācīs pārējiem nometnes dalībniekiem.

Nometnes laikā bērniem būs iespēja iepazīt Tallinas vēsturiskos un atpūtas objektus, Rakveres pili. Piedalīties Mārdu pilsētas svētkos, kuru ietvaros paredzēta ziedu stādīšana  un tikšanās ar Mārdu pilsētas mēru.

Nometni organizē Mārdu pilsētas pašvaldība.

Jēkabpils un sadraudzības pilsētas Mārdu sadarbības līgums noslēgts 2003.gada 16.februārī Jēkabpilī. Lai attīstītu abu pilsētu sadarbību un ekonomiskos sakarus, paredzēts atbalstīt pārtikas ražotāju un tirdzniecības uzņēmumu sadarbību, sekmēt uzņēmēju, vispārizglītojošo skolu pieredzes apmaiņu.

Informāciju sagatavoja:
BJC direktora vietniece Lilija Ražinska