Regulāri rēķinu nemaksātāji tiek iesniegti tiesā

Regulāri rēķinu nemaksātāji tiek iesniegti tiesā

SIA “Jēkabpils pakalpojumi” regulāri veic parādnieku apkopojumu, kā arī klientiem izsūta atgādinājuma vēstules par nenomaksātajiem rēķiniem. Tomēr ir gadījumi, kad klients pēc atgādinājuma vēstules saņemšanas, parādus nenomaksā un nevēršas uzņēmumā, lai noslēgtu vienošanos par parādu apmaksu. Šādos gadījumos uzņēmumam ir tiesības nodot kredītinformācijas birojam ziņas par fiziskās personas parādu, lai veidotu klientu kredītvēsturi un nodrošinātu citiem klientu kreditoriem iespēju ar to iepazīties.

Ja rēķini tiek apmaksāti laikā, uztraukumam nav pamata, taču, ja rēķini regulāri netiek apmaksāti, kredītvēsture var tikt sabojāta. Kredītreģistrs uzglabā informāciju par šāda veida pārkāpumiem vēl piecus gadus pēc tam, kad parāds ir atmaksāts.

Pret lielāko parādu uzkrājējiem un regulāriem rēķinu nemaksātājiem tiek uzsākts tiesas process par parādu piedziņu, tādēļ SIA “Jēkabpils pakalpojumi” aicina klientus savlaicīgi apmaksāt rēķinus par saņemtajiem pakalpojumiem!

Kopš 2017. gada, kad SIA “Jēkabpils pakalpojumi” neatkarīgi no citām pašvaldības kapitālsabiedrībām uzsāka izrakstīt un izsūtīt rēķinus, kā arī sekot līdzi rēķinu nemaksātājiem un parādu uzkrājējiem, kredītreģistram un tiesai kopumā iesniegta informācija par 58 parādniekiem.

Informāciju sagatavoja:

Ieva Gādmane
SIA “Jēkabpils pakalpojumi”
Sabiedrisko attiecību speciāliste