Sporta aktualitātes Jēkabpilī!

Sporta aktualitātes Jēkabpilī!

167 vieglatlēti sezonu atklāj sacensībās “Daugava 2020”

Jaunā gada pirmajās dienās Jēkabpils 3.vidusskolas manēžā tradicionāli notiek pilsētas atklātās ziemas vieglatlētikas sacensības telpās. Arī šogad, 4. janvārī, liels pulks – 161 Latvijas vieglatlēts un seši viesi no Lietuvas – pulcējās uz „Daugava 2020” sacensībām. Sacensību atklāšanā tika godināti Jēkabpils sportisti, kas cildinājuši Jēkabpils vārdu vieglatlētikas arēnā un 2019. gadā labojuši pilsētas rekordus. Atzinības rakstu saņēma Zane Zemīte Lāsma Zemīte, Aleksandrs Kucs, Edvarts Eglītis, Aivars Bondars, Sandra Brikmane, Karīna Isakova, Kristīne Ivanova, Ineta Jerofejeva, Katrīna Nikola Jukšinska, Laine Donāne, Emīls Lamba, Klinta Lindāne, Kristers Mežinskis, Elīza Paveļjeva, Ralfs Eglītis, kā arī Jēkabpils 3. vsk. komanda (Zane Zemīte, Lāsma Zemīte, Klinta Lindāne, Ieva Ivanova). “Daugava 2020” sacensībās sportisti sacentās 14 disciplīnās.

Vīriešu konkurencē uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa Elvijs Misāns (60 m skrējienā), Austris Karpinskis (600 m skrējiens), Aigars Feteris (3000 m skrējiens), Jānis Sausais (60 m barjerskrējiens), Sandis Dzenītis (tāllēkšana), Ralfs Ūdris (augstlēkšana) un Arnis Žviriņš (lodes grūšana).

Sieviešu vidū labākos rezultātus uzrādīja Sindija Bukša (60 skrējiens), Luīze Opolā (600 m skrējiens un lodes grūšana), Karīna Helmane-Soročenkova (2000 m skrējiens) un Jēkabpils vieglatlētes Zane un Lāsma Zemītes.

Jēkabpilieši tika pie trīs pirmajām  un divām trešajām vietām – 1. vietu 60 m barjerskrējienā izcīnīja Lāsma Zemīte, Zane Zemīte triumfēja tāllēkšanā (9. augstvērtīgākais sacensību rezultāts) un augstlēkšanā (4. augstvērtīgākais sacensību rezultāts), bet 60 m barjerskrējienā ieguva 3. vietu, savukārt Ievai Ivanovai 3. vieta 60 m skrējienā (10. augstvērtīgākais sacensību rezultāts).

Cīņā par augstvērtīgāko rezultātu sasniegšanu ar 100 EUR naudas balvu tika apbalvots Elvijs Misāns, kurš sacensību augstvērtīgāko rezultātu sasniedza 60 m skrējienā, finišējot pēc 6,86 sekundēs un nopelnot 1011 IAAF punktus. Sieviešu konkurencē naudas balvu saņēma Sindija Bukša, kura 60 m skrējienu pieveica 7,67 sekundēs, nopelnot 997 punktus.

Jēkabpils sporta centrs saka paldies dalībniekiem par dalību un tiesnešiem par darbu sacensību norises nodrošināšanā!

 

Jēkabpils sieviešu un vīriešu komandām labas sekmes Sābru Volejbola līgā

Sestdien, 4. janvārī un svētdien, 5. janvārī Adamovā kārtējās volejbola cīņas Sābru Volejbola līgā aizvadīja Jēkabpils sieviešu un vīriešu komandas. Sestdien Jēkabpils vīriešu komanda tikās ar SK “Kuorsova” un SK “Spāks” volejbolistiem. Mačā pret “Kuorsova” jēkabpilieši neatstāja pretiniekiem nekādas izredzes, un spēle tika uzvarēta ar 3:0. Savukārt “Spāks” Jēkabpils komandai sagādāja pirmo zaudējumu sezonā – 0:3.Tādejādi vīriešu komanda ar piecām uzvarām un vienu zaudējumu ir iekrājuši 15 punktus. Svētdien mūsu dāmas otro reizi šajā sezonā cīnījās pret Rēzeknes novada komandu un pret “Rēzeknes BJSS” un arī šoreiz bija pārākas abās spēlēs visos trīs setos – 3:0. Jēkabpils sieviešu komanda ar deviņām uzvarētām cīņām bez neviena zaudēta seta un sakrātiem 27 punktiem stabili ieņem līgas līderpozīcijas.

 

Saasinās sāncenšu cīņas Jēkabpils šaha turnīrā

3. un 4. janvārī Jēkabpils sporta centra administratīvajā ēkā risinājās Jēkabpils sporta centra balvu izcīņas šahā “A” un “B” turnīra 5. kārta.  3. janvārī “B” turnīrā piedalījās astoņi trešās un zemākas kvalifikācijas sportisti. Cīņa par uzvaru izvērtās tik spraiga, ka pilnīgi vienādus rezultātus (seši punkti) uzrādīja trīs sportisti – Ēriks Rudzāts, Alise Laimiņa un Juris Soltums, kuri tad arī ierindojās dalītā 1.-3. vietā. Pēc aizvadītām piecām kārtām ar 72 punktiem līderpozīcijās izvirzījies Toms Karpovs, otrajā vietā ar 54 punktiem ir Ēriks Rudzāts, bet trešajā vietā ar 50 punktiem – Haralds Potapenko.

4. janvārī uz “A” turnīru pulcējās 16 otrās un augstākās sporta klases šahisti. Vislabāk veicās Alvim Vanaģelim, kurš ar 5,5 punktiem izcīnīja pirmo vietu, aiz sevis atstājot Gunti Jankovski (pieci punkti) un Kārli Mālnieku (četri punkti). Šobrīd piecu kārtu kopvērtējuma tabulā redzams, ka par pirmo vietu risinās sīva cīņa. 74 punktus sakrājis gan Alvis Vanaģelis, gan Guntis Jankovskis. Tāpat arī par trešo vietu gaidāma spraiga sacensība, jo 40 punkti šobrīd ir Artūram Krastiņam, bet pa 39 punktus iekrājis Renārs Petrovs un arī Ģirts Kiršbergs.

“Jēkabpils juniori/JSS”  svētdien nacionālās līgas pirmā posma pēdējā mačā ar 3:0 (25:21; 25:14; 21:12) sagrāva Rīgas Volejbola skolas komandu un Austrumu zonā ierindojās trešajā vietā aiz abām Daugavpils vienībām. Šo maču lieliski aizvadīja K. Dardzāns, kopējā komandas pūrā ieguldot 18 punktus (6 netveramas serves, 3 bloki), savukārt P. Jemeļjanovs un Reinis Prīdāns pievienoja pa 8 punktiem.  Turnīra nākamajā posmā “Juniori” spēlēs divus apļus pret Rietumu zonas trim labākajām vienībām  – VK “Ventspils”, VK “Ozolnieki” un SK “RTU”.  Pēc tam 10 labākās komanda izspēlēs play-off mačus.

 

11. janvārī notiks Jēkabpils novusa turnīra “Zelta kija 2020” pirmā kārta

Lai popularizētu novusu Jēkabpils pilsētā un novados, noskaidrotu labākos novusa spēlētājus un paaugstinātu novusa spēlētāju meistarību, Jēkabpils sporta centrs organizē Jēkabpils pilsētas atklāto individuālo turnīru novusā “Zelta kija 2020”. Sacensības notiks Jēkabpils sporta centra administratīvajā ēkā, A. Pormaļa ielā 106 trīs kārtās – 11. janvārī, 8. februārī un 14. martā. Sākums – plkst. 9.00.

Turnīrā drīkst piedalīties abu dzimumu novusa spēles interesenti bez vecuma ierobežojuma no Jēkabpils pilsētas un Krustpils, Jēkabpils, Viesītes, Aknīstes un Salas novadiem. Dalībnieki turnīrā spēlē katrs ar savu kiju un ripu. Turnīrs notiek pēc Latvijas novusa federācijas apstiprinātiem noteikumiem sešos setos.

Dalībnieku pieteikšanās turnīram ir trīs dienas pirms katras kārtas vai sacensību dienā līdz plkst. 8:45 uz e-pastu namejs@tvnet.lv vai pa tālr.: 27715565.

Ar sacensību nolikumu var iepazīties Jēkabpils sporta centra mājas lapā - http://jekabpilssc.lv/sacensibas/nolikumi

 

17. janvārī sāksies “2020. gada 5 kārtu sacensības peldēšanā”

Jēkabpils sporta centrs aicina iedzīvotājus būt fiziski aktīviem un piedalīties “2020. gada 5 kārtu sacensībās peldēšanā”. Sacensības risināsies “Citrus SPA” sporta peldbaseinā un pirmā kārta notiks jau piektdien, 17. janvārī, plkst. 18.00. Nākamās kārtas risināsies 31. janvārī, 14. februārī, 28. februārī un 13. martā. Sacensībās tiek aicināti piedalīties visu vecumu un dzimumu peldētāji. Pieteikties sacensībām var sacensību vietā sacensību dienā līdz plkst. 17.30. Ar sacensību nolikumu var iepazīties Jēkabpils sporta centra mājas lapā – http://jekabpilssc.lv/sacensibas/nolikumi

Gaidām sniegu un “Ziemīšu jampadraci”!

Lai gan šobrīd slēpes vēl tikai gaida sniegu, tomēr jau tradicionāli janvārī Jēkabpils sporta centrs plāno ikgadējo “Ziemīšu jampadraci”, kas ik gadu pulcē Jēkabpils un tuvākās apkārtnes aktīvākos iedzīvotājus uz slēpošanas sacensībām Jēkabpils Mežaparkā. Sacensības notiks četrās kārtās – 19. janvārī, 9. februārī, 16. februārī un 1. martā. Sākums plkst. 13.00. Pirmajā kārtā paredzēts sprints aptuveni 800 m garā distancē, otrajā kārtā būs jāsacenšas ziemas duatlonā, trešajā kārtā notiks komandu stafešu slēpojums, bet noslēdzošajā ceturtajā kārtā slēpotājiem būs jāveic vienu stundu ilgs slēpojums.  Sacensībās ir aicināts piedalīties ikviens interesents bez dzimuma, vecuma un dzīves vietas ierobežojuma. Dalība sacensībās jāpiesaka pirms katras kārtas no plkst. 12:00 līdz 12:50 Jēkabpils Mežaparka meža namiņā. Gadījumā, ja sacensību dienā sacensību vietā nav atbilstošas sniega segas, tad slēpošana tiek aizstāta ar skriešanu.

Ar sacensību nolikumu var iepazīties Jēkabpils sporta centra mājas lapā – http://jekabpilssc.lv/sacensibas/nolikumi

Informāciju sagatavoja:
Lāsma Irša
Jēkabpils sporta centra
sabiedrisko attiecību speciāliste