Jēkabpils sporta aktualitātes

Normunds Ivzāns Eiropas čempionātā senioriem izcīna zeltu soļošanā

No 5. līdz 15.septembrim Venēcija uzņem tūkstošiem sporta vecmeistarus – vieglatlētus uz Eiropas čempionātu vieglatlētikā senioriem. Latvijas izlases sastāvā ir 40 dalībnieku. Jēkabpils vārdu pasaulē godam nes soļotājs Normunds Ivzāns, kurš šajās sacensībās startēja 5000 m soļojumā un savā vecuma grupā izcīnīja zelta medaļu (22:28,25).

Sveicam un lepojamies!

Jēkabpils orientieristiem panākumiem bagāta nedēļas nogale

Aizvadītā nedēļas nogale bijusi orientēšanās sporta sacensībām bagāta un OSK “Sēlijas mežs” sportisti pārbaudīja savus spēkus gan sestdien, gan svētdien. Panākumi neizpalika!

7. septembrī Krāslavas apkaimes mežos norisinājās Latvijas čempionāts orientēšanās sportā vidējā distancē, pulcējot lielu skaitu orientieristu no Latvijas un kaimiņvalstīm. Šoreiz savus līdzjūtējus ar iegūtajām godalgām iepriecināja OSK “Sēlijas mežs” orientieriste Līga Lazdāne, kura savā grupā izcīnījā pirmo vietu un Ieva Ivbule, kurai savā grupā godpilnā otrā vieta. Uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena savā vecuma grupā kāpa arī Kristaps Nenišķis, bet nedaudz zemāk – uz trešā goda pjedestāla pakāpiena – Imants Meldrājs. Zīmīgi, ka vairākus OSK “Sēlijas mežs” sportistus – Agati Šicāni, Danielu Krasovsku, Ingu Znotiņu – no godalgotu vietu iegūšanas sīvā konkurencē šķīra vien dažas sekundes, ierindojot Danielu un Ingu 4.vietā, bet Agati – 5.vietā.

Savukārt svētdien, 8. septembrī turpat – Krāslavas apkaimē Latvijas čempionātā orientēšanās sportā stafetēs mērojās spēkiem Latvijas un kaimiņvalstu orientieristi, kuru vidū bija arī septiņas OSK “Sēlijas mežs” komandas trīs cilvēku sastāvā. Sportistu neatlaidība un cīņasspars vainagojās ar vienu bronzas medaļu, kuru savā grupā izcīnīja Kitija Elksne, Agita Cukanova un Elīza Luksa, finišējot vien vienu sekundi pēc otrās vietas ieguvējām!

Sveicam orientieristus ar panākumiem un atgādinām, ka nākamā OSK “Sēlijas mežs” oreintēšanās seriāla “Orientieris 2019” kārta risināsies trešdien, 11. septembrī Fogtu silā Lašos. Uz tikšanos!

Foto un informācija: OSK “Sēlijas mežs”

Jēkabpilī sākusies jaunā šaha sezona

Septembrī sākusies Jēkabpils sporta centra 2019./2020. gada balvas izcīņas šahā jaunā sezona, kas desmit turnīru ietvaros turpināsies līdz 2020. gada jūnijam. Izmaiņas skārušas “A” turnīru – tajā spēlēs arī 2. sporta klases šahisti. Turnīrs, tāpat kā iepriekš, notiks vienu reizi mēnesī – “B” turnīrs – katra mēneša pirmajā piektdienā plkst. 17.00, “A” turnīrs” – katra mēneša pirmajā sestdienā plkst. 10.00.

Pirmajā “B” turnīrā pārliecinoši uzvarēja tā jaunākais dalībnieks Toms Karpovs, kurš sakrāja septiņus punktus no septiņiem iespējamajiem. Otrajā vietā ar pieciem punktiem ierindojās Ēriks Rudzāts, bet trešais pēc koeficienta bija Haralds Potapovs.

“A” turnīrā Alvis Vanaģelis un Guntis Jankovskis izcīnīja piecus punktus no sešiem iespējamajiem. Pēc koeficienta par uzvarētāju kļuva A. Vanaģelis. Trešajā vietā ar četriem punktiem ierindojās Aleksandrs Volkovs, kurš pēc uzvaru skaita apsteidza labi spēlējošo Renāru Petrovu.

Jāatzīmē teicamais deviņgadīgā Rainera Lapiņa sniegums, kurš ne tikai ieguva 3,5 punktus un 6. vietu, bet spēlēja patiešām labi.

Nākamais “B” turnīrs notiks 4. oktobrī, bet “A” turnīrs – 5. oktobrī. Uz tikšanos!

FK “Keiko” mājas spēlē piekāpjas FK “Līvāni/LĪVMET”

Sestdien, 7. septembrī Jēkabpils Valsts ģimnāzijas stadionā risinājās Latvijas 2. līgas Austrumu zonas čempionāta futbola spēle starp Jēkabpils komandu FK “Keiko” un FK “Līvāni/LĪVMET”.

Pirmajā puslaikā līvānieši saņēma trīs dzeltenās kartītes, tomēr tas netraucēja Ruslanam Andrejevam spēles 35. minūtē raidīja bumbu jēkabpiliešu vārtos, panākot 1:0 savas komandas labā. Otrajā puslaikā līvānieši savu pārsvaru palielināja līdz 3:0 un tikai tad Jēkabpils komandas spēlētājam Armandam Kalvānam izdevās gūt pirmo punktu FK “Keiko” labā.  Diemžēl tas arī palika vienīgais jēkabpiliešu gūtais gols spēlē un cīņa noslēdzās ar rezultātu 1:5 FK “Līvāni/LĪVMET” labā.

Šobrīd Jēkabpils komanda 2. līgas Austrumu zonas rezultātu tabulā ar sakrātiem 25 punktiem 10 komandu konkurencē ieņem 6. pozīciju.

Nākamā spēle FK “Keiko” futbolistiem gaidāma mājas laukumā 20. septembrī plkst. 17.00 pret “Lubāna/Degumnieki/MBJSS” komandu.