Pašvaldības nedēļas plāns 05.11.- 11.11.

Pašvaldības nedēļas plāns 05.11.- 11.11.

7.novembrī
plkst.10.00 Jēkabpils pilsētas pašvaldībā, Brīvības ielā 120, notiks preses konference, kurā domes vadība sniegs informāciju medijiem par aktualitātēm pašvaldībā;

plkst.15 00 Jēkabpils pilsētas pašvaldībā, Brīvības ielā 120, notiks domes vadības tikšanās ar LIZDA (Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības) Jēkabpils starpnovadu arodbiedrības organizācijas pārstāvjiem;

Domes priekšsēdētāja vietnieks tautsaimniecības jautājumos Aivars Kraps Rīgā piedalīsies Latvijas Pašvaldību savienības Reģionālās attīstības un sadarbības komitejas sēdē. Darba kārtībā izskatīs tēmas par reģionālās attīstības un sadarbības jautājumiem, par VARAM sagatavotā informatīvā ziņojuma “Latvijas zemes apsaimniekošanas politika” projektu, par informācijas par degradētām teritorijām nodrošināšanas iespējām.

8.novembrī
plkst.9.00 Jēkabpils pilsētas pašvaldībā, Brīvības ielā 120, notiks Sociālo, izglītības, kultūras, sporta un veselības aizsardzības jautājumu komitejas sēde;

plkst.10.00 Jēkabpils pilsētas pašvaldībā, Brīvības ielā 120, notiks Domes sēde;

plkst.11.00 Jēkabpils pilsētas pašvaldībā, Brīvības ielā 120, notiks Attīstības un tautsaimniecības komitejas sēde;

plkst.15.00 Domes priekšsēdētāja vietniece sociālos jautājumos Līga Kļaviņa uz tikšanos aicinājusi mazākumtautību biedrību pārstāvjus, lai pārrunātu pasākumu finansēšanas kārtību 2019.gadā un citus sadarbības jautājumus (darba sanāksme);

plkst. 18:00 Krustpils pils Marmora zālē Domes priekšsēdētāja vietniece sociālos jautājumos Līga Kļaviņa piedalīsies izstādes “Mana tautastērpa ceļš” atklāšanā. Atklāšanas pasākumā notiks tikšanās ar izstādē eksponēto tērpu darinātājām.

9.novembrī
Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis Rīgā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, uzaicināts piedalīties izstādes “Heraldika mūsdienu Latvijā” atklāšanā. Izstāde “Heraldika mūsdienu Latvijā” pirmo reizi mūsu valsts vēsturē iepazīstina sabiedrību ar ģerboņu karti, ar heraldikas lietojumu ikdienā, kā arī otru būtisku komisijas darba daļu- valsts un pašvaldību institūciju un organizāciju apbalvojumiem.

11. novembrī
Jēkabpili izgaismos lāpu liesmu ceļš! Simtgades Lāčplēša dienas lāpu gājienā, no Kena parka līdz piemineklim “Kritušiem par Tēviju”, dosimies plkst. 17.30. Pēc gājiena pie pieminekļa notiks piemiņas brīdis. Aicinām visus pulcēties gājienam Kļavu ielā pie Kena parka plkst. 17.00!

Patriotisma nedēļas ietvaros darbosies arī Laikmetīgās Vēstures muzejs vēsturiskajā Latvijas bankas ēkā. Tajā varēs apskatīt izstādes par Jēkabpils kultūrvēsturi un Atmodas laika norisēm, baudīt audio vizuālu instalāciju “Jēkabpilieši Atmodas laikā”, noskatīties filmu “Jēkabpils 100 gados” vai doties ekskursijā pa muzeju gida pavadībā.

Kultūras aktivitātes šonedēļ!

7. novembrī
plkst. 18.00 Jēkabpils Tautas namā notiks bērnu ansambļa “Dziesmiņa” ikgadējs rudens koncerts starp Miķeļiem un Mārtiņiem, šoreiz veltīts Latvijas simtgadei. Pasākums bez ieejas maksas.

10. novembrī
plkst. 19.00 Krustpils kultūras namā uz koncertprogrammu “Latviešu blūzi” aicina ģitārists Vjačeslavs Mitrohins. Koncerts ir unikāls veltījums Latvijas simtgadei, kurā ģitārists ar mīlestību atskaņo savu jaunāko programmu “Latviešu blūzi”. Kopā ar Mitrohinu muzicēs instrumentālā grupa “MMBand”, jaunā blūza izpildītāja Diāna Pīrāgs, kā arī koncerta īpašais viesis, ģitārists no Lietuvas - Virgilius Jutas. Biļetes “”Biļešu Paradīzes” kasēs un internetā.

No 13. līdz 16. novembrim
Jēkabpils Tautas nama Kino Mītnē būs skatāma programmas “Latvijas filmas Latvijas Simtgadei” dokumentālā filma “Lustrum”. Šis ir stāsts par pagātnes izvērtēšanu atjaunotajā valstī, mēģinājums saprast, kas bija tā sistēma, kas pēdējos 25 gadus traucē Latvijas valsts pieaugšanas procesam, un mēģinājums atbildēt uz jautājumu, vai 90. gados nenotikusī lustrācija var izrādīties bīstama valstiskai tālākai pastāvēšanai. Režisors, scenārija autors: Gints Grūbe. Filmas žanrs: dokumentāla filma. Filmas ilgums: 1h 30 min. Biļetes Jēkabpils Tautas nama kasē. Biļetes cena 2 €.

Jēkabpils Vēstures muzeja aktualitātes

Līdz 31. decembrim
Krustpils pils Izstāžu zālē apskatāma Latvijas simtgadei veltīta izstāde “100 iemesli lepoties ar Jēkabpili”. Ieejas maksa – 0,30 / 0,50 eiro.

Latvijas Valsts svētku nedēļā, no 11. līdz 18. novembrim, izstādes “100 iemesli lepoties ar Jēkabpili” apmeklējums bez maksas.

No 1. līdz 30. novembrim
Jēkabpils Vēstures muzeja speciālisti muzejā un Jēkabpils reģiona skolās stāstīs par Jēkabpils vēsturi 100 gados. Lekciju “Mūsu un Jūsu kopīgā vēsture” iespējams pieteikt pa tālruni 65221042.

8. novembrī
plkst. 18:00 Krustpils pils Marmora zālē tiks atklāta izstāde “Mana tautastērpa ceļš”. Atklāšanas pasākumā notiks tikšanās ar izstādē eksponēto tērpu darinātājām. Pasākums bez ieejas maksas.

No 8. līdz 30. novembrim
Krustpils pils Marmora zālē iespējams aplūkot izstādi “Mana tautastērpa ceļš”. Izstāde tapusi projekta “Darini pats savu tautastērpu” ietvaros. Ieejas maksa -0,30 / 0,50 eiro.

10. un 11. novembrī
no plkst. 10:00 līdz 16:00 Jēkabpils Tūrisma informācijas centrā gaidītas ģimenes ar bērniem, lai kopīgi spēlētu Latvijas izzināšanas galda spēles. Tūrisma centra apmeklējums bez maksas.

Informācijai !

No 5.novembra apmeklētājiem būs slēgts Jēkabpils skeitparks!
Uzmanību, SIA “Jēkabpils sporta centrs” informē, ka sakarā ar teritorijas sagatavošanu sporta halles būvniecībai, no pirmdienas, 5.novembra tiks uzsākti skeitparka pārvietošanas darbi. To laikā skeitparks apmeklētājiem ir slēgts un uz tā atrasties ir bīstami! Paldies par sapratni!

Aicinām apmeklēt sporta aktivitātes šonedēļ!

06.11.

11:00

Mežaparks

Koptreniņi „Kustību prieks” sporta speciālista vadībā (Senioriem)

 

18:00

Mežaparks/

JSC stadions

Koptreniņi „Kustību prieks” sporta speciālista vadībā (Tautas sports)

07.11.

18:00

Mežaparks

Pusstundas skrējiens kopā ar FANS Prosport

08.11.

11:00

Mežaparks

Koptreniņi „Kustību prieks” sporta speciālista vadībā (Senioriem)

 

18:45

Sporta nams

Koptreniņi „Kustību prieks” sporta speciālista vadībā (Tautas sports)

09.11.

20:15

Sporta nams

Latvijas basketbola līgas 3.divīzija (LBL 3)        Jēkabpils – Salacgrīva

11.11.

10:00

Jēkabpils 3.vsk. sporta manēža

Jēkabpils pilsētas atklātais čempionāts un kausa izcīņa telpu futbolā 2018/2019

11.11.

16:00

Sporta nams

OlyBet Latvijas-Igaunijas Basketbola līga   BK „Jēkabpils/SMScredit.lv” - Tartu (Igaunija) 

 NVO aktualitātes no 5. līdz 11.novembrim

Jēkabpils jaunieši (15+) aicināti pieteikties nofilmēt projekta "#runaarmanijekabpils" video stāstu! Lai pieteiktos, rakstīt nvoresursi@inbox.lv , zvanīt  25971492. Video stāsti ir 2-5 minūšu vēstījums par to, ko jaunieši domā par savu pilsētu Jēkabpili. 

Pirmdien, 5.novembrī

plkst.10.00 nūjošanas nodarbība biedrības "Jēkabpils NVO resursu centrs" struktūrvienībā SR Dienas centrs "Kopā būt".
plkst.11.00 Pozitīvas psihoterapijas priekšlasījums par veselīga, harmoniska un radoša dzīvesveida izaicinājumiem un iespējām. Psiholoģe Dace Līcīte.
plkst.17.00 biedrība '' Rodacy'' ir ielūgti Rīgā, par godu Polijas 100 gadu jubilejai!

Otrdien, 6.novembrī
plkst. 10.00 Dāmu klubiņa aktualitātes.
plkst. 14.00 Jauniešu klubs ''13 pirmdiena'' ir pieteikuši komandas dalību  DEBAŠU TURNĪRĀ par tēmu '' Migrācijas jautājumi''. Turnīrs notiek Jēkabpils Agrobiznesa koledžā.
plkst.17.30 un turpmāk katru otrdienu Dienas centrā "Kopā būt" ANGĻU VALODA AR PRIEKŠZINĀŠANĀM, nodarbības vada Erasmus+ brīvprātīgā Mariona no Austrijas un KRIEVU valodas nodarbība, vada Erasmus+ brīvprātīgā Hasmik no Armēnijas. 

Trešdien, 7.novembrī

plkst.10.00 ''Jēkabpils NVO resursu centrs" SR Dienas centrā "Kopā būt"  nodarbību telpā senioriem notiks iknedēļas angļu sarunvalodas nodarbības, vada Eiropas brīvprātīgā darba jauniete Mariona no Austrijas. 
plkst.14.00 turpat Dienas centrā latviešu valodas nodarbība mazākumtautību senioriem.
plkst.16.00 VĀCU VALODAS apmācību nodarbības BEZ PRIEKŠZINĀŠANĀM, vada Erasmus+ programmas projekta dalībniece Mariona no Austrijas.
plkst.17.30 VĀCU VALODAS apmācību nodarbības AR PRIEKŠZINĀŠANĀM, vada Erasmus+ programmas projekta dalībniece Mariona no Austrijas un FRANČU valodas apmācības AR NELIELĀM VAI BEZ PRIEKŠZINĀŠANĀM, vada Julian no Francijas. 

Ceturtdien, 8.novembrī

plkst.11.00 ''Jēkabpils NVO resursu centrs" SR Dienas centrā "Kopā būt"  nodarbību telpā notiks iknedēļas Rokdarbu darbnīca '' Simts ziedu pļava''. Aicināti pievienoties jauni interesenti!
plkst. 15.00 Mazākumtautību biedrības tiekas ar Jēkabpils domes priekšsēdētāja vietnieci sociālajos jautājumos Līgu Kļaviņu.
 
* Līdz 8. decembrim var pieteikties dalībai Latvijas Bērnu labklājības tīkla konferencē Rīga, LR Saeimas ēkā 11. Notiks 23. novembrī.

Piektdien, 9.novembrī
 
plkst.10.00 "Jēkabpils NVO resursu centrs" SR Dienas centrā "Kopā būt" Jaunajā ielā 39i, Jēkabpilī, senioriem prāta spēle Skrabble.
plkst. 12.00 Jēkabpils Agrobiznesa koledžā tikšanās ar NVA informatīvajā dienā, par bezdarbnieku iesaistīšanu NVO aktivitātēs.
plkst.17.00 Jēkabpils Tautas nama kamerzālē Jauniešu klubs ''13 pirmdiena'' piedalās ikmēneša sarunu ciklā KĀPIENS.
plkst.14.00 Dienas centrā "Kopā būt" individuāla nodarbība senioriem datorlietošanā; var pieteikties elektronisko komunālo maksājumu rēķinu saņemšanas apmācībai.

Sestdien, 10.novembrī

plkst.11.00 TC Sēlija Jauniešu kluba ''13 pirmdiena'' brīvprātīgie jaunieši kopsadarbībā ar biedrību IADC AUSMA piedalīsies ikgadējā Latvijas rīkotajā akcijā PIEPILDI PĀRTIKAS PAKU un palīdzi trūkumā nonākušajiem, ko rīko pārtikas banka PAĒDUŠAI LATVIJAI.

* Līdz 9. novembrim var pieteikties konferencē Rīgā ''Brīvprātība - mans sirds darbs''. Vairāk informācijas par tel.: 67021803.
Ligita Upīte
Jēkabpils NVO resursu centrs
NVO valdes loceklis
 

Par citiem notikumiem plašāk lasiet:

Jēkabpils Kultūras pārvaldes mājas lapā: www.jkp.lv;
Jēkabpils Sporta centrs mājas lapā: www.jekabpilssc.lv;
Jēkabpils Vēstures muzeja mājas lapā: www.jekabpilsmuzejs.lv.
Jēkabpils nevalstisko organizāciju aktualitātēm: www.jekabpilsnvo.lv

Informāciju apkopojusi un sagatavojusi:
Jēkabpils pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļa