Aicina uz bezmaksas semināru un meistarklasi “Veselīga uztura gatavošanas skola”

Aicina uz bezmaksas semināru un meistarklasi “Veselīga uztura gatavošanas skola”

27.augustā plkst. 16:00 Jēkabpils Valsts ģimnāzijas telpās  jēkabpiliešiem tiek piedāvāta iespēja piedalīties izglītojošā bezmaksas seminārā un meistarklasē par veselīgu uzturu. Aktivitāte plānota projektā “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Jēkabpilī” (projekta identifikācijas Nr. 9.2.4.2/16/I/049). Pasākuma mērķis - atraktīvā veidā attīstīt iedzīvotāju interesi un iemaņas veselīga uztura jautājumos un veselīga ēdiena pagatavošanā, motivēt viņus pielietot prasmes sadzīvē.

Pirmajā pasākuma daļā lekcijā uztura speciāliste Agrita Spēlmane runās par šādām tēmām:

  1. Cukurs pārtikas produktos.

Jaunākās rekomendācijas. Kā noteikt, cik daudz cukura ir pievienots produktā. Vai visi cukuri produktos ir vienlīdzīgi, t.sk., atsevišķi tiks runāts par piena produktiem.

  1. Produktu marķējums.

Kā ātri noteikt, vai produkts ir veselīgs un veselīguma norādēm atbilstošs. Kas jāzina par ražotāju izmantotajām metodēm patērētāja uzmanības pievēršanai produktiem.

  1. Produktu gatavošana un uzturvielas.

Kā pagatavot produktus, lai maksimāli samazinātu vitamīnu zudumus. Kādas garšvielas izmantot sāls vietā. Vai vārot jānolej liekais ūdens u.c.

Tiks arī sniegti praktiski padomi, kā efektīvi iepirkties un plānot pārtikas produktu pirkumus, lai samazinātu izmestā ēdiena daudzumu.

Otrajā pasākuma daļā notiks praktiskā darbošanās - tiks gatavoti trīs ēdieni, t.sk.,  gan pamatēdiens, gan saldais ēdiens. Meistarklasi vadīs Gatis Grosbergs-Taubers, pasākumu studijas "Viesistaba" šefpavārs ar 7 gadu pieredzi kulinārijas meistarklašu vadīšanā.

Uztura skolā tiks gatavoti:

  • Arbūzs ar Dor blue siera krēmu un valriekstiem;
  • Tortillas ar gailenēm, spinātiem un kazas sieru;
  • Krāsnī cepts ābols ar medus biezpienu un avenēm.

Uztura speciāliste stāstīs par pielietojamo produktu veselīgajām īpašībām, būs iespēja uzdot jautājumus, dalīties savā pieredzē un diskutēt. Savukārt pavāra vadībā būs iespēja pašiem piedalīties ēdienu gatavošanā. Ēdienu receptes būs iespējams saņemt līdzņemšanai.

Uztura meistarklases nobeigumā kopīgi tiks baudīta pagatavotā maltīte.

Būs garšīgi!

Vietu skaits ir ierobežots, nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, rakstot uz e-pasta adresi jekabpils.veseliba@inbox.lv

Pasākums ir bez maksas.

Informāciju sagatavoja Žanete Tiltiņa, Veselības veicināšanas koordinētāja Jēkabpils pilsētas pašvaldībā

Projekts Nr. 9.2.4.2/16/I/049  "Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Jēkabpilī" tiek īstenots darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.2. pasākuma “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros. Projekts tiek finansēts no Eiropas Sociālā fonda un valsts budžeta līdzekļiem.