Jēkabpilieši izvēlējušies vārdus Rīgas Zooloģiskā dārza lūšu meitenēm

Jēkabpilieši izvēlējušies vārdus Rīgas Zooloģiskā dārza lūšu meitenēm

2019. gada martā Rīgas Zooloģiskajā dārzā lūšu pārim Kamēlijai un Rubīnam pasaulē nāca trīs lūšu meitenītes. Lūšu mazuļi jau krietni paaugušies, un ir pienācis laiks tiem dot vārdiņus. Arī šogad atbildīgais uzdevums tika uzticēts jēkabpiliešiem.

Jēkabpils pilsētas pašvaldībā tika iesniegti vairāki desmiti ierosinājumu, un kā populārākie vārdi lūšu meitenēm tika minēti Lūsija, Jakobīne un Jete. Izsakām pateicību iedzīvotājiem par aktīvo iesaisti.

Svinīgs vārdu došanas pasākums Rīgas Zooloģiskajā dārzā plānots 2019.gada augustā.

Rīgas Zoodārza lūšu mītnē šobrīd uzturas tēviņš Rubīns un mātīte Kamēlija, kā arī viņu puika Jakobs un nu jau arī trīs jaunpiedzimušās lūšu meitenītes. Jau kopš 2013. gada par viņiem turpina rūpēties Jēkabpils pilsēta, un ne velti, jo pilsētas ģerboni jau kopš 17. gadsimta rotā noslēpumainais un izveicīgais Latvijas vienīgais savvaļas kaķis.

Kopš 2009. gada Rīgas Zoodārzs uzsācis sadarbību ar lūšu reintrodukcijas projektu Polijā. Uz dabas parkiem Polijā nogādāti 8 lūši, kas dzimuši Rīgas zoodārzā un tā filiālē “Cīruļi” vai zoodārzā nonākuši no savvaļas kā novārguši mazuļi: uz Kadzidlovas dabas parku - 7 dižkaķi, savukārt 1 lūšu tēviņš 2018. gada janvārī tika nosūtīts uz Jablonovas dabas parku Polijas ziemeļu daļā.

Informāciju apkopojusi un sagatavojusi:
Jēkabpils pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļa