Jēkabpils reģionālā slimnīca šī gada pirmajā ceturksnī izkļuvusi no mīnusiem

Jēkabpils reģionālā slimnīca šī gada pirmajā ceturksnī izkļuvusi no mīnusiem

“2019. gada pirmā ceturkšņa rezultāti liecina, ka slimnīcas jaunajai valdei ir izdevies izvest Jēkabpils reģionālo slimnīcu (JRS) no zaudējumus nesošas iestādes “goda”,” komentējot pirmā ceturkšņa rezultātus, norāda Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Gvido Liepiņš. 2019. gada 1. maijā aprit tieši gads, kopš amatā stājās Jēkabpils pilsētas domes apstiprinātā jaunā reģionālās slimnīcas valde. Un tādēļ slimnīcas vadība pēc Lieldienām, 24. aprīlī pulksten 11:00 rīko tikšanos ar plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, lai sīkāk informētu par paveikto gada laikā un nākotnes redzējumu slimnīcas attīstībā.

Kā zināms, pērnā gada auditētie rezultāti uzrādīja slimnīcai 824 721,00 eiro lielus zaudējumus, kas ir bijis viens no pārmetumiem slimnīcas valdes darbam. Taču kā norāda zvērināta revidente Antonija Spirina, kura devusi slēdzienu par JRS gada pārskatu, šāds rezultāts būtu bijis jebkurai vadībai: “Šie zaudējumi pagājušajā gadā ir objektīvi, un ir rezultāts ilgstoša laika posma saimniekošanai. Tādēļ teikt, ka zaudējumos vainojami tieši konkrēti cilvēki vai konkrēta valde, nevar. Tādi rezultāti būtu bijuši jebkurā gadījumā,” norāda revidente.

JRS valdes priekšsēdētājs Gvido Liepiņš uzsver vēl kādu faktu: “Jau pagājušajā gadā, saņemot slimnīcas pārvaldību, sākām realizēt veselu virkni nozīmīgu reformu, kuras, pirmkārt, paplašinātu mūsu pakalpojumu klāstu, otrkārt, nodrošinātu pakalpojumu kvalitātes uzlabošanos un, treškārt, optimizētu finanšu plūsmu, finanšu resursu pārvaldību un finanšu plānus ilgtermiņā. Pirmie rezultāti jau ir redzami: šī gada pirmajā ceturksnī slimnīca jau strādājusi faktiski bez zaudējumiem – mīnusi ir tikai nepilni trīs tūkstoši eiro. Tas ir nozīmīgs sasniegums. Un tāds tas ir pirmo reizi pēdējo gadu laikā. Un esmu pārliecināts, ka līdz gada beigām mēs pilnībā stabilizēsim slimnīcas finanšu rādītājus, nodrošinot slimnīcas darbu ar peļņu,” norāda JRS valdes priekšsēdētājs.

Lai informētu plašsaziņas līdzekļus par valdes pirmā darbības gada rezultātiem un informētu par nākotnes iecerēm, kā arī atbildētu uz visiem interesējošiem jautājumiem, 24. aprīlī pulksten 11:00 Jēkabpils reģionālajā slimnīcā notiks vadības tikšanās ar mediju žurnālistiem un tiks atbildēts uz jautājumiem gan par slimnīcas attīstības stratēģiju, gan konkrētu problemātiku slimnīcā. Mediju pārstāvjiem būs iespēja arī klātienē aplūkot vairākus objektus slimnīcā, lai novērtētu gan jau paveikto, gan to, ko plānots uzlabot jau tuvākajā laikā.

“Jēkabpils reģionālā slimnīca ir viena no nozīmīgākajām pilsētas kapitālsabiedrībām, tādēļ tās attīstība visu laiku bijusi viena no mūsu prioritātēm,” norāda arī Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Līga Kļaviņa, kura arī piedalīsies plānotajā sanāksmē, mediju pārstāvjiem skaidrojot pilsētas vadības nostāju un iespējamo atbalstu slimnīcas tālākajā attīstībā.

Informāciju sagatavoja
Jēkabpils reģionālā slimnīca