Jēkabpils sporta jaunumi 15.07.2019.

Jēkabpils sporta jaunumi 15.07.2019.

Novuss
Reizē ar Jēkabpils svētkiem 6. jūlijā, Salas vidusskolas sporta zālē norisinājās starptautiskais reitinga turnīra Eiropas kausa IV posms novusā personām ar īpašām vajadzībām “Jēkabpils 2019”, kuru organizēja Biedrība IADC “Ausma” sadarbībā ar Salas vidusskolu, Salas novada pašvaldību un Jēkabpils sporta centru.
Sacensībās piedalījās 49 dalībnieki no Jēkabpils, Aizkraukles, Bauskas, Skrīveriem, Jelgavas un citām Latvijas pilsētām. Tostarp, septiņi spēlētāji bija ieradušies no Krievijas pilsētas Sanktpēterburgas un astoņi – no Igaunijas.
Piedalījās  10 sievietes, no tām viena spēlētāja spēlēja riteņkrēslā un 39 vīrieši, no kuriem pieci spēlētāji sacentās sēdus.
Sievietes spēlēja pēc apļa sistēmas. Sievietes “stāvus” pirmās vietas ieguvēja - Inese Vilde, otrās vietas – Iveta Nasteviča (Jelgavas nov.) un trešajā vieta palika Ināra Brante no Cēsīm. Tā kā sēdus spēlētāja bija tikai viena, godpilno pirmo vietu ieguva Biedrības IADC “Ausma” pārstāve  Marina Bivainīte no Aizkraukles.
Vīrieši “stāvus” pirmo vietu ieguva Pēteris Simsons no Bauskas, otrajā vietā – Skrīverietis  Edmunds Ārmanis un trešā vieta – Andris Celmiņš (Jēkabpils/Sala). Godpilno pirmo vietu starp vīriešiem riteņkrēslā ieguva viesis no Sanktpēterburgas – Dmitrijs Pogudins, otrajā vietā palika Aizkrauklietis Vjačeslavs Bivainītis un trešajā vietā atstājot pasākuma organizatoru Valdi Strodu
Liels paldies par atbalstu pasākuma  telpu saimniekiem Salas vidusskolai un Salas novada pašvaldībai, Salas novada novusa komandai, galvenajam tiesnesim  Ivaram Puidam un tiesnesim Gunāram Vjateram, Jēkabpils sporta centram. Kā arī liels paldies Oļģertam par sagādātajām piemiņas dāvanām katram dalībniekam.
Biedrības IADC “Ausma” preses sekretāre Agnese Keta

Šķēpa mešana
Aizvadītajā nedēļā jēkabpiliete Laine Donāne startējusi XXX Pasaules Vasaras Universiādē, kas noritējusi Itālijā un Eiropas U23 čempionātā (Zviedrijā). "Pasaules studentu universiādē 8.07. ieguvu 17. vietu ar rezultātu 48,77cm. Tālāk lidoju uz Eiropas U23 čempionātu, kur 12.07. iekļuvu finālā ar jaunu personisko rekordu - 53,37cm. Nākamajā dienā aizvadīju neveiksmīgu finālu un sacensības noslēdzu ar rezultātu 48,59cm un izcīnītu 9. vietu," stāsta šķēpmetēja.
Jelgavas nakts pusmaratons 2019

13.jūlijā, saulei norietot, krāšņi aizvadīts Jelgavas nakts pusmaratons. Arī vairāki jēkabpilieši nelaida garām iespēju izskriet Jelgavu unikālos apstākļos. 5 km distanci veica - Inga Elksne, Madara Znotiņa, Rainers Lapiņš, Alda Vulāne, Dana Sila, Evita Iesalniece, Normunds Laizāns, Samanta - Sonora Kalniņa, Elīza Dušenkova, Norberts Sils, Ralfs Kalniņš un Ralfs Ričards Kalniņš. 10 km distancē jēkabpiliešu sarakstu papildināja - Renārs Vasiļjevs, Māris Znotiņš, Jānis Veips, Evelīna Vasiļjeva, Daila Karpova, Kaspars Porietis, Juris Lebedevs un Dace Valtere, bet uzvaras laurus šajā distancē plūca Anatolijs Macuks (ar finiša laiku 34:01)! Savukārt pusmaratona distancē savu izturību pierādīja Ineta un Jānis Jerofejevi, Guntars Siliņš un Ruta Šķipare.
Pārgājiens

12.jūlijā JSC organizēja “Skaisto skatu pārgājienu” 10km garumā. Šajā pārgājienā piedalījās rekordliels dalībnieku skaits- 108 lielāki un mazāki gājēji, kuri iepazina pilsētu no cita skatupunkta, baudīja Daugavas krastu burvību un spēku. Maršruts ceļiniekus no Ādamsona saliņas līdz Prižu kraujai veda gar Daugavas krastu, bet atpakaļgājienā tika iepazīti plašāki ceļi.
JSC sporta speciāliste Dace Valtere

20. jūlijā Jēkabpils stadionā tiek gaidīti vieglatlētikas vecmeistari uz “7. Jēkabpils atklāto vecmeistaru čempionātu vieglatlētikā”!