Jēkabpilī 6 Latvijas Republikas pilsonības pretendenti dod solījumu par uzticību Latvijai

Jēkabpilī 6 Latvijas Republikas pilsonības pretendenti dod solījumu par uzticību Latvijai

25.jūlijā Jēkabpils pilsētas pašvaldībā seši Latvijas Republikas pilsonības pretendenti Natālija Bikova, Vitālijs Jastrabovičs, Dmitrijs Plotičkins, Lidija Sidorenkova, Svetlana Šapavalova un Ļubova Tihomirova svinīgā ceremonijā deva solījumu par uzticību Latvijas Republikai.
Pēc svinīgā zvēresta pilsonības pretendentus sveica Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece sociālos jautājumos Līga Kļaviņa un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Jēkabpils nodaļas vadītāja Diāna Lazdāne. 
Sveicot jaunos pilsonības pretendentus L.Kļaviņa uzsvēra, ka jaunie pilsoņi šodien ir nodibinājuši saites ar Latviju ienākot valsts pilsoņu ģimenē, kā arī aicināja lepoties un būt atbildīgiem ar savu valsti. Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Jēkabpils nodaļas vadītāja Diāna Lazdāne sacīja, ka šis brīdis ir svarīgs ne tikai jaunajam pilsonim, bet visai valstij. Tāpat viņa atgādināja, ka tagad jaunajam pilsonim būs iespējas izmantot visas tās priekšrocības, kuras iegūst kļūstot par Latvijas pilsoni. 
Kopš 2013.gada topošajiem pilsoņiem solījums par uzticību Latvijai ir jānodod svinīgā ceremonijā. Ar svinīgo solījuma došanu un parakstīšanu beidzas pretendentu naturalizācijas iesnieguma izskatīšana Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē, pēc tam pretendenti saņems Ministru kabineta izdotu rīkojumu par pilsonības piešķiršanu un varēs noformēt Latvijas pilsoņa personu apliecinošu dokumentu – pasi.

Informāciju sagatavoja
Jēkabpils pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļa