Sporta notikumu apskats

Sporta notikumu apskats

Novuss
16-17.martā Igaunijas pilsētā Johvi norisinājās starptautiskais FINSO reitinga turnīrs novusā Pavasara kauss jeb Pasaules kausa izcīņas I posma sacensības novusā. Kopā uz šīm starptautiskajām sacensībām bija pieteikušies vairāk nekā 100 sportisti no 5 valstīm, lai spēkiem mērotos vīriešu, sieviešu, kā arī dubultspēļu konkurencē. No Latvijas uz šīm plaša mēroga sacensībām devās ap 70 sportistu, tajā skaitā jēkabpilietis Uldis Kampāns.

 Vīriešu vienspēļu sacensības 89 dalībnieki sacentās pēc Šveices sistēmas 11 kārtās, kur par uzvaru tika piešķirts 1 punkts, bet par neizšķirtu rezultātu 0.5 punkti. Parādot stabilu sniegumu visa turnīra gaitā, piekāpjoties tikai turnīra uzvarētājam, Uldis spēja iegūt 8.5 punktus (no 11 iespējamiem) un kopvērtējumā izcīnīt godalgoto 2.vietu. Par uzvarētāju šajās sacensībās kļuva Latvijas pārstāvis Māris Cirvelis no Rīgas, kurš kopvērtējumā ieguva 9 punktus.

Otrajā sacensību dienā I Pasaules kausa izcīņas posma ietvaros norisinājās dubultspēļu sacensības novusā gan vīriešu, gan arī jauktajiem pāriem. Vīriešu pāru sacensībās piedalījās arī jēkabpilietis Uldis Kampāns kopā ar Latvijas pārstāvi Aldi Medni no Valmieras. Spēlējot pēc Šveices sistēmas 7 kārtās, nezaudējot nevienā spēlē, Uldis ar Aldi pārliecinoši izcīnīja uzvaru 26 pāru konkurencē un ieguva turnīra galveno balvu.

Šajā dienā Johvi paralēli norisinājās arī paralimpiskais turnīrs novusā, kurā dalību ņēma spēcīgākie pasaules paralimpiskā reitinga novusisti. Mūsu pilsētas sporta paraolimpieši Valdis Strods un Guntis Jakubovskis šajās dienās guva pamatīgu novusa spēļu pieredzi ļoti spēcīgu konkurentu vidū.

Informāciju sagatavoja Dace Valtere

2.līgas telpu futbols
LFF Ziemeļaustrumu reģiona 2.līgas telpu futbola čempionāta sezonas noslēdzošo spēli aizvadīja Jēkabpils sporta centrs/Jēkabpils Lūši komanda, kas savā laukumā uzņēma SC Balvi un pārspēja viesus ar rezultātu 1:0. Vienīgo vārtu autors bija Uldis Grebskis. Kopvērtējumā jēkabpilieši izcīnīja čempionu titulu un par komandas labāko spēlētāju tika atzīts Edmunds Zvaigzne.

Krosmintons
16.martā tika aizvadīts jau 7.Brenguļu OPEN krosmintonā, kurā piedalījās 57 sportisti 7 dažādās kategorijās. OPEN kategorijā finālturnīrā uzvaras laurus plūca pieredzējušais Uldis Dzirkalis, bet 3.vietā ierindojās Artūrs Dzirkalis un Artis Lauva. O40 sieviešu kategorijā gana spraigās finālturnīra spēlēs par uzvarētāju kļuva Irina Lauva, bet vīriešu konkurencē, izspēlējot spēles katram ar katru, 3.vietu izcīnīja Dainis Lauva.

Informāciju sagatavoja Baiba Grasa

Telpu futbols
16.martā finišu sasniedza Jēkabpils pilsētas atklātais čempionāts un kausa izcīņa telpu futbolā 2018./2019. Čempionātā tika izspēlētas I un II riņķa spēles no 2018. gada 13.oktobra. Pēdējā spēle tika noslēgta ar rezultātiem “SMS Auto” – “Krustpils” 2:3, “Viesīte” – “Dignāja” 10:4, “Latgran/Māju koks” – “Karjers” 4:2, “Sala” – “Leģendas” 1:1. Kopvērtējumā uzvaru izcīnīja komanda “Sala” (43 punkti), otro vietu izcīnija “Leģendas” (37 punkti), bet godalgoto trešo vietu ieguva komanda “Karjers” (33 punkti).

“Labākā spēlētāja” titulu izcīnīja komandas “Sala” spēlētājs I. Silakrankers, “Labākais vārtsargs” – V. Strikica no komandas “Leģendas”, bet “Labākais vārtu guvējs” komandas “Karjers” pārstāvis M. Rūtiņš ar 48 vārtu guvumiem.

Informāciju sagatavoja Dace Valtere

Basketbols
Noslēdzošo “OlyBet” Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas sezonas maču 
svētdien, 17. martā Jēkabpils sporta namā aizvadīja 
“Jēkabpils/SMScredit.lv” komanda. Pēc pirmā puslaika “lūšu” un “Latvijas 
Universitātes” cīņas rezultāts bija neizšķirts (34:34), bet viesi otrajā 
puslaikā guva 26 bezatbildes punktus pēc kārtas, un tas izdzēsa jebkādas 
jēkabpiliešu izredzes uz panākumu.

Informāciju sagatavoja Lāsma Irša
BK "Jēkabpils/SMScredit.lv"
sabiedriskās attiecības