Jaunumi sportā

Jaunumi sportā

Jēkabpils galda tenisistes zaudē raketi, bet ne spēli

No 11. līdz 12. janvārim Jēkabpils sporta centra galda tenisa dāmu komanda Ķekavā piedalījās Latvijas 2019.-2020. g. sezonas komandu čempionāta galda tenisā Augstākās līgas 3. posmā. Jēkabpilietes čempionātu turpināja perfekti, pieveicot visas četras trešā posma pretinieku komandas.

Pirmajā mačā jēkabpilietes ar 4:1 uzvarēja „SC Mēmele/Dartija” komandu, nākamajā cīņā ar tādu pašu rezultātu pieveica Saldus novada pašvaldības tenisistes, trešajā spēlē ar 4:0 bija pārākas par „GTK Namejs - LAT BLR” vienību, un noslēgumā mūsu tenisistes aizvadīja savu sīvāko cīņu šajā posmā un ar 4:3 apspēlēja „Flo-Te – Cēsis” vienību.

Cīņas karstumā viena no mūsu tenisistēm pat salauza raketi (attēlā), tomēr tas netraucēja izcīnīt uzvaras.

Šobrīd jēkabpils tenisistes čempionātā nav zaudējušas nevienu maču un deviņu komandu konkurencē ieņem rezultātu tabulas līderpozīcijas, bet priekšā gaidāmi vēl divi posmi. Noslēdzošajā posmā piedalīsies tikai četras labākās komandas.

Foto: no sportistu privātā arhīva

Jēkabpils LBL3 komanda piekāpjas tabulas līderiem

Piektdien, 10. janvārī „Jēkabpils Lūši/Sporta centrs” basketbola komanda LBL3 pamatturnīra izbraukuma spēlē ar rezultātu 68:86 (14:22, 17:23, 21:12, 16:29) piekāpās BK „Salacgrīva”.  Salacgrīvieši ar vienādu bilanci dala Austrumu konferences rezultātu tabulas 1./2. vietu ar „Cēsis/Cēsu sporta skola” komandu.

Notikumus laikumā lielāko daļu spēles diktēja mājinieki. Trešās ceturtdaļas ieskaņā „lūšu” deficīts sasniedza 19 punktus (31:50), un tas bija brīdis, kad jēkabpilieši lauza spēles gaitu un lēnām sāka atspēlēties. Līdz ceturtdaļas beigām viesu deficīts bija vairs tikai pieci punkti (52:57).

Diemžēl izšķirošajā ceturtdaļā salacgrīvieši uzskatāmi nodemonstrēja savu pārspēku un mačs beidzās ar rezultātu 86:68 mājinieku labā. Rezultatīvākais spēlētājs „lūšu” rindās ar 12 gūtiem punktiem bija Ritvars Zalāns, līdzīgu ieguldījumu sniedza arī Matīss Caune (11 punkti, septiņas bumbas zem groziem), Matīss Čaupjonoks (10 punkti) un Niklāvs Vanags (10 punkti).

Mačā nepiedalījās komadas līderis Edijs Stiebriņš, un šķiet, ka pret sīvākajiem konkurentiem komandai bez viņa ir grūtības cīnīties par uzvaru.

Šobrīd „Jēkabpils Lūši/Sporta centrs” ar deviņām uzvarām un četriem zaudējumiem ieņem LBL3 Austrumu konferences rezultātu tabulas trešo vietu.

Nākamais mačs jēkabpiliešiem gaidāms 17. janvārī, plkst. 20.15 Jēkabpils sporta namā pret Balvu sporta skolas basketbola komandu.

Foto: Māris Becītis

Aizritējusi „Zelta kijas 2020” pirmā kārta

Sestdien, 11. janvārī Jēkabpilī risinajās Jēkabpils pilsētas atklātā individuālā turnīra novusā „Zelta kija 2020” pirmā kārta. Sacensībās pulcējās 30 dalībnieku – 26 kungi un četras dāmas.

Vīru konkurencē pirmo vietu pārliecinoši ar 29 punktiem izcīnīja pieredzējušais Jēkabpils novusa spēlētājs Uldis Kampāns. Otrajā vietā ar 21 punktu ierindojās jēkabpilietis Māris Resnis, bet trešo vietu ar 20 punktiem ieguva Arvīds Gilučs no Biržiem.

No dāmām vislabāk veicās Norai Osipauskai no Pļaviņām, kura sakrāja deviņus punktus un izcīnīja pirmo vietu, aiz sevis ar trīs punktiem katrai atstājot Viju Bergu no Skrīveriem un Skaidrīti Lapīru no Jēkabpils.

Turnīrā vēl gaidāmas divas kārtas – 9. februārī un 15. martā. Tās notiks Jēkabpils sporta centra administratīvajā ēkā, A. Pormaļa ielā 106.

Foto: Jānis Lācis

Vieglatlētikas veterāni tiek aicināti piedalīties „Lūša kausā 2020”

Sestdien, 1.februārī, Jēkabpils 3.vidusskolas sporta manēžā, Slimnīcas ielā 5, risināsies Jēkabpils atklātās veterānu sacensības vieglatlētikā telpās "Lūša kauss 2020". 

Dāmas sacentīsies šādās disciplīnās: 60 m, 200m, 1500m, augstlēkšana, tāllēkšana, lode, 1500m soļošana, bet vīrieši šādās:  60 m, 200m, 1500m, augstlēkšana, tāllēkšana, lode, 1500m soļošana. Katram dalībniekam atļauts startēt ne vairāk kā trīs disciplīnās.

Savukārt plkst. 16.00 restorāna ,,Oāze” telpās Mežrūpnieku ielā 2 tiek organizēts Latvijas Antidopinga biroja seminārs par aktualitātēm antidopingā.

Pieteikties sacensībām var elektroniski Latvijas Vieglatlētikas veterānu asociācijas mājas lapā – www.lvva.lv atvērta līdz 1. februārim plkst. 8:00.

Ar sacensību programmu un nolikumu var iepazīties Jēkabpils sporta centra mājas lapā – http://jekabpilssc.lv/sacensibas/nolikumi

Informāciju sagatavoja:
Lāsma Irša
Jēkabpils sporta centra
sabiedrisko attiecību speciāliste