Sporta notikumu apskats 26.11.2018.

Sporta notikumu apskats 26.11.2018.

Telpu futbols. Nedēļas nogalē aizvadītas kārtējās spēles Jēkabpils pilsētas atklātajā čempionātā telpu futbolā. Rezultāti:

1. Latgran/Māju koks – Karjers 7-8  (Rain.Ragainis 3, U.grebskis 2, L.Salmiņš – M.Rūtiņš 3, K.Beikers 2, S.Molčanovs, S.Timofejevs, I.Maslobojevs, G.Dzeriņš (s.v.))

2. Leģendas – Sporta Skola 9-0  (K.Bobrovs 2, I.Grigorjevs 2, A.Mihailovs 2, O.Serguns, D.Skopenko – R.Beinarovičs (s.v.))

3. Sala – Krustpils 8-0 (I.Silakrankers 6, L.Podnieks, D.Jakubovskis)

4. Dignāja – SMS Auto 5-2  (E.Krēsliņš 2, N.Kusiņš, I.Bilaničs, R.Bruniņš – J.Caune, A.Bokāns).

Nākošās čempionāta spēles notiks sestdien, 1.decembrī, no pl.14:00.

25.novembrī norisinājās arī LFF Ziemeļaustrumu reģiona telpu futbola 2.līgas čempionāta 2018.g./2019.g. sezonas spēle starp FK Jēkabpils Lūši 2 – Stradi (Gulbenes nov.), kas noslēdzās ar rezultātu 4-0. Savukārt Latvijas telpu futbola Virslīgas čempionātā 24.novembrī Jēkabpils sporta namā tika aizvadīta spēle starp “Jēkabpils lūši” un “SK Monarhs”, jēkabpiliešiem izcīnot uzvaru ar rezultātu 6:1. jēkabpiliešu labā vārtus guva: Igors Lapkovskis, Rolands Putāns, Maksims Potlovs, Pāvels Tarasovs (2), Edmunds Zvaigzne.

Novuss. Latvijas 53. individuālais čempionāts novusā vīriešiem norisinājās laika posmā no 1. septembra līdz 24.novembrim 7 posmos. Čempionāta fināls norisinājās 24.novembī Bērvircavas tautas namā un tajā piedalījās 15 labākie pusfināla dalībnieki. Finālu pārstāvēja 4 dalībnieki no Kurzemes, 3 no Vidzemes, 5 no Rīgas un pa vienam no Jelgavas, Bauskas un Jēkabpils. Izspēle norisinājās pēc riņķa sistēmas 7 setos. Jēkabpilietis Uldis Kampāns republikas  individuālo čempionātu sāka ar ceturtdaļfinālu, pusfinālā izcīnīja tiesības piedalīties finālā, finālā izcīnīta 2. vietu un iegūta sudraba medaļa, no pirmās vietas atpaliekot tikai par vienu punktu. Par čempionu kļūst rīdzinieks Valdis Čunka, bet 3.vietu izcīna Jānis Cirvelis (Rīga).

LBL3. Piektdien, 23.novembrī, mājas spēli LBL3 aizvadīja “Jēkabpils lūši/sporta centrs” basketbolisti, kas sporta namā uzņēma BK “Jaunpils”. Jēkabpiliešiem uzvara ar 78:66. nākošo spēli jēkabpilieši aizvadīja jau svētdien, izbraukumā mērojoties spēkiem ar Daugavpils novada basketbolistiem. Jēkabpiliešu kontā vēl viena uzvara ar rezultātu 77:51.

Volejbols. Spēli nedēļas nogalē „Credit24” meistarlīgā aizvadījuši “Jēkabpils lūši” volejboisti. Piektdien Jēkabpilī “Jēkabpils lūši” uzņēma Daugavpils Universitāti un uzvarēja ar 3:1 (21, 18, -21, 17). 1. setā mājinieki izvirzījās vadībā un līdz seta galotnei pārsvaru palielināja, bet 2. setā jau četru punktu pārsvaru (7:3) ieguva viesi. Tiesa “lūši” drīz atspēlējās, un seta galotne piederēja viņiem. Vienu setu gan daugavpilieši uzvarēja, pārliecinoši uzvarot 3. setā, kura rezultāts īsti spēles gaitu neatspoguļo. Arī 4. seta sākumā lielākoties vadībā bija viesi, taču seta otrajā pusē labāk nospēlēja mājinieki, kuri guva spēles pēdējos četrus punktus pēc kārtas un ierakstīja turnīra tabulā trīs punktus. Rezultatīvākie “lūši” bija Ēriks Voroņko un Rihards Puķītis, kuri sakrāja pa 14 punktiem. Pa 10 punktiem uzreiz trim jēkabpiliešiem – Kristeram Dardzānam, Zigurdam Adamovičam un Vladislavam Blumbergam. Viesu rindās teicama spēle Zigmāram Keišam, kurš guva 15 punktus un kļuva par mača rezultatīvāko spēlētāju. “Lūši” tagad ieņem 7. vietu, bet daugavpilieši tikai par vienu punktu atpaliek no izslēgšanas spēles dodošās 8. vietas, kuru ieņem “TalTech”. (volejbols.lv)

Krustpils sportistiem spožs revanšs «Brīvās Daugavas» balvu izcīņā

Pēc zaudējuma iepriekšējā gadā  Krustpils–Jēkabpils turnīrā abos sacensību veidos – gan šahā, gan dambretē –  krustpilieši bija izdarījuši pareizus secinājumus, un šogad viņu pārsvars abos sporta veidos bija ļoti pārliecinošs. Jēkabpilieši bija apmulsuši jau pēc pirmās kārtas, un viņiem vairs neizdevās organizēt no­pietnu pretestību.

