Ministrs Juris Pūce Jēkabpilī tikās ar Jēkabpils pilsētas un apkārtējo novadu vadītājiem

Ministrs Juris Pūce Jēkabpilī tikās ar Jēkabpils pilsētas un apkārtējo novadu vadītājiem

19.jūnijā Jēkabpilī notika Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) organizētā ministrijas pārstāvju un ministra Jura Pūces reģionālā darba vizīte, kuras laikā Jēkabpils Tautas namā notika konsultācijas ar pašvaldību deputātiem par pašvaldību reformu. Apspriešanā piedalījās Jēkabpils pilsētas domes vadība un deputāti, kā arī Aknīstes novada, Jēkabpils, Krustpils, Salas un Viesītes novadu deputāti. Ministrs Juris Pūce jau iepriekš tika atzinis, ka par būtisku uzskata līdz 2021. gadam apvienot pašvaldības ilgtspējīgākās un ekonomiski spēcīgākās vienībās, kas spēj iedzīvotājiem nodrošināt likumā minēto pašvaldību autonomo funkciju izpildi salīdzināmā kvalitātē un pieejamībā par samērīgām izmaksām.

Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Kraps paudis viedokli, ka atbalsta Administratīvi teritoriālās reformas norisi, kas paredz apvienot bijušā Jēkabpils rajona teritoriju. Uzstājoties šodien Jēkabpils Tautas namā notiekošajās diskusijās, domes priekšsēdētājs Aivars Kraps uzsvēra, ka runājot par investīcijām un Eiropas Savienības līdzfinansējuma programmām, tuvāko pāris gadu laikā Jēkabpilī taps vismaz trīs rūpnīcas ar vairākiem simtiem darbinieku. Priekšsēdētājs norādīja, ka rūpnīcas taps degradētajās teritorijās. Ņemot vērā, ka jaunie infrastruktūras objekti top tajās vietās, kur tie bija paredzēti, process bija salīdzinoši lēnāks un attiecīgi vairāk prasīja finanšu līdzekļu. Diskusijā A.Kraps pieskārās arī iedzīvotāju nodarbinātības jautājumiem: “Uz Jēkabpili brauc strādāt iedzīvotāji no apkārtējiem novadiem, tā kā uzskatu, ka mums ar novadiem jābūt kopā, tikai tā mēs attīstīsimies lielāki un spēcīgāki, protams, jābūt arī saprātīgai investīciju izmantošanai. Iepriekšējā plānošanas periodā izlietotie līdzekļi valstiskā līmenī, manuprāt, nebija pietiekami saprātīgi. Manā skatījumā mums ar novadiem ir jāskatās kopā, jāplāno investīcijas saprātīgi- sākot ar veloceliņu beidzot ar rūpnīcu. Mums kā pašvaldību pārstāvjiem svarīgi, lai spējam mūsu iedzīvotājiem ņodrošināt maksimāli labākas darbavietas un lielāku atalgojumu, jo tikai pie lielāka atalgojuma iedzīvotāji nebrauks prom un ceram, ka pat atgriezīsies atpakaļ”. Ministrs Juris Pūce pauda, ka VARAM ministrija jūlija otrajā pusē sāks organizēt diskusijas par iecerēto reformu ar iedzīvotājiem.

Pēc tikšanās Jēkabpilī ministrs Juris Pūce reģionālā darba vizītē devās uz Rēzekni, kur pēcpusdienā konsultācijas turpinājās Rēzeknes pilsētas domē, tiekoties ar Rēzeknes pilsētas, Rēzeknes novada un Viļānu novada pārstāvjiem.

VARAM izstrādātā administratīvi teritoriālā iedalījuma kartē tiek paredzēts pašvaldību skaitu samazināt no 119 līdz 35. Reforma paredz (un tas redzams publicētajā kartē)   novadus apvienot kādreizējo rajonu robežās. Platības ziņā lielākās ir  plānotas Liepājas un Madonas paš­valdības. Ministrijas piedāvātajā kartē tās attiecīgi aptver 3 656,93 un 3 347,35 kvadrātkilometru plašu teritoriju. Vienu no lielākajām pašvaldībām varētu izveidot, ap Jēkabpili apvienojot Aknīstes, Viesītes, Salas, Jēkabpils un Krustpils novadu. Kopējā pašvaldība platība varētu sasniegt 2 992 kvadrātkilometrus un iedzīvotāju skaits – 41 tūkstoti.

Jēkabpils pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļa