REINIS NITIŠS IZCĪNA EIROPAS RALLIJKROSA ČEMPIONTITULU

REINIS NITIŠS IZCĪNA EIROPAS RALLIJKROSA ČEMPIONTITULU

Saulainos laika apstākļos, līdz ar Neste World RX of Latvia finiša karogu šodien noslēdzās FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta Supercar klases 2018. gada sezona, kuras izskaņā visskaļākās ovācijas guva Reinis Nitišs – jēkabpilietis tika kronēts par jauno Eiropas rallijkrosa čempionu. Zīmīgi, ka izcīnīto kausu latviešu pilotam pasniedza Kenets Hansens – rallijkrosa leģenda, kurš savas karjeras laikā izcīnījis 14 Eiropas čempiontitulus!

“Neslēpšu brīvdienas bija smagas – braucām uz šejieni ar lielu punktu pārsvaru, bet tanī pat laikā arī ar lielu satraukumu – jo zinām, cik ātri rallijkrosā viss var mainīties. Turklāt, pirmajā kvalifikācijā tiku ielozēts ārmalā, kopā ar Reimondu un Brintesonu, kas mūsu uzdevumu nemaz neatviegloja. Šoreiz gan bažas izrādījās liekas, nedaudz mierīgāka sajūta kļuva jau pēc pirmā brauciena, bet pēc ceturtās kvalifikācijas jau varēju “izlaist gaisu” – bijām izpildījuši uzdevumu un izcīnījuši Eiropas čempiona titulu!

Šis ir ļoti liels un svarīgs notikums manā dzīvē – tomēr uzreiz pēc čempiontitula nodrošināšanas neļāvos emocijām, bet turpināju darīt savu darbu. Uzvarējām pusfinālu, un arī finālā no pirmā apļa līdz pat finišam cīnījos cik spēju, lai izrautu uzvaru. Un tas arī izdevās – finālā finišēju pirmais, vien 0,3 sekundes ātrāk kā mans tuvākais sekotājs. Paldies visai SET Promotion komandai – varu apskatīties uz sevi spogulī un droši pateikt – mēs izdarījām visu, ko spējām!

Paldies visiem faniem un atbalstītājiem – Jūs tak esat dulli! Tik daudz, un tik skaļi, bet tieši tas arī padara šīs sacensības tik īpašas. Man vakar jautāja, vai dzirdēju dziesmu, kas skanēju pirms mana starta, un es atbildēju, ka nē. Bet šodien, kad šķērsoju finiša līniju, es varēju dzirdēt kā skatītāji uzgavilē – tas nozīmē tikai vienu – Jūs tiešām bijāt skaļi, un kaislīgi atbalstītāji!

Paldies maniem sezonas partneriem – gan tiem, kurus redzat uz manas mašīnas, gan tiem, kuri palīdz kā citādi, un paliek aiz izkārtnēm – ticiet man, lai gan pilots esmu es, autosports ir komandu sporta veids, un šeit viens nav cīnītājs!

Vēlos teikt lielu paldies ģimenei par veltītajām pūlēm, un atbalstu visu šo gadu laikā – īpaši sveicieni mammai, kura šodien kāpa uz goda pjedestāla, lai pasniegtu man ziedus – tas bija ļoti īpašs un saviļņojošs brīdis, kas uz visiem laikiem paliks manā atmiņās. Paldies Jums!” pēc čempiontitula izcīnīšanas stāsta Reinis Nitišs.

Reiņa Nitiša dalība FIA Eiropas rallijkrosa čempionātā iespējama, pateicoties atbalstam, ko sniedz Radex, LDz Cargo, Ošukalns, Citadele, Circle K, Latvijas Gāze un Jēkabpils Dome, kā arī Gefa Latvija, Hertz, If, Light Guide Optics International, Pasaules Optika, RA Events, Rīgas Brīvosta un Sonora. Informatīvo atbalstu nodrošina DELFI.