Jēkabpils pilsētas pašvaldība un sadraudzības pilsēta Červionka –Leščina realizē kultūrvēsturisko izglītības apmaiņas projektu

Jēkabpils pilsētas pašvaldība un sadraudzības pilsēta Červionka –Leščina realizē kultūrvēsturisko izglītības apmaiņas projektu

Šogad, novembra mēnesī Latvijas un Polijas Republikas attiecīgi 18. un 11. novembrī atzīmē abu valstu Neatkarības atjaunošanas simtgadi. Par godu šim abu valstu nozīmīgajam notikumam Jēkabpils pilsētas pašvaldība kopā ar sadraudzības pilsētu Červionku –Leščinu, realizē kultūrvēsturisko izglītības apmaiņas projektu.

Projekta mērķis ir nostiprināt  kultūrvēsturiskos un izglītības sakarus ar Jēkabpils pilsētas sadraudzības pilsētu Červionku-Leščinu, kā arī izzināt Eiropas dalībvalstu kopīgo vēsturi.

Plānots, ka pirmajā  projekta posmā no 7. līdz 13.novembrim Bērnu un jauniešu centra  “Poļu valodas un kultūras pulciņa” 12-16 gadus veci bērni, divi pedagogi, kā arī pašvaldības delegācija dosies uz sadraudzības pilsētu, lai kopā piedalītos Polijas Valsts svētku neatkarības svinīgajos sarīkojumos. Plānots, ka bērni un delegācija piedalīsies Polijas valsts neatkarības atjaunošanas simtgadei veltītajos pasākumos Červjonkas-Lešcinas izglītības iestādēs, tiksies ar sadraudzības pilsētas vadību, apmeklēs vēstures muzeju, svētku misi, piedalīsies ziedu nolikšanā pie neatkarības pieminekļa, kā arī svinīgajā svētku koncertā.

Savukārt projekta otrajā posmā no 16. līdz 19. novembrim  Červionkas-Leščinas pašvaldības un bērnu delegācija apmeklēs Jēkabpili un piedalīsies Latvijas valsts neatkarības simtgadei veltītajos pasākumos Jēkabpilī, kā arī tiksies ar domes vadību, apmeklēs Krustpils pili, piedalīsies radošajās darbnīcās Jēkabpils Bērnu un jauniešu centrā, valsts simtgades gadā apmeklēs galvaspilsētu, Rīgas Motormuzeju, gaismas festivālu Staro Rīga, kā arī piedalīsies 18.novembra pasākumos Jēkabpilī.

Kultūrvēsturisko izglītības apmaiņas projektu organizē Jēkabpils pilsētas pašvaldība, Bērnu un jauniešu centrs,  Červionkas-Leščinas pašvaldība.

Jēkabpils pilsētas pašvaldības līdzfinansējums projekta realizācijai paredzēts 5722,00 euro apmērā.

Jēkabpils pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļa