Atklāts sadraudzības pilsētas Garačuhuras Azerbaidžānā dizaina soliņš

Atklāts sadraudzības pilsētas Garačuhuras Azerbaidžānā dizaina soliņš

Jēkabpils pilsētas svētkos 6.jūlijā uz Daugavas aizsargdambja svinīgi tiks atklāts īpaša dizaina soliņš Jēkabpils sadraudzības pilsētai Garačuhurai Azerbaidžānā.

Atklāšanā piedalījās Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Kraps, vietniece Kristīne Ozola, Baku pilsētas Surahani rajona izpildvaras pārstāvis Ilgars Abasovs Surahani reģiona Garačuhuras pašvaldības vadība, kā arī viesi no Jēkabpils sadraudzības pilsētām - Polijas, Baltkrievijas, Igaunijas.

Atklājot soliņu, domes priekšsēdētājs A. Kraps apstiprināja: “Manis aizsāktā ideja par sadraudzības pilsētu soliņu izveidi uz Daugavas aizsargdambja tiks turpināta arī nākamajos gados. Jēkabpils pilsētai ir palikušas trīs sadraudzības pilsētas, kurām sava soliņa promenādē vēl nav. Ar atbildīgajiem speciālistiem pēc svētkiem diskutēsim un virzīsim idejas jau nākamā soliņa izveidei.”

Turpinot gājēju promenādes attīstību gar Daugavas krastu, Jēkabpils pilsētas pašvaldība uzstāda īpaša dizaina soliņus katrai no astoņām Jēkabpils pilsētas sadraudzības pašvaldībām. Šie soliņi ne tikai sniedz informāciju par Jēkabpils sadraudzības pilsētām, bet arī palielina Daugavas aizsargdambja funkcionalitāti un pievilcību.

Šovasar tiek uzstādīts nu jau piektais dizaina soliņš, kurš veltīts tālākajai Jēkabpils sadraudzības pilsētai – Garačuhuras pašvaldībai, Surahani reģionā Azerbaidžānā. 2012. gada 15. augustā tika parakstīts savstarpējās sadarbības līgums starp Jēkabpils un Garačahuras pašvaldībām.

Soliņa dizains ir veidots līdzīgs citiem sadraudzības pilsētu soliņiem, iekļaujot raksturīgos pilsētas skatus un informāciju. Uzstādot soliņu, ir izveidota bruģēta platforma soliņa novietošanai, kā arī izvietoti cinkoti metāla konstrukcijas stabi ar sadraudzības pilsētas fotogrāfiju apdruku. Informatīvā daļa satur informāciju par sadraudzības pilsētu četrās valodās – latviešu, krievu, angļu un azerbaidžāņu. Savukārt uz asfalta seguma attēlots kompass, kas norāda Garačahuras pašvaldības atrašanās virzienu.

Līdz šim šādi dizaina soliņi ir veltīti Mellei Vācijā, pilsētām Sokolov Podļaski un Červionkai-Ļeščinai Polijā, Lidai Baltkrievijā.

Finansējums dizaina soliņa izveidei pilsētas budžetā atvēlēts - 16 760,42 EUR ar PVN.

Informāciju sagatavoja
Jēkabpils pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļa