Piektdien Satiksmes ministrs Tālis Linkaits reģionālajā vizītē apmeklēs Jēkabpili

Piektdien Satiksmes ministrs Tālis Linkaits reģionālajā vizītē apmeklēs Jēkabpili

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits no 19. līdz 21. jūnijam reģionālajā vizītē apmeklēs Daugavpili, Krāslavu un Līvānus. Vizītes ietvaros ministram ir ieplānotas tikšanās ar  vairāku pašvaldību vadībām, Latgales plānošanas reģiona pārstāvjiem, kā arī dzelzceļa, tramvaja, televīzijas torņu u.c. infrastruktūras objektu apskate. Atpakaļceļā plānots apmeklēt arī Jēkabpili, kur ministrs apskatīs pilsētas autobusus, kas darbināmi ar dabasgāzi. 

Šodien T. Linkaits ar vilcienu dodas uz Daugavpili. Dienas pirmajā pusē paredzēta tikšanās ar pilsētas domes, kā arī AS “Daugavpils satiksme” vadību, lai runātu par dažādiem ar transporta jomu saistītiem jautājumiem, to skaitā arī par jauno tramvaja līniju. Pēcpusdienā ministrs kopā ar VAS “Latvijas Valsts ceļi” priekšsēdētāju Jāni Langi un VSIA “Autotransporta direkcijas” vadītāju Kristiānu Godiņu piedalīsies Latgales plānošanas reģiona sanāksmē.

Rīt, 20. jūnijā, T. Linkaits tiksies ar Daugavpils novada domes vadību, ar kuru pārrunās valsts vietējā autoceļa Vecpils-Biķernieki-Bramanišķi (V687) stāvokli. Paredzēta tikšanās ar SIA “LDZ Ritošā sastāva serviss” pārstāvjiem un vizīte Daugavpils Šķirotavas stacijā. Ministrs dosies arī uz Daugavpils tehnikumu, lai ar studentiem runātu par inženierzinātņu nozīmi tranzīta nozarē.

Tajā pašā dienā T. Linkaits dosies uz Krāslavu, lai tiktos ar novada domes vadību. Vēlāk kopā ar domes priekšsēdētāju Gunāru Upenieku un VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” (LVRTC) pagaidu valdes priekšsēdētāju Ģirtu Ozolu tiks parakstīts vēstījums nākamajām paaudzēm, ko amatpersonas ievietos kapsulā, lai jau pēc mēneša to iemūrētu jauno LVRTC sakaru mastu pamatos. Vēlāk ministrs brauks uz Piedruju, lai iepazītos ar apraides kvalitāti pierobežā.

Piektdien, 21. jūnijā, satiksmes ministrs dosies uz Līvāniem, kur paredzēta saruna ar Līvānu domes vadību un infrastruktūras objektu apskate. Savukārt vēlāk satiksmes ministram ieplānota tikšanās ar Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētāju Aivaru Krapu, lai klātienē redzētu jaunos ar saspiesto dabasgāzi darbināmos satiksmes autobusus. Kā zināms, Jēkabpils kļuvusi par pirmo pilsētu Latvijā, kas sabiedriskā transporta pārvadājumiem izmanto šo alternatīvās enerģijas veidu.

Informāciju sagatavoja Aļona Zandere
satiksmes ministra padomniece komunikācijas jautājumos
tel. +37129367772