Jēkabpils — labo pārmaiņu pilsēta!

Jēkabpils sporta skolas audzēkņu starti

Jēkabpils sporta skolas audzēkņu starti

HANDBOLS. 7.maijā Salaspils sporta namā tika noskaidrota Latvijas handbola Virslīgas sievietēm čempione, un par to kļuva “Jēkabpils SS” komanda, kas viesos izcīnīja uzvaru ar 34:26, finālsērijā triumfējot ar 2-0. Rezultatīvākā šajā spēlē uzvarētāju sastāvā bija Simona Ārmane, kura izcēlās ar astoņiem vārtiem, septiņi vārtu guvumi Gitai Kaulakanei un Dinijai Purviņai.

 Jāpiezīmē arī, ka Simona bija arī rezultatīvākā vārtu guvēja Virslīgā sievietēm, visas sezonas garumā 21 aizvadītajā spēlē gūstot 175 vārtus. Zelta medaļnieču komandā spēlēja Dinija Purviņa, Gita Kaulakane, Simona Ārmane, Anete Čeiča, Madara Jugāne, Valērija Gerasimova, Krista Krūmiņa, Kristīne Dzenīte, Dina Robežniece, Jūlija Damenauska, Paula Silasproģe, Krista Minova, Marta Mālniece, Dinija Burda, Vitnija Paula Krodziniece, Lāsma Ludborža, Terēze Voičonoka, Agnese Lapiņa, Agnija Malceniece, Amanda Ovsjuka, Agija Ruģele, Linda Kvedere un Kristiāna Skudra. Trenere Vita Brikmane.

Savukārt, Latvijas jaunatnes čempionātā handbolā U-15 grupas handbolistes aizvadīja noslēdzošo 3.sabraukumu. Jēkabpils SS komanda ar 27:18 pārspēja Dobeles SS (Rometa Jukša – 7 vārti), ar 22:11 – Ludzas NSS (Sandra Brikmane – 6) un neizšķirti 19:19 nospēlēja ar Salaspils SS (S. Brikmane – 6). Kopvērtējumā aizvadītajās 9 spēlēs iegūstot 13 punktus, jēkabpilietes izcīnīja sudraba medaļas.

VOLEJBOLS. 12.Baltijas sporta skolu/klubu čempionātā, kas noritēja no 3.-5.maijam Kuldīgā, startēja Jēkabpils SS/Aizkraukles NSS apvienotā komanda, kas tiesības piedalīties turnīrā bija ieguvuši izcīnot 1.vietu Latvijas jaunatnes čempionātā U-17 vecuma grupā. Pavisam kopā savu dalību bija pieteikušas 4 Igaunijas, 3 Lietuvas un 5 Latvijas komandas. Jēkabpils SS/Aizkraukles NSS bija kā LV1 komanda un turnīra C grupā bija iedalīti ar Talsu NSS, Kauņas SS „Startas” 1 un Parnu SS. Jēkabpilieši ar 3:1 pārspēja igauņus un lietuviešus, bet ar 3:2 talseniekus un līdz ar to, kā grupas uzvarētāja, kvalificējās pusfinālam. Svarīgajā spēlē par iekļūšanu finālā nācās sacensties ar Daugavpils BJSS. Mačs tika aizvadīts piecu setu garumā, kur intriga bija par katru izspēli un ikviens laukumā esošais spēlētājs pašaizliedzīgi cīnījās pēc katras bumbas. Izšķirošie mirkļi bija piektā seta galotnē (13:15), kur veiksme tomēr aizgriezās pretinieku pusē un spēle noslēdzās ar 2:3. Noslēdzošajā mačā par 3.vietu Jēkabpils SS/Aizkraukles NSS atkārtoti tikās ar Talsu NSS, pārspējot vēlreiz ar 3:2 un izcīnot bronzas medaļas. Par labāko spēlētāju komandā tika atzīts Kristers Sils. Komandas sastāvā spēlēja Dāniels Dunaiskis, Toms Prokopenko, Pauls Jurģis Prokofjevs, Edgars Kalnozols, Kristers Leķis, Raivis Pālēns, Raivis Vasiļivs, Rūdolfs Griķis, Kristaps Cvilikovskis, Ernests Krakops un Kristers Sils. Treneri Raivis Obrumans un Ivars Māliņš.

Savukārt, Latvijas jaunatnes čempionātā volejbolā finālspēles aizvadīja U-15 grupas zēni. Jēkabpilieši ar 3:0 apspēlēja Jelgavas NSC un ar 3:1 – Cēsu PSS, bet ar 0:3 piedzīvoja zaudējumu pret Daugavpils BJSS, tādejādi kopvērtējumā izcīnot bronzas medaļas.

VIEGLATLĒTIKA. Bauskas novada BJSS sezonas atklāšanas sacensībās vieglatlētikā U-14 vecuma grupā Ralfs Eglītis izcīnīja 1.vietu augstlēkšanā un bija otrais ātrākais 300m skrējienā. Meitenēm iegūtas 2 bronzas medaļas - Elīzai Paveļjevai 300m distancē un Kristiānai Bērziņai, Rēzijai Vītolai, Elijai Porietei un Linda Zemītei - 4x100m stafetē. Savukārt, U-16 vecuma grupā Kristiāns Lipenītis kāpa uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena augstlēkšanā un uz otrā – 400m, Dagmārai Midzenei – 1.vieta 800m un Edvartam Eglītim – sudrabs šķēpa mešanā.

FUTBOLS. Latvijas jaunatnes čempionātā futbolā aizvadītas kārtējās spēles - U-13 komanda ar 3:0 pārspēja Ludzas NSS/SK Kuorsova (Ņikita Boberkovs, Markuss Circenis un Mihails Turčaņinovs), bet U-16 grupā piedzīvots zaudējums ar 2:8 pret SK Kengaroos (Maksims Gasparovičs – 2). Savukārt, pirmās spēles Latvijas kausa izcīņa futbolā 8×8 aizvadīja Jēkabpils SS U-11 grupas zēni, kas savā apakšgrupā ar 3:7 piekāpās BFC Daugavpils-3 un ar 0:7 Rēzeknes FA/BJSS-1. Pavisam kopā dalību pieteikušas 14 komandas. Otrā sabraukuma spēles notiks 13.maijā Rēzeknē.

Informāciju apkopoja Baiba Grasa