Sporta notikumu apskats 23.07.2018.

Sporta notikumu apskats 23.07.2018.

Futbols.

Turpinās Jēkabpils pilsētas čempionāta futbolā izcīņa. Aizvadītajā nedēļā Jēkabpils Valsts ģimnāzijas stadionā aizvadītas šādas spēles: SMS Auto – Sporta Skola 1-19 (L.Marks – Ž.Skopenko 8, U.Grebskis 2, K.Bobrovs 2, J.Druvinieks 2, M.Lesčovs, M.Tavkins, A.Kalvāns), Leģendas – Latgran 11-1(A.Liņģis 5, J,.Trofimovs 2, R.Andrejevs, A.Lesčovs R.Bajārietis 2 (s.v.), - M.Jakovļevs), Sporta Skola – Latgran 10-4  (Ž.Skopenko 6, D.Skopenko, K.Bobrovs, E.Zvaigzne, M.Tavkins – Rain.Ragainis 3, R.Bajārietis), Leģendas – SMS Auto 3-0  (A.Liņģis 2,  A.Lesčovs). Čempionāts tiek izspēlēts 3 apļos no 2018.gada 5.jūlija līdz 2018.gada 31.jūlijam. Spēles notiek Jēkabpils Valsts ģimnāzijas stadionā, Blaumaņa ielā 27. Čempionāta mērķis ir popularizēt futbolu, iesaistīt sport aktivitātēs Jēkabpils pilsētas iedzīvotājus un noskaidrot labākās komandas.

Aizvadīts “Jēkabpils sporta centra balvas” 2018 5.posms

Piektdien, 20.jūlijā, Jēkabpils Valsts ģimnāzijas stadionā tika aizvadītas sacensības “Četrcīņa “Draudzība””, kas reizē bija arī “Jēkabpils sporta centra balvas 2018” 5.posms. 
Četrcīņa norisinājās šādās disciplīnās: 100m skrējiens, bumbiņas mešana (3 mēģinājumi), tāllēkšana no vietas (3 mēģinājumi), kā arī skrējiens - 400m sievietēm un V12 grupai, 800m vīriešiem. Savās vecuma grupās labākos rezultātus uzrādīja: Annija Bogdanova, Kristers Elksnis, Kitija Elskne, Ardis Liepiņš, Tabita Tīna Lūka, Mārtiņš Frīdis Lūks, Imalda Žurila, Kaspars Kravalis, Asja Jaksone, Aivis Mitenieks, Egils Jaksons, Guna Ivbule, Viesturs Celmārs, Guntars Siliņš, Anita Šteinberga, Aivars Bondars, Dace Staģīte, Leonds Seškens, 
Atgādinām, ka “Sporta centra balvas” izcīņa norisinās jau trešo gadu un tās mērķis ir popularizēt sportiski aktīvu un veselīgu dzīvesveidu Jēkabpils iedzīvotājiem, iepazīstināt iedzīvotājus ar dažādiem sporta veidiem un noskaidrot labākos un vispusīgākos sportistus Jēkabpilī. Visi dalībnieki, kas veikuši distanci atbilstošu sacensību nolikumā norādītajai sezonas vērtējuma grupai, saņem reitinga punktus. Kopvērtējumā tiek vērtēta 6 (sešu) labāko sacensību punktu summa. Vienādu punktu gadījumā augstāku vietu iegūst dalībnieks, kurš izcīnījis augstāku vietu orientēšanās čempionātā. Sezonas kopvērtējuma visu vecuma grupu uzvarētāji, kuri piedalījušies vismaz sešos posmos, tiks apbalvoti ar kausu un vērtīgām balvām. Šogad vēl norisināsies 4 SC balvas posmi, tādēļ atgādinām, ka iesaistīties cīņā par uzvaru kopvērtējumā iespējams visiem dalībniekiem, kas šogad piedalījušies vismaz 2 “Sporta centra balvas” posmos! 
Jēkabpils jauniešiem izcili rezultāti Baltijas čempionātā

Sestdien, 21.jūlijā, Jelgavā ZOC stadionā pulcējās Baltijas spēcīgākie jaunieši U20 un U 16 grupās. Spēcīgākie tāpēc, ka startē tikai tie, kas pārstāv savu valstu izlases. Jēkabpilieši var būt lepni par pieciem izciliem jauniešiem, kuri Jelgavā pārstāv Latvijas godu, tādējādi prezentējot arī Jēkabpils vārdu. U 20 konkurencē Aleksandrs Kucs 400m distancē ar rezultātu 48,03 sek. izcīnīja 2.vietu, bet uzvaru palīdzēja kaldināt Latvijas komandai jauktajā stafetē 4×100. Augstlēkšanas sektorā Edvīnam Voitiņam ar rezultātu 2,01m 2.vieta. U 16 grupā ar personīgo rekordu 1,76m, pārliecinošu uzvaru augstlēkšanas sektorā izcīnīja un zelta medaļu saņēma Lāsma Zemīte. Jaunā talantīgā sportiste palīdzēja arī Latvijas komandai izcīnīt sudrabu Zviedru stafetē. Augstlēkšanā ar nozīmīgu rezultātu 1,66m, 4.vietu izcīnīja Elīna Tumša. Edvartam Eglītim sudrabs pārvarot latiņu 1.84m. Neapšaubāmi paldies sporta skolas treneriem Aivaram Norim un Ainim Raubišķim par profesionālo darbu treniņprocesu pilnveidē un līdzjušanā tiešsaistē. Protams, paldies arī komandas sastāvam- tiesnešiem Edgaram Lambam un Imantam Meldrājam, kuri ir lieliski tiesneši nu jau vairs neskaitāmos Latvijas un Baltijas mačos.

