TV ekrānos būs skatāma filma “9 pilsētas – viena iela”

TV ekrānos būs skatāma filma “9 pilsētas – viena iela”

2018.gada 22.decembrī TV ekrānos būs redzama dokumentālā filma “9 pilsētas – viena iela”, kas tapusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai sadarbībā ar Latvijas Lielo pilsētu asociāciju. Filma tiks demonstrēta kanālā “RīgaTV 24” plkst.20.30, tās atkārtojums būs vērojams 23.decembrī, plkst. 13.00 un 25.decembrī, plkst. 22.30.

Andris Rāviņš, Latvijas Lielo pilsētu asociācijas prezidents: “Brīvības iela vienmēr saistīsies ar brīvības svētkiem, tām vērtībām, ko no paaudzes paaudzē mēs nododam tālāk. Caur Brīvības ielu stāstiem mēs atceramies Latvijas valsts veidošanos, valsts dibināšanas tradīcijas un vērtības. Brīvība ir viena no spēcīgākajām valstiskuma vērtībām, jo pati tauta par to ir cīnījusies, pati tauta to ir veidojusi un tauta to saglabās nākotnē.”

Dokumentālā filma ”9 pilsētas -  viena iela” apkopo Latvijas cilvēku stāstus, viedokļus par Latviju un tās vēstures notikumiem, sniedz cilvēku  redzējumu un vēstījumu nākamajiem 100 gadiem, kā arī hronikas veidā fiksē Latvijas vietas un to izskatu šodien.  Filma ir laikmeta liecība par  notikumiem, cilvēkiem un idejām Latvijas  nākotnes attīstībai.

Dokumentālo filmu  “9 pilsētas – viena iela” ir izstrādājusi SIA “Platforma Filma”, t.sk. 9 īsfilmas par katru republikas pilsētu – Daugavpili, Jelgavu, Jēkabpili,  Jūrmalu, Liepāju, Rēzekni, Rīgu, Valmieru un Ventspili. Filmas režisors ir Andrejs Ēķis, montāžas režisors Jānis Ērglis, producents Pāvils Raudonis.

Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija