2. augustā Rīgas Zoodārzā notiks svinīgā vārdu došana lūsēniem

2. augustā Rīgas Zoodārzā notiks svinīgā vārdu došana lūsēniem

Kā iepriekš ziņots - lūšu pārim Kamēlijai un Rubīnam, kuru aizbildņi ir Jēkabpils pilsēta, šī gada 28.martā piedzimuši dvīnīši - puisītis un meitiņa. Lai nolemtu kādus vārdiņus dot lūsēniem aicinājām izteikt viedokli Jēkabpils iedzīvotājiem. Šoreiz tika saņemti 38 vārdu ieteikumi, no kuriem visvairāk dominēja vārdi – Jākobs un Jakobīne, ko arī nolemts dot lūsēniem. 

Kā ierasts vārdu došanas svētki uzticēti Jēkabpils pilsētas pašvaldībai. Šogad svinīgais pasākums Rīgas Zoodārzā norisināsies 2. augustā un tajā plāno piedalīties Jēkabpils domes vadība, Rīgas Zoodārza vadība, kā arī citi viesi. 

Lūšu pāris Kamēlija un Rubīns zoodārzā mīt no 2011. gada. Kamēlija dzimusi Kurzemē - zoodārza filiālē „Cīruļos”, lūšu papus Rubīns ir vidzemnieks, kurš kā mazulis tika atrasts kādā pagalmā Smiltenes pusē. Pāris ir ļoti saskanīgs, un kopā sagaidīti vairāki lūšu mazuļi.

Jēkabpils pilsētas pašvaldība par Rīgas zoodārza lūšu aizbildņiem kļuva 2013. gada novembrī, kad pie lūšu mītnes parādījās uzraksts „Jēkabpils lūšu rezidence”. 
 Kāpēc tieši Jēkabpils pilsēta kļuvusi par lūšu aizbildni? Jo pilsētas ģerbonī attēlots sudraba laukumā zem egles uz labo pusi ejošs lūsis dabīgās krāsās. Jēkabpils ģerboņa zīmējumu Heraldiskā komisija pieņēma 1924.gada 21.novembrī. Šādam zīmējumam bijusi arī sava priekšvēsture. Leģenda vēsta, ka reiz Kurzemes hercogs Jēkabs devies medīt. Ilgi viņš klīdis pa savas hercogistes mežiem, bet medījums nav gadījies. Beidzot viņš nonācis Daugavas krastā, un te zem kuplas egles – lūsis. Hercogs nomedījis lūsi un pamanījis, ka tuvumā ir neliela pilsētiņa. 1670.gada 12.februārī Kurzemes hercogs Jēkabs te dibināja pilsētu Jakobstadt jeb Jēkabpili.

Informāciju sagatavoja
Jēkabpils pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļa