Aizsardzības nozares vadība Jēkabpilī apmeklēs Valsts policijas organizētās mācības “Nemieri 2018"

Aizsardzības nozares vadība Jēkabpilī apmeklēs Valsts policijas organizētās mācības “Nemieri 2018"

Rīt, 24.augustā, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš Jēkabpilī apmeklēs Nacionālo bruņoto spēku mācību “Namejs 2018” ietvaros Valsts policijas organizētās mācības “Nemieri 2018”.

Aizsardzības nozares vadība rīt Jēkabpilī apmeklēs arī militāro mācību “Namejs 2018” norises vietu, tiekoties ar Zemessardzes 3.Latgales brigādes karavīriem un zemessargiem, kuri piedalās mācībās.

Jau ziņots, ka Nacionālo bruņoto spēku mācību “Namejs 2018” ietvaros Valsts policija kopā ar sadarbības partneriem rīt, 24.augustā, Valmierā un Jēkabpilī pārbaudīs un trenēs reaģēšanas un starpinstitucionālās sadarbības spējas valsts apdraudējuma gadījumā, tostarp masu nemieru likvidēšanā. Valsts policijas rīkotās mācības “Nemieri 2018” būtiski neietekmēs iedzīvotāju ikdienas gaitas nedz Jēkabpilī, nedz Valmierā - abās pilsētās tās norisināsies iepriekš noteiktā, norobežotā teritorijā.

“Nemieri 2018” būs līdz šim lielākās Valsts policijas rīkotās mācības. Mācību mērķis ir pārbaudīt Valsts policijas un sadarbības partneru reaģēšanas spējas valsts apdraudējuma gadījumā, izspēlējot mācību scenāriju, kad izmantojot pulcēšanās brīvību, bruņotas cilvēku grupas musina un izraisa nemierus ar mērķi pārņemt varu. Lai reaģētu uz radušos situāciju Valsts policija iedarbinās reaģēšanas mehānismus un plānus ar mērķi normalizēt situāciju, kā arī nodrošinātu sabiedrisko kārtību un drošību. Mācību laikā tiks pārbaudītas Valsts policijas reaģēšanas spējas, savstarpējā sadarbība un starpinstitucionālā sadarbība.

No 20.augusta līdz 2.septembrim visā Latvijā notiek līdz šim lielākās militārās mācības “Namejs 2018”, lai pārbaudītu un pilnveidotu Nacionālo bruņoto spēku gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei kā patstāvīgi tā arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros.

Mācībās piedalās vairāk nekā 10 000 dalībnieku – Latvijas un sabiedroto spēku karavīri un zemessargi, rezerves karavīri, brīvprātīgie rezervisti, Aizsardzības ministrijas darbinieki un Iekšlietu ministrijas struktūru personāls – policisti un robežsargi.

Plašāka informācija par militārajām mācībām “Namejs 2018” pieejama Nacionālo bruņoto spēku interneta vietnē: http://www.mil.lv/NBS2/Personalsastavs/Apmaciba/Militaras_macibas/Namejs2018.aspx

Iedzīvotāju ievērībai!

Turpinoties intensīvam militāro vingrinājumu un mācību posmam ne tikai Latvijā, bet arī citās Baltijas valstīs, Nacionālie bruņotie spēki atgādina, ka to laikā pa Latvijas autoceļiem pārvietojas gan Latvijas, gan sabiedroto bruņoto spēku militārā tehnika, bet gaisa telpā lido militārās lidmašīnas un helikopteri.

Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar pastiprinātu militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem.

Bruņotie spēki aicina iedzīvotājus būt saprotošiem un nekavēt karavīru un militārās tehnikas pārvietošanos. Militārās tehnikas kolonnas pavada Militārā policija, Valsts policija vai Pārvietošanas koordinācijas centrs. Tuvojoties militārās tehnikas kolonnai, bruņotie spēki aicina autovadītājus ievērot ceļu satiksmes noteikumus un netraucēt kolonnu kustību, piemēram, mēģinot to apdzīt.

Bruņotie spēki uzsver, ka Latvijas gaisa telpā militāro gaisa kuģu lidojumi notiek tikai normatīvajos aktos noteiktajā augstumā un ātrumā, līdz ar to radītais troksnis ir īslaicīgs un nenodara kaitējumu cilvēkam un īpašumam.

Iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot arī karavīru un zemessargu pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu dažādās Latvijas vietās.

Mācību laikā ārpus poligona tiks pielietota tikai mācību munīcija un imitācijas līdzekļi, kā arī notiks kaujas imitācija ārpus poligona iepriekš saskaņotās teritorijās. Mācību munīcija rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Tomēr vēršam uzmanību, ka arī mācību munīciju, ja tāda tiek atrasta, nedrīkst aiztikt. Teritorijas pēc tam tiks sakoptas.

Iespēju robežās operatīvā informācija par to ir pieejama bruņoto spēku Twitter profilā @Latvijas_armija.

Informāciju sagatavoja:
majore Sandra Brāle
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 29295730, 67335135
E-pasts: sandra.brale@mod.gov.lv