Jēkabpils reģionālajā slimnīcā viesojas Rotari klubu pārstāvji

Jēkabpils reģionālajā slimnīcā viesojas Rotari klubu pārstāvji

11.jūnijā Jēkabpils Reģionālajā slimnīcā viesojās pārstāvji no Rotary klubiem, kas piedalījās projektā, lai atbalstītu Jēkabpils dzemdību nodaļu un Perinatālās aprūpes centru. Dienas gaitā norisinājās tikšanās ar pilsētas domes priekšsēdētāju Aivaru Krapu, priekšsēdētāja vietnieci Kristīni Ozolu, vietējo Rotary klubu, slimnīcas valdi, kā arī ar projektā iesaistīto nodaļu pārstāvjiem.

Šogad ir noslēdzies trešais Rīgas un Zviedrijas Rotary klubu kopējais projekts. Šī projekta kopējais budžets ir 43 000 EUR, tajā ir piedalījušies Zviedrijas klubi no Lindesberg, Fellingsbro, Karlskoga- Nobel, Degerfors, Filipstad, Ārjāng, Hallsberg, Hāllefors-Grythyttan, Nora, Arboga, Mōnsterās, Nord West Oklahoma City, Kalmāra, Rotari klubs no ASV, kā arī klubi Rīga un Rīdzene no Latvijas.

Pateicoties šo klubu atbalstam tika iegādāti 3 pulsa oksimetri, 6 perfuzori, 3 fototerapijas iekārtas, transkutānais bilirubīna mērītājs, kā arī 3 apsildāmās gultas priekšlaikus dzimušiem bērniem. Šī aparatūra palīdzēs gan novērtēt bērna stāvokli, gan palīdzēs jaundzimušo ārstēšanā.

Jēkabpils PAC ārstējas pacienti no visas Austrumlatvijas (šeit nonāk pacienti no  Madonas, Rēzeknes, Preiļu, Daugavpils dzemdību nodaļām). Šī aparatūra nav tikai dāvinājums Jēkabpils slimnīcai, tā ir dāvana visiem šo novadu bērniem.

Rotari kustība pasaulē ir pārstāvēta vairāk nekā 200 valstīs, Rotari klubos ir apvienojušies  apmēram 1,2miljoni dažādu profesiju pārstāvju, kas īsteno dažādus palīdzības projektus. Rotari kustības moto ir  „Pašaizliedzīgi kalpot”.

Paldies visiem projektā iesaistītiem Rotary klubiem par atbalstu un dāsnumu!

Informāciju sagatavoja:
Jēkabpils Reģionālā slimnīca