Jēkabpils — labo pārmaiņu pilsēta!

Sporta notikumu apskats 13.05.2019.

Sporta notikumu apskats 13.05.2019.

Jēkabpils komanda pirmo reizi sacensību vēsturē uzvar pavasara krosā

Sestdien, 11. maijā Jēkabpils Mežaparkā pirmo reizi LSVS pašvaldību 56. Sporta spēļu finālposmā pavasara krosā triumfēja Jēkabpils komanda, aiz sevis 2. vietā atstājot Rīgas, bet 3. vietā – Gulbenes novada vienības. Kopumā sacensībās piedalījās 110 dalībnieki no piecpadsmit pašvaldībām – Jēkabpils, Rīgas, Gulbenes novada, Ķeguma novada, Daugavpils, Līvāniem, Bauskas novada, Madonas novada un Liepājas Senioru Sporta kluba, Kocēnu novada, Preiļu novada, Pārgaujas novada, Engures novada, Viļānu novada un Balvu sporta centra.

Jēkabpilieši kopumā savās vecuma grupās izcīnīja piecas zelta medaļas un uz augstākā pjedestāla pakāpiena kāpa Jūlija Vēvere, Lauris Ugriks, Anatolijs Macuks, Pēteris Krastiņš un Aivars Bondars. Sudraba medaļas kaklā kāra Ruta Šķipare, Aija Rogāle un Alda Vulāne, bet pie bronzas tika Ineta Jerofejeva un Anita Šteinberga. Zanei Lauvai savā grupā – 6.vieta.

Jēkabpils komandas pārstāvis, neskaitāmu skrējienu uzvarētājs un Latvijas čempions maratonā Anatolijs Macuks ir gandarīts par uzvaru un sacensībām kopumā: “Ar katru gadu jēkabpilieši kļūst tikai stiprāki un ātrāki un šoreiz izdevās to pierādīt, izcīnot pirmo vietu kopvērtējumā. Dubultprieks, ka uzvarējām savās mājās! Jēkabpils Mežaparkā vienmēr ir patīkami skriet, ļoti laba trase un lieliska sacensību organizācija.”

Paldies dalībniekiem par piedalīšanos,  paldies “Oāzei” par bukstiņputru, paldies videooperatoram Igoram Mihaļevam un fotogrāfam Jānim Lācim par spilgtāko mirkļu iemūžināšanu, paldies “Senioru bandai” par izklaidi un paldies ikvienam tiesnesim par ieguldījumu pasākuma norisē!  Kopā mēs esam spēks!

Jēkabpilietēm zelts Latvijas čempionātā galda tenisā

No 11. līdz 12. maijam ar sacensību posmu Saldū noslēdzās Latvijas 2018./2019. gada sezonas komandu čempionāts galda tenisā sievietēm, kurā 1. vietu izcīnīja “Jēkabpils SC” komanda. Pēc ceturtā posma jēkabpilietes kopvērtējumā atradās otrajā vietā un tieši noslēdzošajā – piektajā posmā noskaidrojās čempionu titula ieguvēji. Par izšķirošajiem notikumiem stāsta “Jēkabpils SC” komandas sportiste Aldona Homiča: “Emocijas, izcīnot titulu, bija fantastiskas! Godīgi sakot, līdz pat pēdējai spēlei mēs neticējām, ka būsim pirmajā vietā, jo sīvāko pretinieku – “Latvijas Universitātes sports” komandas sportistes ir Latvijas reitinga pirmajā desmitniekā. Mums par labu nospēlēja pieredze un taktika, kā arī izloze bija mums labvēlīga!”

Apsveicam “Jēkabpils SC” komandu – Inu Jozepsoni, Aldonu Homiču, Anželu Opincāni, Margaritu Judinu, Dainu Ročāni un  Andželiku Petrauskieni!

Pludiņmakšķerēšanās čempionātā smagāko lomu izvelk Artūrs Ozoliņš

Sestdien, 11. maijā Jēkabpilī, Radžu ūdenskrātuvē notika Jēkabpils atklātais čempionāts pludiņmakšķerēšanā. Rīts uzausa dzestrs un miglains, bet tas neatturēja kaislīgākos makšķerniekus doties uz copi. Tālākie sacensību dalībnieki bija ieradušies pat no Jūrmalas un Daugavpils. Vīru konkurencē veiksmīgākais ar 1 kg smagu lomu bija Edvīns Jodguds no Viesītes, 2. vietā – jēkabpilietis Jānis Skrējāns (870 g), bet 3. vietā – Pēteris Vorobjovs (810 g, Jēkabpils).

Dāmu vidū 1. vietu izcīnīja Gaļina Kravkle (410 g) no Daugavpils, bet jēkabpilietei Silvijai Švarcai šoreiz tikt pie loma neizdevās.

Savukārt jauniešu grupā ne tikai pirmo vietu, bet arī visu sacensību absolūti labāko rezultātu uzrādīja jēkabpilietis Artūrs Ozoliņš, kurš izvilka 1,810 g smagu lomu. 2. vietā – Gabriels Žukovskis ( 80 g), 3. vietā – Estere Žukovska (30 g).

Jēkabpilietis Guntis Jakubovskis – Latvijas taku orientēšanās absolūtais čempions

No 11. līdz 12. maijam Smiltenē risinājās Latvijas Absolūtais čempionāts taku orientēšanās sportā. Divus dienu kopvērtējumā absolūtajā vērtējumā par čempionu kļuva jēkabpilietis Guntis Jakubovskis.

Sveicam Gunti Jakubovski ar gūtajiem panākumiem!

OSK “Sēlijas mežs” orientieristi no Latvijas čempionāta atved trīs medaļas

Sestdien, 11. maijā uz Smilteni devās 23 OSK “Sēlijas mežs” orientieristi, lai piedalītos Latvijas Orientēšanās čempionāta garajā distancē.

Sīvā konkurencē pie medaļām savās vecuma grupās tika trīs mūsu sportisti. Sudraba medaļu izcīnīja Daina Lūkina, bet 3. vietā savās grupās finišēja Imants Meldrājs un Ieva Ivbule. Augsti rezultāti un 6.vietas – Gundegai Jurānei un Danielai Krasovskai.

Noskaidroti Jēkabpils basketbola čempionāta finālisti

Aizvadītajā nedēļas nogalē Jēkabpils sporta namā risinājās Jēkabpils atklātā basketbola čempionāta izslēgšanas spēles.  Sestdien, 11. maijā ceturtdaļfinālā tikās “IZIKA BA” pret BK “Dzintars” un “x99.lv/Slīterāni” pret “OTTENSTEN/EASYWOOD”. Ar rezultātu 109:90 un 79:71 uzvaras izcīnīja attiecīgi BK “Dzintars” un “x99.lv/Slīterāni”.

Svētdien, 13. maijā pusfināla pirmajā spēlē “x99.lv/Slīterāni” komanda ar rezultātu 81:66 pieveica “NDB Timber” basketbolistus. Savukārt otrajā pusfināla pārī, kur sacentās BK “Dzintars” un “Jēkabpils U19” komandas, ar rezultātu 103:93 uzvarēja “Jēkabpils U19”.

Medaļu izcīņa notiks svētdien, 19. maijā, kad plkst. 14.00 cīņu par bronzu uzsāks “NDB Timber” un BK “Dzintars” basketbolisti, bet plkst. 15.30 laukumā, noskaidrot čempionu titula ieguvējus, dosies “x99.lv/Slīterāni” un “Jēkabpils U19” komandas.

Aizvadīta pirmā stundas velobrauciena kārta

Piektdien, 10. maijā Jēkabpils Mežaparkā tika aizvadīta pirmā kārta stundas velobraucienā kopā ar “Veloserviss VSM”.  Labākos rezultātus savās vecuma grupās dāmu konkurencē uzrādīja Alda Vulāne, Inna Sokolova, Biruta Lasmane, Inese Sukeviča, Gunita Miteniece, Imalda Žurila, Ieva Lukste, Alise Miteniece un Madara Timko. Kungu vidū ātrākie bija Andris Krastiņš, Sergejs Mihaļevs, Aivars Žugris, Uģis Bandohs, Raitis Ludboržs, Jānis Iesalnieks, Ivars Romancevičs, Ilmārs Luksts, Jānis Iesalnieks, Renārs Vasiļjevs, Emīls Čevers un Ralfs Ričards Kalniņš.

Vēl gaidāmi trīs posmi – 17.maijā, 24. maijā un 31. maijā. Uz tikšanos Jēkabpils Mežaparkā!

Aktualitātes galda hokejā
Sestdien, 11. maijā Inčukalna sporta kompleksā norisinājās Latvijas Kausa izcīņas 4.posms un Latvijas Amatieru līgas 6.posms galda hokejā.  48 dalībnieku konkurencē šoreiz labākais rezultāts jēkabpilietim Kristapam Zariniekam, kuram apakšgrupu spēlēs pietrūka tikai vienas uzvaras, lai kvalificētos 1.līgai, savukārt spēlējot 2.līgā iegūta 10.vieta, turnīra kopvertējumā ieņemot 26.vietu. Spēles 3.līgā aizvadīja Rūdolfs Valainis. Par uzvarētāju kļuva Raivis Miglinieks (BJC “Laimīte”), finālā apspēlējot Artjomu Zaharovu no Skrundas GHK, 3.vieta vēl vienam Skrundas pārstāvim – Valtam Smagaram. Šis bija noslēdzošais turnīrs 2018./2019.gada sezonā Latvijā, bet starptautiskajā kalendārā vēl atlicis Pasaules Tūres pēdējais posms Vācijā – “Berlin Open”, bet sezonas galvenās sacensības vēl tikai priekšā, kad no 14. līdz 16.jūnijam Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā notiks Pasaules čempionāts, kurā pie favorītiem būs pieskaitāma Latvijas izlase. Latvijā galda hokeja sezona atsāksies septembrī, bet starpautiskajā mērogā jaunā sezona jau pamazām sāks ieskrietiesar jūlijā gaidāmo Pasaules Tūres posmu ASV pilsētā Lemontā un augustā ar jau otro posmu Kazahstānas pilsētā Šimkentā.

18. maijā Jēkabpilī notiks Latvijas volejbola izlases pārbaudes spēle

Pēc ilgāka pārtraukuma Latvijas vīriešu volejbola izlase savas pārbaudes spēles aizvadīs nevis Rīgā, bet kādā no Latvijas volejbola mazajām sirdīm. Likumsakarīgi, ka viena no tām notiks tieši Jēkabpilī, kur mājo divkārtējie Latvijas čempioni un trīskārtējie Latvijas Kausa ieguvēji – SK “Jēkabpils Lūši”. Latvijas volejbola vīriešu izlase 18. maijā plkst. 18.00 Jēkabpils sporta namā pārbaudes spēlē mērosies spēkiem ar Baltkrievijas izlasi. Ikvienam jēkabpilietim – volejbola līdzjutējam tur ir jābūt, jo laukumā redzēsim arī mūsējos – Edvīnu Skrūderu, Vladislavu Blumbergu un Zigurdu Adamoviču – Jēkabpils volejbolistus, kas jau kļuvuši par stabilām vērtībām jaunlaiku Latvijas volejbolā.

Informāciju sagatavoja:
Lāsma Irša
Jēkabpils sporta centra
sabiedrisko attiecību speciāliste

Attēlā: Pavasara krosa dalībnieki 
Foto: Jānis Lācis