Jēkabpils sporta dzīves aktualitātes

Jēkabpils sporta dzīves aktualitātes

Aizvadīts 7. Jēkabpils atklātais vecmeistaru čempionāts vieglatlētikā

Sestdien, 20. jūlijā Jēkabpils stadionā no tuvākām un tālākām vietām pulcējās sportisti, lai mērotos spēkiem 7. Jēkabpils atklātajā vecmeistaru čempionātā vieglatlētikā. Diena, kā pēc pasūtījuma, bija saulaina un kā radīta jauniem sasniegumiem.
Dalībnieku rezultāti tika vērtēti pēc koeficientu sistēmas divās vecuma grupās. Sievietēm pirmajā grupā sacentās dāmas vecumā no 30 līdz 54 gadiem, otrajā grupā – tās, kurām ir 55 vai vairāk gadu. Vīriešiem pirmajā grupā ierindojās kungi vecumā no 35 līdz 59 gadiem un otrajā grupā – tie, kuriem ir 60 un vairāk.
100 m skrējienā sievietēm uz pjedestāla augstāka pakāpiena pirmajā grupā kāpa Ludmila Ņefjodova-Volkova no Daugavpils, bet otrajā grupā – Leontīne Vītola no Līvāniem. Savukārt vīriešu vidū 100 m pirmajā grupā visātrāk pieveica Guntis Grantiņš no Liepājas, otrajā grupā – Jānis Mankovskis no Līvāniem. 400 m skrējienā dāmām pirmajā grupā triumfēja daugavpiliete Ludmila Ņefjodova-Volkova, otrajā grupā – līvāniete Leontīne Vītola. Kungiem – Valdis Milovs (Ogre) un Valdis Cela (Ventspils). 800 m skrējienā sievietēm zeltu izcīnīja Ruta Šķipare (Jēkabpils) un Valentīna Petrova (Daugavpils). 1500 m skrējienā vīriešiem ātrākais bija Valdis Ņilovs no Ogres un Kestutis Abromaitis no Lietuvas. 3000 m skrējienā dāmām 1. vietu pirmajā grupā izcīnīja jēkabpiliete Ineta Jerofejeva, bet otrajā grupā – Valentīna Petrova no Daugavpils. 5000 m skrējienā zelta medaļas kaklā kāra Andris Dudels (Daugavpils) un Jānis Supe (Gulbene).
Labākie sportisti tika noskaidroti arī augstlēkšanas sektorā. Sievietēm nepārspēta palika Laila Pētersone no Tukuma, bet vīriešiem – Ivars Timko no Jēkabpils un Valdis Cela no Ventspils.
Tukumniece Laila Pētersone zeltu izcīnīja arī tāllēkšanā, bet otrajā grupā triumfēja Leontīne Vītola no Līvāniem. Savukārt tāllēkšanā vīriešiem zelta vērti lēcieni padevās Mārim Eglītim (Koknese) un Valdim Celam (Ventspils).
Lodes grūšanas disciplīnā pie savas trešās zelta medaļas tika Laila Pētersone no Tukuma, bet otrajā vecuma grupā 1.vietu izcīnīja Hermīne Bajāre no Talsiem. Lodes grūšanā vīriešiem uz augstākā pjedestāla kāpa Jānis Pāvuliņš (Gulbene) un Jānis Strapcāns (Balvi).
Diska mešanā sievietēm vislabāk veicās Maijai Jakobsonei no Rīgas un Santai Jokumai no Madonas. Vīriešu konkurencē – pirmajā vecuma grupā uzvarēja Normunds Skangalis no Skrīveriem, otrajā vecuma grupā – Aldis Putns no Jūrmalas.
Šķēpu vistālāk raidīja un zeltu izcīnīja Evita Miglāne (Daugavpils) un Anfisa Ziļa (Daugavpils), kungiem – Vilmārs Bukšs (Rīga) un Aleksandrs Stepanovs (Daugavpils).
3000 m soļošana sievietēm uzvaras laurus plūca Aija Rogāle no Jēkabpils un Vera Grīnberte no Daugavpils. Savukārt 5000 m soļošanā vīriešiem nepārspēts palika Normunds Ivzāns no Jēkabpils un Vladimirs Orehovs no Talsiem.
Jēkabpilieši kopumā izcīnīja jau minētās piecas zelta medaļas, kā arī deviņas sudraba un četras bronzas medaļas. Jēkabpilete Rita Šķipare saņema veselas trīs sudraba trofejas – par 2. vietu diska mešanā, 2. vietu šķēpa mešanā un 2. vietu lodes grūšanā. Zigmundam Znotiņam 2. vieta 100 m skrējienā un 3. vieta tāllēkšanā. Ivaram Dunduram 2. vieta šķēpmešanā. Zandai Kārkliņai 2.vieta 800 m skrējienā un 3. vieta 3000 m skrējienā. Egilam Jaksonam 2. vieta 400 m skrējienā un 3. vieta augstlēkšanā. Guntaram Siliņam sudrabs 1500 m skrējienā. Rūta Šķiparei 2. vieta 3000 m skrējienā. Aivaram Bondaram 3. vieta 3000 m skrējienā.
Balvu karuselī balvas saņēma Valdis Ņilovs (starta nr. 1.) un Kristīne Andrejeva (starta nr. 50).
Čempionāts šoreiz izcēlās ar skaistām un oriģinālām medaļām, ko rotāja Jēkabpils pilsētas ģērbonis un lūša ķepām nopēdota lenta. Krāšņais apbalvojums pamudināja ne vienu vien dalībnieku ne tikai piedalīties sacensībās, bet ielikt visus savus spēkus, lai kādu no medaļām saņemtu savā īpašumā.
Kopumā čempionātā piedalījās 86 sportisti. Lai gan dalībnieku skaits bija mazāks nekā organizatori bija cerējuši sagaidīt, tomēr čempionāts noritēja lieliski, bija piesātināts ar sportisku azartu, sacensību garu, satikšanās prieku un pozitīvām emocijām! Paldies visiem, kas paviesojās Jēkabpilī, izbaudīja sacensību gaisotni un pārbaudīja savus spēkus!
Īpašs paldies restorānam “Oāze” par gardo un spēcinošo bukstiņputru un paldies “Xeny Dance Studio” par uzmundrinošajām un enerģiskajām dejām!

Uz tikšanos nākamgad!

Jēkabpils orientieristiem piecas medaļas Slovēnijā

Kaut gan jūlijs ir orientēšanās “klusais” mēnesis, kad Latvijas orientieristi var ļauties atvaļinājumu un skolas brīvdienu baudīšanai, tomēr OSK “Sēlijas mežs” un Pļaviņu novada orientieristi kompasus malā nenolika, bet piedzīvoja šīs vasaras aizraujošāko notikumu – došanos uz četru dienu orientēšanās sacensībām “Bubo cup 2019” Slovēnijas pilsētā Lokvē.
Šīs sacensības dalībniekus no Latvijas pārsteidza ne vien ar gleznainām ainavām, neierastu apvidu un reljefu, bet arī ar pārstāvēto valstu klāstu – uz sacensībām ieradās dalībnieki no 27 valstīm. Lielais attālums līdz sacensību norises vietai neapturēja orientieristus pat no Austrālijas, Kanādas, ASV un Zviedrijas.
Apkopojot visu četru dienu “Bubo cup 2019” rezultātus, tapa skaidrs, ka OSK “Sēlijas mežs” sportisti sagādājuši līdzjūtējiem lielisku pārsteigumu, pieciem kluba biedriem kāpjot uz goda pjedestāla. Uz augstākā goda pjedestāla pakāpiena kāpa Laura Nikola Pinne (W18 grupa), savukārt Jānim Turkam 2. vieta (M60 grupa). Trīs bronzas medaļu komplektu uz Latviju vedīs Mikus Nenišķis (M14 grupa), Daniela Krasovska (W14 grupa) un Tabita Tīna Lūka (W16 grupa).
Pārējo OSK “Sēlijas mežs” orientieristu rezultāti: Naurim Pinnem un Agatei Šicānei – 4.vieta, Kitijai Elksnei, Ievai Ivbulei un Dacei Staģītei – 5.vieta, Rēzijai Kalniņai un Lainei Odzilevičai – 6.vieta savās vecuma grupās.
Novēlam sportistiem izturību un cīņassparu arī turpmākajos startos!

Informācijas avots un foto: OSK “Sēlijas mežs”

Jēkabpils senioru volejbola komanda izcīna 2. vietu Burtnieka ezera kausā

Sestdien, 20. jūlijā Burtnieku pagasta sporta laukumā notika ikgadējā Burtnieka ezera kausa izcīņa volejbolā, kurā piedalījās arī Jēkabpils SC volejbola vīriešu senioru komanda. Sacensības notika pēc apstiprinātiem klasiskā volejbola noteikumiem (6 pret 6).
Mūsējie kausa izcīņu iesāka neveiksmīgi, pirmajā cīņā ar 0:2 zaudējot Rīgas vienībai “Aparats”. Atlika vien zaudēt vēl vienu spēli un tad mūsu komandai cīņa turpinātos vien par 7. vietu turnīrā, jo izspēles sistēma bija "2 mīnusi". Bet jēkabpilieši saņēmās, uzvarēja četras spēles pēc kārtas un tika līdz pat finālam. Finālā bija jāspēlē pret spēcīgo igauņu komandu "NARVA". Spēle aizritēja saspringtā gaisotnē, cīnoties par katru bumbu un centimetru, tomēr Jēkabpils volejbolisti piedzīvoja zaudējumu ar 0:2 un astoņu komandu konkurencē ierindojās godpilnajā 2. vietā.
2019./2020. gada sezonā Jēkabpilī notiks Latvijas Kausa izcīņas un Latvijas Amatieru līgas noslēdzošie turnīri galda hokejā
Jaunās galda hokeja sezonas kalendārā apstiprināts, ka Latvijas Kausa izcīņas un Latvijas Amatieru līgas noslēdzošie turnīri notiks 2020.gada 16.maijā.
Jēkabpilī 2015. un 2018. gadā tika aizvadīti augsti Pasaules līmeņa turnīri, bet Latvijas Kausa turnīri nav notikuši kopš 2014.gada, savukārt Amatieru līgas turnīrs šeit notiks pirmo reizi. Pasākums notiks par godu Jēkabpils pilsētas 350. gadu jubilejai, šo ideju atbalstīja arī Latvijas galda hokeja federācija, tam piešķirot reitinga turnīra statusu.
Plānots, ka uz sacensībām ieradīsies gan visi labākie Latvijas galda hokejisti, gan arī viesi no kaimiņvalstīm. Ikvienam būs iespēja izmēģināt savus spēkus amatieru turnīrā, kur īpaši tiks aicināti skolēni un jaunieši.
Visas sezonas laikā šādi turnīri vēl notiks Inčukalnā, Ventspilī, Rīgā un kā noslēdzošais – Jēkabpilī.
Latvijā galda hokeja sezona sāksies 21. septembrī Inčukalnā, bet Pasaules Tūres kalendārā sezona sākas jau 27. jūlijā ar 1. posmu ASV pilsētā Lemontā.

Informācija: Kristaps Zarinieks

 

Informāciju sagatavoja:
Lāsma Irša
Jēkabpils sporta centra
sabiedrisko attiecību speciāliste