Pašvaldības nedēļas plāns 15.07.- 28.07.2019

Pašvaldības nedēļas plāns 15.07.- 28.07.2019

16.jūlijā
Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Kristīne Ozola piedalīsies SIA “Vidusdaugavas SPAOO” kopsapulcē.

22.jūlijā
Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Kraps piedalīsies Latvijas Lielo pilsētu asociācijā (LLPA)  tiksies ar Satiksmes ministru Tāli Linkaitu, lai pārrunātu aktuālos jautājumus par reģionālās nozīmes sabiedriskā transporta pakalpojumu attīstības turpmākajiem plāniem un reģionālās vietējās nozīmes sabiedriskā transporta pārvadājumu nodrošināšanu šobrīd. Kā arī piedalīsies LLPA biedru kopsapulcē un diskutēs par tādu tēmu kā “Latvijas teritoriju attīstības pārvaldības reforma”.

Kultūras aktivitātes
Jēkabpils Tautas namā 15. jūlijā plkst. 19.00 notiks Krievijas Valsts kamerorķestra “Maskavas Virtuozi” 1. vijoles un Starptautisko konkursu laureāta Alekseja Lundina koncerts.Viņam koncertā pievienosies vijolniece Marija Lundina un pianiste Tatjana Fedosejeva. Biļetes Jēkabpils Tautas nama kasē.
No 16. – 19.jūlijam plkst. 22.30 Kino Placī tiks demonstrēta Kaspara Rogas filma “Meklējot Mr.Kauliņu”. Biļetes Jēkabpils Tautas nama kasē un pirms seansa Kino Placī.

18.jūlijā plkst. 18.00  Krustpils Vissvētās Trīsvienības Romas katoļu baznīcā notiks sakrālās mūzikas koncerts, kurā piedalīsies Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas jaunie talanti. Programmā vokālā kamermūzika, latviešu un ārzemju komponistu skaistākās operas ārijas. Koncertā muzicēs Edgars Auniņš ( tenors), Diāna Krēgere ( soprāns), koncertmeistare – Zane Volberga.
Biļetes Jēkabpils Tautas nama kasē un pasākuma vietā pirms koncerta.

19.jūlijā plkst. 14.00 Krustpils kultūras namā norisināsies vasaras „Ar deju uz veselību” deju cikla noslēguma senioru deju vakars. Dalība tajā ir bez maksas un  pieejama ikvienam senioram, kurš mīl un grib dejot! Ieeja bezmaksas, iepriekš piesakoties pa tel. 26322675.

19. jūlijā plkst. 18.00 Jēkabpils Tautas namā notiks koncerts “Opera, operete un kino mūzika”. Koncertā uzstāsies soprāns Anta Jankovska ( Itālija), baritons Nauris Indzeris ( Latvija) un pavadošā grupa “Mecco – Opera”. Mūziku un vokālo dziedājumu papildinās pārsteidzošas un skaistas projekcijas. Biļešu cena 3 eiro. Biļetes Jēkabpils Tautas nama kasē.
 
20.jūlijā Krustpils brīvdabas estrādē plkst. 20.00 Operas dienu Jēkabpilī ietvaros notiks Klaipēdas Valsts muzikālā teātra opera “Parīzes Dievmātes katedrāle”.

Šī gada Jēkabpils Operas dienu nozīmīgākais notikums Krustpils brīvdabas estrādē būs Klaipēdas Valsts muzikālā teātra operas iestudējums “Parīzes Dievmātes Katedrāle”.
“Parīzes Dievmātes Katedrāle” ir latviešu opera – melodrāma ar Zigmara Liepiņa mūziku un Kaspara Dimitera libretu pēc franču rakstnieka Viktora Igo romāna motīviem. Komponists Zigmars Liepiņš par operu 1997. gadā saņēma Lielo Mūzikas balvu. Operas pirmizrāde Latvijā notika 1997. gada 7. aprīlī; kopumā notika 90 izrādes. Operas kompaktdiska versija kļuva par pieprasītāko latviešu opermūzikas ierakstu.
 Galvenā operas uzveduma tēma ir mīlestība. Mīlestība, kas veltīta kādai jaunai un skaistai čigānmeitenei Esmeraldai, kura neskatoties uz to, ka ir tikai 16 gadus jauna, ir arī ļoti drosmīga. Esmeralda ir kā gaisā lidojoša pienenes sēkla: kā teikts iestudējumā, “Vai viņa ir cilvēks, vai pasaku tēls, vai iespējams eņģelis.” Daudzi cilvēki apskauž Esmeraldas skaistumu, daudzi to apbrīno, un ir tādi, kas sūta viņai lāstus. Liktenīga izrādās tikšanās ar katedrāles zvaniķi Kvazimodo, kurš sava dīvainā un kroplā izskata dēļ piesaista ļaužu uzmanību. Kvazimodo un Esmeraldas tikšanās ir divu šai pasaulei lieku cilvēku pēdējais ceļš pretī Dievmātes patvērumam, kur tos nesasniegs nekāds šīs zemes ļaunums.
Mūziku izpildīs teātra orķestris, galvenā diriģenta Tomasa Ambrozaitis vadībā.
Uzveduma režisors – Ramūnas Kaubrys.
Scenogrāfija – Artūras Šimonis.
Horeogrāfija – Aurelijus Liškauskas.
Mūzikālais direktors – Ilmārs H. Lapiņš. Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā. Biļetes – https://www.bilesuparadize.lv/lv/events/event/73296

Operas dienu ietvaros, 21. jūlijā piedāvājam noskatīties krāšņu koncertuzvedumu ģimenēm un bērniem “Saldumu impērija”.
Hūgas kundzes bufetē ir vesela saldumu impērija – eklērkūkas, čupačupi, marmelādes, šokolādes un citi iemīļoti gardumi. Kā tie draudzējas un ķīvējas, ja kādam tie negaršo – tie taču ir radīti, lai iepriecinātu! Šis uzvedums patiks visiem, kam garšo saldumi, bet kam tad tie negaršo?
Uzvedumā piedalās: Bērnu vokālais ansamblis “Momo”, tautas deju ansamblis “Zelta sietiņš”, Hūgas kundze – aktrise Anna Šteina un komponists Valdis Zilveris.Uzvedums patiks bērniem vecumā no 3 līdz 12 gadiem.
Uzveduma ilgums – 60 min. Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā– https://www.bilesuparadize.lv/lv/events/event/73069

No 23.-26. jūlijam plkst. 22.30 Kino Placī būs iespēja noskatīties filmu “Blakus”.“Blakus” ir attiecību stāsts, taču to nevar ielikt ne romantiskas komēdijas, ne melodrāmas rāmī.
Šo kino veidojuši gados jauni cilvēki, un viņi runā par savu laiku, savu paaudzi un savām sajūtām. Filmā skan grupu “Čipsis un Dullais”, “Singapūras Satīns”, “The Bad Tones” un citu jauno mākslinieku mūzika, kas piestāv atšķirīgam, spilgtam kino, kur mati plīvo vējā un cilvēki saka, ko patiesībā domā.
Galvenajās lomās filmā redzami Anta Aizupe un Āris Matesovičs.
Biļetes Jēkabpils Tautas nama kasē un pirms seansa Kino Placī

Vairāk info: Jēkabpils Kultūras pārvaldes mājas lapā: www.jkp.lv

AKTUALITĀTES JĒKABPILS VĒSTURES MUZEJĀ 15.07. – 22.07.
No 22. līdz 26. jūlijam muzeja Brīvdabas nodaļā “Sēļu sēta” sākumskolas vecuma bērniem radošās darbnīcas „Brīvdienas muzejā”.5 dienas bērni piedalās dažādās izglītojošās un izzinošās aktivitātēs, veido rokdarbus, apskata muzeju un jautri pavada laiku.
Dalības maksa 1.50 eiro dienā.Pieteikšanās uz radošajām darbnīcām pa tālruni: 27008136. Vietu skaits ierobežots.

27. jūlijā plkst. 16.00 muzeja Brīvdabas nodaļā “Sēļu sēta” Dvietes amatieru teātra “Nebēdnieks” izrāde “Precību gūstā”. Ieejas maksa 1,00/1,50 eiro

Līdz 31.12.  Izstāde –“100 iemesli lepoties ar Jēkabpili”,veltīta Latvijas simtgadei Ieejas maksa: 0,30 / 0,50 eiro Krustpils pils Izstāžu zāle

Līdz 31.08.  Gata Mārtiņa Bezdelīgas gleznu izstāde "Ceļmala" Ieejas maksa: 0,30 / 0,50 eiro Krustpils pils Marmora zāle

Līdz 31.10.  Kanādiešu mākslinieces Dianes Hiskoks (Diane Hiscox) gleznu izstāde “What Do We Value? / Ko mēs vērtējam?” Ieejas maksa: 0,30 / 0,50 eiro Krustpils pilsVārtu tornis

Līdz 31. decembrim Krustpils pils Izstāžu zālē apskatāma Latvijas simtgadei veltīta izstāde “100 iemesli lepoties ar Jēkabpili”. Ieejas maksa – 0,30 / 0,50 eiro.

Līdz 31. augustam Krustpils pils Marmora zālē skatāma priestera Gata Mārtiņa Bezdelīgas gleznu izstāde “Ceļmala”. Ieejas maksa – 0,30 / 0,50 eiro.

Līdz 31. oktobrim Krustpils pils Vārtu tornī skatāma Kanādiešu mākslinieces Dianes Hiskoks (Diane Hiscox) gleznu izstāde “What Do We Value? / Ko mēs vērtējam?”. Ieejas maksa – 0,30 / 0,50 eiro.

Vairāk info: Jēkabpils Vēstures muzeja mājas lapā: www.jekabpilsmuzejs.lv.

Sporta pasākumi
16.07. 11:00 Mežaparks Koptreniņi „Kustību prieks” sporta speciālista vadībā (Senioriem)
  18:00 Mežaparks Koptreniņi „Kustību prieks” sporta speciālista vadībā (Tautas sports)
18.07. 11:00 Mežaparks Koptreniņi „Kustību prieks” sporta speciālista vadībā (Senioriem)
  18:00 Mežaparks Koptreniņi „Kustību prieks” sporta speciālista vadībā (Tautas sports)
20.07. 11:00 Jēkabpils stadions Jēkabpils atklātais čempionāts vieglatlētikā veterāniem ,,Esam kopā sportojot''
23.07. 11:00 Mežaparks Koptreniņi „Kustību prieks” sporta speciālista vadībā (Senioriem)
  18:00 Mežaparks Koptreniņi „Kustību prieks” sporta speciālista vadībā (Tautas sports)
25.07. 11:00 Mežaparks Koptreniņi „Kustību prieks” sporta speciālista vadībā (Senioriem)
  18:00 Mežaparks Koptreniņi „Kustību prieks” sporta speciālista vadībā (Tautas sports)
27.07. 18:00 JVĢ stadions Latvijas 2.līgas Austrumu zonas čempionāts futbolā FK KEIKO (Jēkabpils) – LDZ Cargo/DFA
30.07. 11:00 Mežaparks Koptreniņi „Kustību prieks” sporta speciālista vadībā (Senioriem)
  18:00 Mežaparks Koptreniņi „Kustību prieks” sporta speciālista vadībā (Tautas sports)

Vairāk info: Jēkabpils Sporta centrs mājas lapā: www.jekabpilssc.lv

NVO aktualitātes no 15. līdz 20. jūlijam

Pirmdien, 15. jūlijs
plkst.10.00 DC ‘’ Kopā būt’’ apmeklētājiem nūjošanas nodarbība Mežaparkā.
no plkst.15.00 -19.00 Dienas centra “Kopā būt” kokapstrādes nodarbības, īpaši aicinātas  ģimenes ar bērniem (no 11gadiem). Iepriekšēja pieteikšanās. Vada galdnieks Dainis.
Biedrība ‘’ Cerību sala’’ dodas ikgadējā ekskursijā uz Lietuvu !

Otrdien, 16. jūlijs
no plkst.09.00 -13.00 biedrībā „Ūdenszīmes” Kaldabruņas skola, regulāri atvērto durvju dienas.
plkst.10.00 Dienas centra “Kopā būt” Dāmu klubiņa aktivitātes.
plkst.10.00 Jēkabpils Invalīdu biedrībā rokdarbi no dabas materiāliem. Vada Raisa.
plkst.12.00 Kā ik katru otrdienu, biedrības “Sasaiste“ dejotājas - grupas “Dejo vesels” mēģinājumi. 
plkst.17.15 Svinīga pēdējā poļu valodas nodarbība. Vada Marta.

Trešdien, 17.jūlijs
no plkst.15.00  Dienas centra “Kopā būt” kokapstrādes nodarbības, īpaši aicinātas  ģimenes ar bērniem (no 11 gadiem). Iepriekšēja pieteikšanās. Vada galdnieks Dainis.
Otrdien, trešdien Jēkabpils Invalīdu biedrībā no 10.00-13.00 darbojas veļas mazgātuve maznodrošinātajiem iedzīvotājiem.

Ceturtdien, 18. jūlijs
plkst.10.00 DC ‘’ Kopā būt’’ apmeklētājas kopā ar mazbērniem gatavos  nozīmītes.
plkst.10.00 -15.00 biedrībā ‘’Sasaiste ‘’ auduma maisiņu gatavošana, šūšana.
no plkst.13.00 Dienas centrā "Kopā būt" brīvais apmeklējums.
plkst.17.00 Dienas centrā "Kopā būt" Poļu muzikālais pikniks bērniem un jauniešiem !

Piektdien, 19. jūlijs
no plkst.09.00-13.00 biedrībā „Ūdenszīmes”, Kaldabruņas skolā, regulāri atvērto durvju dienas.
plkst.11.30 Dienas centrā “Kopā būt” galda spēles SCRBABBLE turnīrs.
no plkst.13.00 Individuāla nodarbība senioriem datorlietošanā, kā arī var pieteikties komunālo maksājumu elektronisko rēķinu saņemšanas apmācībai.
plkst.18.00 Dienas centrā "Kopā būt" atvadas no ES brīvprātīgās Martas!
no plkst.10.00  Sēļu sētā māmiņu biedrība Atspulgs projekta ietvaros SENĀS SPĒLES rīko   radošās aktivitātes bērniem ar vecākiem. Aicināta ikviena ģimene !

Informācija:
Ikgadējais Sociālās uzņēmējdarbības tirgus norisināsies Kalnciema kvartālā 24. augustā.

*** Biedrības “Jēkabpils NVO resursu centrs” struktūrvienība SR Dienas centrs "Kopā būt". Adrese: Jaunā iela 39i, Jēkabpils

Ligita Upīte
Valdes priekšsēdētāja
Jēkabpils NVO resursu centrs
Vairāk info: Jēkabpils nevalstisko organizāciju aktualitātēm: www.jekabpilsnvo.lv
Par pašvaldības aktualitātēm skatīt: www.jekabpils.lv

Informāciju apkopojusi un sagatavojusi:
Jēkabpils pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļa