Reģionālajā vizītē Jēkabpili apmeklē Satiksmes ministrs Tālis Linkaits

Reģionālajā vizītē Jēkabpili apmeklē Satiksmes ministrs Tālis Linkaits

21.jūnijā reģionālajā vizītē Jēkabpili apmeklēja Satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Ministrs pilsētas pašvaldībā tikās ar Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētāju Aivaru Krapu, vietnieci Kristīni Ozolu, kapitālsabiedrības SIA “Jēkabpils autobusu parks” valdes priekšsēdētāju Jāni Ščerbicki,  lai pārrunātu nozares aktualitātes un klātienē apskatītu jaunos ar saspiesto dabasgāzi darbināmos satiksmes autobusus.

Vizītes sākumā A. Kraps prezentēja Jēkabpils pilsētā paveikto satiksmes infrastruktūras sakārtošanas jomā pēdējos gados un informēja par nākotnes plāniem, paredzot ik gadu vismaz sešu pilsētas ielu noasfaltēšana vai apstrādi ar dubulto virsmu.

Sarunas turpinājumā domes priekšsēdētājs aktualizēja un ar ministru pārrunāja otra tilta pār Daugavu ieceri, uzsverot tā stratēģisko nepieciešamību Latvijas mērogā.

Savukārt SIA “Jēkabpils autobusu parks” valdes priekšsēdētājs Jānis Ščerbickis ministram vairāk pastāstīja par pilsētas jaunajiem ar saspiesto dabasgāzi darbināmajiem satiksmes autobusiem, kuriem jau šobrīd ir paredzama finanšu ekonomija, salīdzinot ar dīzeļdegvielas autobusiem iepriekš.

Lai klātienē apskatītu jaunos ar saspiesto dabasgāzi darbināmos satiksmes autobusus, domes priekšsēdētājs aicināja ministru un pavadošo delegāciju doties braucienā uz jauno uzpildes staciju  “Virši-A“ un pašiem pārliecināties par to efektivitāti.

Kā zināms Jēkabpils, pateicoties SIA “Jēkabpils autobusu parks” realizētajam projektam, kļuvusi par pirmo pilsētu Latvijā, kas sabiedriskā transporta pārvadājumiem izmanto šo alternatīvās enerģijas veidu.

Informāciju sagatavoja
Jēkabpils pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļa