Jēkabpilī viesojās Lielbritānijas vēstnieks Latvijā Kīts Šenons

Jēkabpilī viesojās Lielbritānijas vēstnieks Latvijā Kīts Šenons

26.septembrī vizītē Jēkabpilī viesojās Lielbritānijas vēstnieks Latvijā Kīts Šenons. Jēkabpils pilsētas pašvaldībā Lielbritānijas vēstnieks tikās ar Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētāju Aivaru Krapu.

Priekšsēdētājs pateicās vēstniekam par vizīti, kā arī iepazīstināja ar pilsētas vēsturi, to raksturojošiem skaitļiem, izglītības jomu, uzņēmējdarbību un galvenajiem ekonomikas rādītājiem. Savukārt Lielbritānijas vēstnieks Latvijā Kīts Šenons tikšanās laikā informēja, ka Jēkabpilī ir bijis 2008.gadā un esot atkārtoti mūsu pilsētā pēc vairākiem gadiem, ir pamanījis būtisku infrastruktūras un ielu tīkla uzlabošanu pilsētā. Vēstnieks arī uzsvēra, ka redz pašvaldības rūpes un lielas ieceres, domājot par multifunkcionāļo halli, un pilsētas izaugsmi nākotnē. Vēstnieks interesējās par bezdarba līmeni mūsu pilsētā, kā arī par uzņēmējdarbības nozarēm, kuras plānots attīstīt vairāk. Sarunā tika pārrunāti arī citi jautājumi.

Pēcpusdienā Jēkabpils Tautas Namā notika dokumentālās īsfilmas “Sabiedrotais” seanss ar Lielbritānijas vēstnieka piedalīšanos. Filmas demonstrēšanu Jēkabpilī kopā ar vēstniecību organizēja Jēkabpils pilsētas bibliotēka, kas bija atsaukusies vēstniecības aicinājumam parādīt šo filmu arī Jēkabpilī.  26 minūtes garā filma stāsta par Latvijas cīņu par neatkarību 1918. un 1919. gadā un Lielbritānijas lomu šajos Latvijas liktenim izšķirošajos notikumos. Filmu veidojusi “Studija Lokomotīve” ciešā sadarbība ar Lielbritānijas vēstniecību Latvijā. Filmas vizuālo stāstu veido notikumu inscenējumi, fotoattēli un kinohronikas. Daļu no filmā izmantotajiem materiāliem, piemēram, Ostina Kīnena ziņojumu par apvērsumu Liepājā 1919. gada 16. aprīlī pret Ulmaņu valdību, filmas veidotājiem nodevis Lielbritānijas vēstnieks. Viņš, būdams vēsturnieks pēc izglītības un aicinājuma, aktīvi piedalījās filmas veidošanā, pavadot garas stundas Lielbritānijas arhīvos.

Pēc filmas  noskatīšanās Lielbritānijas vēstnieks Latvijā Kīts Šenons uzsvēra: "Mēs bijām Latvijas sabiedrotie pirms 100 gadiem un esam arī šodien." Filmas skatītāji pēc seansa uzkavējās sarunās ar vēstnieku un vēstniecības darbiniekiem, paužot savus iespaidus par filmā redzēto un vēsturiskajiem notikumiem.

Jēkabpils pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļa