Sporta notikumu apskats 3.06.2019

Sporta notikumu apskats 3.06.2019

Stundas velobraucienā triumfē Vita Ormane un Ivars Romancevičs

Piektdien, 31. maijā ar pēdējo – ceturto posmu noslēdzās stundas velobrauciens kopā ar “VSM Veloserviss”.  Kā absolūti ātrākais velobraucējs tika sumināts Ivars Romancevičs, bet ātrākā velobraucāja – Vita Ormane.  
Vērtējot trīs labākos no aizvadītajiem četriem posmiem, zelta medaļas savās vecuma grupās dāmu vidū izcīnīja Alda Vulāne, Biruta Lasmane, Vita Ormane, Gunita Miteniece, Ieva Luksta un Madara Timko. Savukārt kungu konkurencē savās grupās uz augstākā pjedestāla pakāpiena kāpa Andris Krastiņš, Sergejs Mihaļevs, Aivars Žugris, Jānis Ancītis, Ivars Romancevičs, Pēteris Balodis, Jānis Iesalnieks, Raivis Randohs, Emīls Čevers, Renārs Jaksons un Arkādijs Kaļķis.
Balvu kā visjaunākā velobrauciena dalībniece saņēma Santa Ormane, bet ātrākās ģimenes gods tika Ormaņu ģimenei, otrajā vietā – Mitenieku ģimene, bet trešajā – Lasmaņu ģimene. 
Paldies dalībniekiem par piedalīšanos un Igoram Mihaļevam par stundas velobrauciena tradīcijas uzturēšanu profesionālā un aizraujošā līmenī!
Ar visiem stundas velobrauciena rezultātiem var iepazīties internetā: http://jekabpilssc.lv un http://wsm.lv/.
Stundas velobrauciens kopā ar “VSM Veloserviss” ir velobraukšanas sacensības visu vecumu sportistiem, kas ik gadu notiek Jēkabpils Mežaparkā. 2019. gadā sacensības risinājās četros posmos – 10., 17., 24. un 31. maijā.

Foto: Jānis Lācis

Normunds Ivzāns labo gandrīz 60 gadus vecu Latvijas rekordu

Sestdien, 1.jūnijā Ventspilī, Latvijas čempionātā 20000 metru soļošanā jēkabpilietis Normunds Ivzāns izcīnīja 3.vietu un vīriešu 45+ vecuma grupā laboja Latvijas rekordu.
Rekords līdz šim piederēja Ādolfam Liepaskalnam, kurš 1959. gada 20. jūnijā Apē 20000 m nosoļoja 1.30:25 ilgā laika posmā, savukārt Ivzāns šo distanci pievarēja 1.29:48.
Sacensības organizēja Latvijas Vieglatlētikas savienība sadarbībā ar Ventspils pilsētas domes Sporta pārvaldi.

Foto: no N. Ivzāna personīgā arhīva

OSK “Sēlijas mežs” meitenes orientējas Limbažu ielās


Sestdien, 1. jūnijā, Limbažos norisinājās 2019. gada Latvijas čempionāts orientēšanās sportā sprinta distancē. Sacensības noritēja pilsētas ielās, tāpēc tās neprasīja no sportistiem orientēšanās tehnikas prasmi, bet gan uzmanību pilsētas kartes lasīšanā un ātru skriešanu. 
Šoreiz OSK “Sēlijas mežs” pārstāvju rinda bija manāmi retāka – uz Limbažiem devās Laine Odziļeviča, Agate Šicāne, Tabita Tīna Lūka, Laura Nikola Pinne un Ieva Ivbule. Komanda no distances, kas savā ziņā bija arī ekskursija pa Limbažu pilsētas ielām, atgriezās ar trīs astotajām vietām (Agate, Laura Nikola, Ieva) un divām desmitajām vietām (Laine, Tabita Tīna).

Informācijas avots: OSK “Sēlijas mežs”. Foto: lof.lv

Jēkabpilieši Rīgā apliecina savu spēku

Sestdien, 1. jūnijā Jēkabpils komanda 11 cilvēku sastāvā devas uz atpūtas centru “Lido” Rīgā, lai piedalītos “2019 gada Lido Kausa” izcīņā un Latvijas čempionātā svaru stieņa spiešanā guļus uz atkārtojumu skaitu. 
Kopš Latvijas Pauerliftinga federācijas sacensību kalendārā ir iekļauta svaru stieņa spiešana guļus uz atkārtojumu skaitu, sportisti ik gadu izrāda lielu interesi par šādu iespēju mēroties spēkiem. Šajā disciplīnā ļoti svarīga ir spēka izturība, jo sportistam jāspiež savs personīgais svars uz maksimāli lielu atkārtojumu skaitu, bet sievietēm – puse no sava svara. Sacensības notiek jauniešu, junioru, vīru, senioru un sieviešu konkurencē dažādās svara kategorijās. Sacensībās pieteicās aptuveni pusotrs simts sportistu no Latvijas un kupla komanda no Lietuvas. 
1. vietu savā vecuma grupā izcīnīja Andris Rimeiķis (otrs absolūti labākais rezultāts) un Židrjus Sabaļausks, 2. vietu – Vitalijs Snegirevs, 3. vietu – Rolands Degro, Eriks Mašinskis, Aleksandrs Andronovs, Agris Līcis-Līcītis un Rolands Vjaters.
Kopvērtējumā Jēkabpils sporta centra komanda 25 komandu kopvērtējumā izcīnīja augsto 5. vietu.
Pēc sacensībām jēkabpilieši varēja doties mājās ar labi padarīta darba sajūtu.

Foto: no sportistu privātā arhīva


LSVS 56. sporta spēlēs novusā Jēkabpils komanda iegūst 3. vietu

Ar veiksmīgu Jēkabpils novusa komandas sniegumu – kopvērtējuma 3. godalgoto vietu, noslēgušās LSVS 56. Sporta spēles novusā. Sacensības jūnijas pirmajās dienās norisinājās Ķekavā, pulcējot lielu dalībnieku skaitu. Jēkabpili pārstāvēja Biruta Babra, Rita Šķipare, Māris Zīraks, Jānis Matulis, Guntis Driķis un Uldis Kampāns. 
Individuālajā vērtējumā savā vecuma grupā vīriešu konkurencē Māris Zīraks nodemonstrēja lielisku sniegumu, izcīnot sudraba medaļu. Pie bronzas medaļas tika Guntis Driķis. Arī sieviešu grupā teicamu sniegumu uzrādīja Rita Šķipare, nobeigumā izcīnot sudraba medaļu. Tāpat stabils sniegums Birutai Babrai, kura ieguva bronzas medaļu. Ne tik labi veicās pārējiem Jēkabpils komandas pārstāvjiem – Uldim  Kampānam un Jānim Matulim, kuri startēja ļoti blīvi pārstāvētos vīriešu grupu turnīros, jo līdz godalgotām vietām pietrūka nedaudz veiksmes, taču viņu iegūtie punkti kaldināja Jēkabpils komandas teicamo sniegumu kopvērtējumā. 
Jēkabpils novusa komandas sniegums vērtējams kā lielisks, jo izcīnīta augstā trešā vieta kopvērtējumā starp visām novusa komandām, otrā vieta starp pilsētu komandām un individuāli iegūtas četras medaļas no iespējamajām sešām. Otrajā vietā komandu vērtējumā ierindojās Apes novusa komanda, bet par LSVS 56.sporta spēļu uzvarētājiem kļuva novusa komanda no Rīgas.

Foto: Jānis Lācis

Jēkabpils komanda izcīna kausu makšķerēšanas sacensībās Līvānos

Sestdiena, 1. jūnijs nebija tā labākā copes diena, bet tomēr Jēkabpils komanda spēja izcīnīt uzvaru “Daugavas savienības” kausa izcīņas sacensībās sporta makšķerēšanā Līvānos.
Jēkabpili pārstāvēja Pēteris Vorobjovs, Jānis Skrējāns un Jurijs Ņikandrovs. Individuālajā vērtējumā 27 makšķernieku konkurencē jēkabpilieša Pētera Vorobjova gūtais loms bija pietiekami smags, lai par to saņemtu bronzas medaļu.

Foto: Jānis Lācis

Aivita Ķiploka un Jūlija Vēvere no Kokneses atved bronzas medaļas 

Sestdien, 1. jūnijā Kokneses stadionā risinājās Kokneses novada atklātais čempionāts vieglatlētikā veterāniem “Viestura kauss 2019”. Jēkabpili sacensībās pārstāvēja seši sportisti, bet medaļas mājās izdevās atvest diviem.
Pa bronzas medaļai izcīnīja Aivita Ķiploka – šķēpmešanā un Jūlija Vēvere – 400 m skrējienā. 

Foto: no Jēkabpils sporta centra arhīva

Turpinās “Orientieris 2019” sacensību seriāls

Jūnijā ar trīs posmiem turpināsies OSK "Sēlijas mežs" orientēšanās sacensību seriāls "ORIENTIERIS 2019". 
Trešdien, 5. jūnijā orientieristi mērosies spēkiem Timsmales ezera apkārtnē, 12. jūnijā sacensības notiks Zasā, bet 19. jūnijā orientēšanās entuziasti uz divu stundu minirogainingu pulcēsies Ozolsalā.
Sacensību dienā plkst. 16.15 no Vecpilsētas laukuma Jēkabpilī uz sacensību vietu atiet autobuss.

Uz koptreniņiem tiek aicināti arī bērni

Otrdien, 4. jūnijā, kā arī 11. un 25. jūnijā plkst. 10.00 pirmo reizi uz koptreniņiem Jēkabpils Mežaparkā tiek aicināti bērni no četru gadu vecuma kopā ar saviem vecākiem vai vecvecākiem. 
Kā jau ierasts uz koptreniņiem otrdienās un ceturtdienās plkst. 12.00 tiek aicināti seniori, bet plkst. 18.00 – ikviens interesents. Tikšanās pie Meža namiņa Mežaparkā!  Vairāk informācijas – http://jekabpilssc.lv/


8. jūnijā Radžu ūdenskrātuvē notiks spiningošanas sacensības

Sestdien, 8. jūnijā Jēkabpils Radžu ūdenskrātuvē pulcēsies kaislīgākie copmaņi, lai mērotos spēkiem Jēkabpils atklātajā čempionātā spiningošanā. Copes sākums – plkst. 6:00. Lomu svēršana – plkst. 12:00. Pulcēšanās ūdenskrātuves peldvietas namiņā, Mežaparka ielā 7.
Čempionāts ir individuāls un spiningošana notiek no laivas. Katram dalībniekam jābūt vestei vai riņķim, vai gaisa spilvenam. Bez drošības līdzekļiem startēt aizliegts. Pirms čempionāta dalībniekiem jāuzrāda makšķernieka karte un jāiegādājas Radžu ŪK makšķerēšanas licence. 
Dalība čempionātā jāpiesaka čempionāta dienā līdz plkst. 5:50 Radžu ūdenskrātuves namiņā. 

Vairāk informācijas – http://jekabpilssc.lv/


Informāciju sagatavoja:
Lāsma Irša
Jēkabpils sporta centra
sabiedrisko attiecību speciāliste