     Dambretē Krustpils puse uzvarēja ar 61:39. Šahā krustpilieši bija vēl pārliecinošāki ar 66,5:33,5. Indi­vidāli šahā Krustpils  pusē  labākie bija A. Ivoņins  ar 9 punktiem no 10, otrais –  G. Jankovskis arī ar 9 punktiem, bet ar nedaudz zemāku papildrādītāju; trešajā vietā – I. Kušnarjovs ar  8 punktiem. Tikpat punktu un visi papildrādītāji vienādi bija arī R. Petrovam – vietu izšķīra monētas mešana. Jē­kabpi­liešu rindās spilgts līderis bija A. Vanaģelis, kurš sa­sniedza turnīra augstāko rezultātu 9,5 punkti no 10. Ģ. Kiršbergam šoreiz 8 punkti un otrā vieta. Sportisko cīņu spraigumu apliecina trešās vietas ieguvēja J. Leļa rezultāts – 5,5 punkti no 10, jo pretinieku rindās bija patiesi meistarības smagsvari.

    Dambretē individuāli jēkabpiliešiem ar teicamu rezultātu – 9 punkti no 10 – uzvarēja R. Paegle. Otrajā vietā – V. Vizulis ar 7,5 punktiem. Trešajā vietā atkal ar 5,5  punktiem ierindojās J. Le­lis. Krustpiliešu rindās līdera loma izdevās E. No­vickim, uzrādot labāko re­zultātu – 9 punkti. Viņam sekoja I. Kelass ar 8 punktiem. Trešajā vietā – V. Mass ar 7,5 punktiem.

      Atkal interesantu niansi turnīram piešķīra RTU profesora inženierzinātņu doktora Jāņa Leļa piedalīšanās turnīrā. Tā organizatori arī šoreiz atbalstīja viņa lūgumu atļaut, nepalielinot ap­domas laiku, vienlaicīgi nospēlēt gan šaha, gan dambretes sacensībās. 5,5 punkti no 10 katrā  spor­ta veidā deva viņam šo­gad  iespēju ieņemt trešo vietu abos turnīros. Patiesi retas cilvēka analītiskās spējas un prāta elastība.

    Laikraksts «Brīvā Dau­gava» kārtējo gadu ar savu atbalstu nodrošināja ilggadīgā turnīra prestižu, ap­sveicot uzvarētājus ar savām balvām. Arī šo faktu šahisti un dambretisti ar pateicību novērtēja kā kultūras un sociālo fenomenu.

Valerjans Vizulis, turnīra tiesnesis

Līdz 30.novembrim jāsniedz informācija par sasniegumiem sportā un pieteikumi naudas balvas saņemšanai!

Arī šis gads ir bijis notikumiem un sasniegumiem bagāts gads sportā un, lai kopīgi izceltu spilgtākos brīžus un augstākos sasniegumus gada griezumā, aicinām ikvienu, gan trenerus, gan klubu vadītājus, gan sportistus individuāli līdz  30.novembrim pl.16:30 iesniegt aprakstu par 2018. gadu:

  • nozīmīgākās sacensības un sasniegumi (var aprakstīt vairākus)
  • informāciju par izcīnītajām godalgotajām vietām Latvijas, Eiropas un Pasaules čempionātos, kas iesniedzama izmantojot veidlapu “Iesniegums naudas balvas piešķiršanai par izciliem sasniegumiem sportā” (pieejams Jēkabpils sporta centra mājas lapā: http://jekabpilssc.lv/sasniegumi/iesniegums-naudas-balvas-pieskirsanai-sporta ). Iesniegumā par naudas balvas piešķiršanu lūgums norādīt vienu, augstvērtīgāko rezultātu!
  • “Sporta laureāta” nominanti komandu un individuālajos sporta veidos;
  • Informāciju par plānoto dalību un sasniegumiem Latvijas, Eiropas un Pasaules čempionātos vēl decembra mēnesī.

Aprakstus sūtīt uz e-pastu jekabpilssc@inbox.lv, sīkāka informācija pa tālr. 26321112 vai 22172180.

 “Noteikumi par kārtību, kādā piešķiramas naudas balvas par izciliem sasniegumiem izglītībā, kultūrā un sportā un naudas balvas apmēru" pieejami: http://jekabpilssc.lv/sasniegumi/nolikums-par-naudas-balvas-pieskirsanu-sporta

Svinīgais pasākums “Sporta laureāts 2018” notiks 2019.gada 11.janvārī Jēkabpils Tautas namā.

Informāciju apkopoja:

Lāsma Vindule
Jēkabpils sporta centrs
Sabiedrisko attiecību speciāliste