Jēkabpils Mežaparkā notiks veselības diena „Esi aktīvs!”

Jēkabpils Mežaparkā notiks veselības diena „Esi aktīvs!”

Ikviens jēkabpilietis un pilsētas viesis tiek aicināts piedalīties veselības dienā “Esi aktīvs!”, kas trešdien, 26. jūnijā risināsies Jēkabpils Mežaparkā. Pasākuma apmeklētāji varēs pārbaudīt savus spēkus un veiklību dažādās aktivitātēs jebkurā laikā no plkst. 14.00 līdz 20.00, bet plkst. 18.00 drosmīgākie startēs Tautas triatlona sacensībās.

Pasākumu organizē biedrība „Selonia Velo” sadarbībā ar Jēkabpils sporta centru projekta „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Jēkabpilī” (projekta identifikācijas Nr. 9.2.4.2/16/I/049) ietvaros un tas ir pieejams bez maksas.

Pasākumā ikviens varēs piedalīties šādās aktivitātēs: 

-    TRX vingrošana – fitnesa klubs tavā rokassomiņā, kas palīdz nodrošināt visa ķermeņa treniņu. Vispārīgā fiziskā sagatavotība (VFS) tiek balstīta kā bāze jebkuram sporta veidam, kas attīsta un uzlabo piecas svarīgākās fiziskās īpašības: spēku, ātrumu, izturību, veiklību un lokanību, kā arī palīdz zaudēt svaru, uzlabo muskuļu spēku un vispārējo labsajūtu. VFS var trenēt ar TRX piekares sistēmu, kur galvenais slodzes elements ir katra lietotāja ķermeņa svars un kas ļauj vienlaicīgi strādāt visām muskuļu grupām. Tā ir piemērota ikviena cilvēka svaram, augumam un vecumam. Parametriem nav nozīmes!

-    Veiklības stafetes ar vispārējās fiziskās sagatavotības uzdevumiem – pārbaudi sevi apvienojot ātrumu, veiklību, precizitāti, koordināciju un atjautību.

-    Velo veiklības braucieni ar uzdevumiem (čūska, astoņnieks, laipa, lēnākais brauciens, stāvēšana). Velobraukšana ir labs pamats, ar ko sākt sava organisma vispārējo fizisko sagatavošanu, pat ja nav sportojis ilgāku laiku. Savukārt, velo veiklības braucieni ir labs līdzeklis gan sevis, gan arī velosipēda pārvaldīšanas prasmes pārbaudei, dodoties braucienos pilsētas ielās. 

-    Orientēšanās sports. Būs iespēja apgūt orientēšanās pamatzināšanas un atrast pa kādam kontrolpunktam. Kāpēc ir vērts sākt nodarboties ar orientēšanās sportu? 
•    Nav jābūt rūdītam sportistam, lai sāktu, jo visu izšķir vēlēšanās apgūt ko jaunu. 
•    Nepastāv nekādi vecuma vai sportiskās sagatavotības ierobežojumi.
•    Tiem, kas varbūt kautrētos par savu neveiklību kādā citā sporta veidā, tautas sacensībās nav par ko samulst – neviens jau neredz, cik pareizi vai nepareizi meža tiek izvēlēti ceļi uz kontrolpunktiem!
•   Tā ir patīkama iespēja izkustēties svaigā gaisā un redzēt mazliet vairāk no Latvijas dabas!
•    Katru nākamo reizi jauna distance, jauni iespaidi un jauni piedzīvojumi!

-    Tautas triatlons. Tās būs aizraujošas un izaicinājuma pilnas sacensības, kurās dažāda vecuma komandas trīs cilvēku sastāvā sacentīsies trīs disciplīnās: ~100 m peldējums, ~6,5 km velobrauciens un ~2,4 km skrējiens. Sacensības sākums plkst. 18:00. Dalība sacensībās jāpiesaka ne vēlāk kā līdz 25.06.2019. plkst. 24:00, pieteikumu sūtot uz e-pastu jekabpilssc@inbox.lv. Vairāk informācijas: www.jekabpilssc.lv.

Šī ir tava iespēja lietderīgi pavadīt brīvdienu svaigā gaisā un jautrā atmosfērā! Fiziskas aktivitātes un pozitīvas emocijas visai vasarai garantētas! Tiekamies Mežaparkā 26.jūnijā!

Projekts Nr. 9.2.4.2/16/I/049  "Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Jēkabpilī" tiek īstenots darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.2. pasākuma “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros. Projekts tiek finansēts no Eiropas Sociālā fonda un valsts budžeta līdzekļiem.


Informāciju sagatavoja:
Lāsma Irša
Jēkabpils sporta centrs
sabiedrisko attiecību speciāliste