Tuvojas jaunais mācību gads- aicinām ar bērniem pārrunāt ar drošību saistītos jautājumus

Tuvojas jaunais mācību gads- aicinām ar bērniem pārrunāt ar drošību saistītos jautājumus

Vēl dažas dienas, un ar svētku sajūtu ieskandināsim jauno mācību gadu. Jau no 3.septembra līdz 1.oktobrim, likumsargi pastiprināti pievērsīs uzmanību ceļu satiksmes drošībai izglītības iestāžu tuvumā. Pastiprināti kontrolēs vai izglītības iestāžu tuvumā autovadītāji ievēro  atļauto braukšanas ātrumu. Uzraudzīs drošības jostu lietošanu un pareizu bērnu pārvadāšanu transportlīdzekļos. Tā kā viens no ērtākiem pārvietošanās veidiem ir velosipēds, pastiprināta uzmanība tiks pievērsta arī velosipēdu vadītājiem, vai tiek ievērotas likuma noteiktās prasības, kā arī  mazākaizsargātiem ceļu satiksmes dalībniekiem.

Sākoties jaunajam mācību gadam, bērnu vecākiem lūgums ar savām atvasēm pārrunāt ar drošību saistītos jautājumus. Bērnam ir jābūt labi sagatavotam ne tikai skolai, bet arī ar drošību saistītajos jautājumos. Lai ceļš uz skolu būtu drošs, vecākiem ar savām atvasēm jau pirms skolas sākuma, nepieciešams izstaigāt iespējamos ikdienas maršrutus. Pārrunāt ceļu satiksmes noteikumus, īpaši uzsverot, ka brauktuve ir jāšķērso pa gājēju pāreju un pie zaļā luksofora signāla, pārliecinoties, vai braucošie transportlīdzekļi ir apstājušies. Nedrīkst aizmirst arī par atstarotāju lietošanu. Vienlaicīgi likumsargi atgādina, ka pēc pulksten 22.00, bērns, kurš nav sasniedzis 16 gadu vecumu, nedrīkst atrasties sabiedriskā vietā bez vecāku, aizbildņa, audžuģimenes vai viņu pilnvarotas pilngadīgas personas uzraudzības.

Likumsargi pastiprināti pievērsīs uzmanību publiskiem pasākumiem, jauniešu pulcēšanās vietām, pievēršot uzmanību vai netiek lietots alkohols, apreibinošas vielas, enerģijas dzērieni un vai netiek smēķēts.

Lai nepilngadīgām personām, netiktu pārdots alkohols, enerģijas dzērieni un cigaretes, likumsargi veiks pastiprinātas pārbaudes  tirdzniecības vietās. Likumsargi uzsver, ka sākoties jaunajam mācību gadam, šāda veida pārbaudes rīkos pastiprināti. Tāpēc lūdzam iedzīvotājus būt vērīgiem un nekavējoši ziņot par gadījumiem, ja tiek pamanīts, ka alkohols, cigaretes un enerģijas dzērienus tirgo nepilngadīgām personām. Šādos gadījumos lūgums zvanīt pa tālruni 110.

Ieskandināsim veiksmīgu un  drošu jauno mācību gadu!

Informāciju sagatavoja:
Ieva Sietniece
Valsts policijas
Zemgales reģiona pārvaldes
vecākā speciāliste
Tālr. 63004302, 20293472
ieva.sietniece@zemgale.vp.gov.lv