Klāt “Orientieris 2019” !

Klāt “Orientieris 2019” !

Tuvojas aprīlis un jaunu sezonu uzsāk Jēkabpils apkaimes orientieristi. Pirmā kārta šogad paredzēta 3.aprīlī Mistru silā, kas atrodas dažus kilometrus aiz Salas. Orientēšanās sporta klubs ”Sēlijas mežs” aicina visus, kam patīk atrasties mežā un nodarbības brīvā dabā, izmēģināt spēkus šajā sporta veidā.

Kā orientēšanās sportu raksturo jaunieši, kas aktīvi darbojas mūsu klubā?

Lai to noskaidrotu, uzdevām viņiem jautājumu:

Ko tev nozīmē orientēšanās sports?

Lūk atbildes, iekavās - cik gadus nodarbojas un vecums:

  • Orientēšanās man ir veids kā es varu atbrīvoties, un bieži vien došanās mežā palīdz noņemt ikdienā uzkrāto stresu . Tā kā orientēšanās ir vienīgais sporta veids ar kuru nodarbojos , tad uzskatu , kas tas ir veids kā attīstīt gan manu fizisko sagatavotību, gan loģisko domāšanu. Apmeklējot orientēšanās treniņus cenšos tajos izpildīt visu vajadzīgo, lai rezultāti uzlabotos ( 5 gadus, 16 gadi);
  • Izaicinājums mežā, konkurence, atslēgties no visa ( 3 gadus, 13 gadi);
  • Nodarbojoties ar orientēšanās sportu es spēju nedomāt par ikdienu, par skolu un vēl piedevām izjust svaigu gaisu, aktīvu atpūtu un jaunu pieredzi, meklējot vajadzīgos kontrolpunktus. Es uzskatu, ka šis ir īstais sporta veids priekš manis, jo orientēšanās sportā var attīstīt gan fizisko izturību, gan atmiņu un vienmēr atklāt kaut ko jaunu! Nekad nevar paredzēt kāda būs distance, tāpēc šis fakts rada lielāku interesi iet un mēģināt ( 4 gadus, 16 gadi);
  • Redzēt, sajust ko jaunu, nebijušu ( 2 gadus, 9 gadi);
  • Tas nav tikai sporta veids, tā ir mīlestība pret mežu, karti un cilvēkiem, kas ar šo nodarbojas. Orientēšanās viennozīmīgi mainīja manus uzskatus par nākotni un sportu. Vienmēr ar lielāko prieku dodos distancē un izbaudu distancē pavadīto laiku , atslēdzoties no ikdienas rutīnas ( 2 gadus, 15 gadi);
  • Tas ir mans hobijs un bez orientēšanās vairs nevaru iedomāties savu dzīvi. Orientēšanās ir jau neatliekama mana dzīves sastāvdaļa ( 6 gadus, 14 gadi);
  • Man orientēšanās sports nozīmē visu – tie ir jauni draugi, jaunas iespējas, jaunas prasmes, zināšanas, izturība, pieredze sacensībās, ja es nebūtu iepazinusi šo sporta veidu es nezinu ko būtu darījusi ( 3 gadus, 13 gadi);
  • Dzīvesveids ( 6 gadus, 15 gadi).

Šajā “Orientiera “ sezonā nodrošināsim arī orientēšanās prasmju apmācību. Katrā kārtā būs kāds mūsu kluba biedrs, kas no 17.00 līdz 18.00 palīdzēs saprast karti un atrast pareizāko ceļu līdz kontrolpunktam.

Jēkabpils sporta centrs atbalstot orientēšanās sportu un lieliski sadarbojoties ar sporta klubu ,,Sēlijas Mežs’’ arī šajā sezonā turpinās tradīcijas, un uz katru kārtu (izņemot 22.maiju ,,Gustiņos’’) no Vecpilsētas laukuma, plkst. 16:15 nodrošinās transportu nokļūšanai uz starta vietu.

OSK Sēlijas mežs orientieristi