Noslēgusies brīvprātīgā darba akcija „JAUNS un BRĪVPRĀTĪGS”

Noslēgusies brīvprātīgā darba akcija „JAUNS un BRĪVPRĀTĪGS”

Biedrības „Jēkabpils NVO resursu centrs” rīkotā akcija „JAUNS un BRĪVPRĀTĪGS” norisinājās skolēnu pavasara brīvlaikā, no 11. līdz 22. martam. Iespēju iesaistīties brīvprātīgajā darbā izmantoja daudzi Jēkabpils jaunieši, un daži bija ieradušies arī no Salas un Rīgas.

Projekta „#runaarmanijekabpils” brīvprātīgā darba akcijas ietvaros jauniešus uzņēma četras organizācijas:

  • „Jēkabpils NVO resursu centra” Dienas centrs „Kopā būt”;
  • Jēkabpils dzīvnieku patversme;
  • Jēkabpils reģionālās slimnīcas poliklīnika;
  • Pansionāts „Jaunāmuiža”.

Lai pateiktos visiem akcijā iesaistītajiem par ieguldīto darbu un piedalīšanos tajā, 22.martā tika rīkots akcijas noslēguma pasākums, kurā pateicības un atzinības vārdus teica gan projekta īstenotājs Jēkabpils NVO resursu centrs, gan organizācijas, kurās jaunieši tika uzņemti. Arī paši jaunieši dalījās iespaidos par to, kā viņiem ir gājis, ko viņi ir iemācījušies un ieguvuši no dalības šajā pasākumā.

Jēkabpils reģionālās slimnīcas poliklīnikā iespēju veikt brīvprātīgo darbu izmantoja vairāki jaunieši. Viņu galvenie pienākumi bija saistīti ar informācijas sniegšanu pacientiem. Jaunieši palīdzēja klientiem pie kārtas numuriņu saņemšanas un izskaidroja, kas jādara tālāk, vēlāk atzīstot, ka darbs poliklīnikas reģistratūrā sniedzis vērtīgu ieskatu tās ikdienas procesos, kā arī gūta interesanta pieredze.

Jēkabpils reģionālās slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Inna Budovska atzina, ka viņi priecājas par šādu iespēju – iesaistīt jauniešus ikdienas procesos, sniedzot viņiem interesantu un vērtīgu pieredzi. Inna Budovska pieminēja, ka Jēkabpils reģionālā slimnīca arī turpmāk vēlētos būt šādas akcijas dalībnieks, tāpēc uzņēmās pārdomāt, kādas iespējas un pieredzi viņi varētu sniegt jauniešiem turpmākajos šāda veida projektos.

Vidusdaugasvas TV video sižets par brīvprātīgajiem Jēkabpils reģionālās slimnīcas poliklīnikas reģistratūrā skatāms šeit: https://www.youtube.com/watch?v=T_tXyd2Fyn0&fbclid=IwAR0zGj0t-k5ff33uLz3...

Jēkabpils pansionāta „Jaunāmuiža” vadītāja Solvita Geduša dalījās savā priekā par veiksmīgo akcijas norisi. Īpašu ievērību izpelnījās jauniete no Jēkabpils Valsts ģimnāzijas – Emīlija. Pansionāta vadītāja atzina, ka viņu patīkami pārsteidza Emīlijas sirsnība un gādīgums. Jauniete bija sagādājusi savus materiālus – sēkliņas un zemi, lai kopā ar pansionāta iemītniekiem tās iestādītu.  Tāpat S.Geduša atzina, ka pansionāts arī  turpmāk vēlētos piedalīties brīvprātīgā darba akcijas īstenošanā, jo tā iemītniekiem tas ir ļoti vērtīgs ieguvums, kā arī pašiem jauniešiem tas sniedz iespēju redzēt, kāda ir šo iestāžu ikdiena, tādējādi veidojot empātiju jauniešu vidū.

Emīlija  stāstīja par savu brīvprātīgā darba pieredzi: „Cilvēki vēlējās vienkārši parunāties, pamācīt, kā pareizi stādīt zemē sēklas. To es ļoti izjutu. No sākuma viņi bija nedaudz noslēgti, bet, kad es sāku darboties ar viņiem kopā, viņi man ļoti daudz ko stāstīja, par savu jaunību, par savām izjūtām. Daži pat jautāja, kad es atkal atbraukšu. Viņiem ir bail pazaudēt to cilvēku, kuram viņi pieķeras. Man patika šī pieredze.” 

Arī Jēkabpils NVO resursu centra Dienas centrs „Kopā būt” pie sevis uzņēma brīvprātīgos jauniešus, kuri iesaistījās Scrabble turnīrā ar pensionāriem.

Vislielākā atsaucība jauniešu vidū bija par brīvprātīgā darba iespēju Jēkabpils dzīvnieku patversmē. Jaunieši atzina, ka viņiem pašiem mājās arī ir dzīvnieki, taču tas nav mazinājis viņu vēlmi palīdzēt  patversmē esošajiem suņiem un kaķiem. Un viņi ar lielu degsmi pauda, ka labprāt iesaistītos arī citos šāda veida projektos, jo īpaši darbā ar dzīvniekiem.

Ja arī Tu, jaunieti, vēlies piedalīties brīvprātīgā darba akcijā, gūt fantastisku pieredzi , iegūt jaunus draugus un izdarīt ko labu, tad izmanto iespēju jau augustā piedalīties līdzīgā akcijā. Seko līdzi informācijai mūsu mājas lapā www.jekabpilsnvo.lv un mūsu sociālajos kontos Facebook.com vai Instagram.com  – Jēkabpils NVO resursu centrs.

 
Projekts “#runaarmanijekabpils” īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2018. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros

Santa Kūlīte
Jēkabpils NVO resursu centrs