Maratons. 21.jūlijā norisinājās “Mulgi maratons 2018”, kurā dalībnieki startēja no Karksi Nuijas (Igaunijā), bet finišēja Rūjienā. Savā vecuma grupā jēkabpilietis Aivars Bondars maratona distancē izcīnīja 2.vietu savā vecuma grupā (11.vieta kopvērtējumā).  

Aicina piedalīties turnīrā novusā sievietēm “Spicā dāma”

28.jūlijā Jēkabpils sporta centra administratīvajā ēkā Andreja Pormaļa ielā 106 norisināsies Jēkabpils individuālais turnīrs novusā sievietēm “Spicā dāma”. Sacensību sākums – pl.11:00. Turnīrā aicinātas piedalīties novusa spēles pārstāves bez vecuma ierobežojuma no Jēkabpils pilsētas un Krustpils, Jēkabpils, Viesītes, Aknīstes un Salas novadiem. Dalībnieces turnīrā spēlē katra ar savu kiju un ripu. Dalība sacensībās jāpiesaka pa e-pastu namejs@tvnet.lv līdz 26. jūlijam plkst.17:00. Pieteikumā jānorāda vārds un uzvārds, dzīves vieta vai sporta klubs, punktu skaits LNF reitingā un tālruņa numurs. Pieteikumi pēc 26.07.2018. plkst.17:00 netiks ņemti vērā.

Jūlijā koptreniņi nenotiks, aicinām krāt kilometrus Latvijas simtgadei

Jēkabpils sporta centrs informē, ka jūlijā Jēkabpils Mežaparkā nenotiks iknedēļas koptreniņi “Kustību prieks” sporta speciālista vadībā. Informācijai par koptreniņu atsākšanos sekojiet līdzi Jēkabpils sporta centra mājas lapā www.jekabpilssc.lv. 
Atgādinām, ka tikmēr ikvienu aktīvo jēkabpilietī aicinām krāt kilometrus Latvijas simtgadei. Arī jūlijā ikviens interesents var paziņot sporta centram otrdienās un ceturtdienās veiktos kilometrus skrienot, nūjojot vai braucot ar velosipēdu: 
•    iesūtot  e- pastā  kustibuprieks@inbox.lv pieveikto km daudzumu, datumu kurā pieveikti šie km (otrdienas, ceturtdienas), kādā veidā- nūjojot, skrienot, braucot ar velosipēdu, vārds, uzvārds. 
•    iemetot šo informāciju pastkastītē pie meža namiņa.
Kilometru krāšana Latvijas simtgadei turpināsies līdz pat šī gada 18.novembrim.      Aktīvākajiem un cītīgākajiem kilometru krājējiem 12. decembrī  svinīgajā pasākumā Jēkabpils Tautas namā tiks pasniegtas Jēkabpils Sporta centra sarūpētas pārsteiguma balvas. 

Latvijas čempionāts rogainingā

21. un 22.jūlijā Tukuma novada Tumes pagasta Sveikuļos notika 12. Latvijas čempionāts rogainingā. 21.jūlijā plkst. 12:00 orientieristi devās distancē, lai pārvarētu karstumu un sarežģītu apvidu 24 stundu garumā. No Jēkabpils un tās apkārtnes orientieristiem grūtajā pārbaudījumā dalībnieki devās 2 jauniešu komandu un 4 veterānu komandu sastāvos. Jauniešiem jaukto komandu vērtējumā Ievai Ivbulei un Aivaram Lucijanovam, komandas nosaukums „Fluffy unicorns”, 1.vieta, Annai Esiņai, Mārtiņam Smilgājam un Jānim Smilgājam, komandas nosaukums „Squash Squad”, 2.vieta. Superveterānu vīru komandu vērtējumā Aivaram Druveniekam komandas „Asie pipari” sastāvā 2.vieta, superveterānu sieviešu komandu vērtējumā Gundegai Jurānei 3.vieta komandas „Pētermeitiņas” sastāvā. Veterānu vīru komandai „Sala MV” ar Juriju Narelu un Pēteri Krastiņu sastāvā 15.vieta, sieviešu komandai „Sala WV” ar Ritu Šķipari un Rutu Šķipari sastāvā 17.vieta. 

Informāciju sagatavoja:
Lāsma Vindule
Jēkabpils sporta centrs
Sabiedrisko attiecību speciāliste