Pašvaldības nedēļas plāns 13.01.-19.01.

Pašvaldības nedēļas plāns 13.01.-19.01.

13.janvārī

plkst.15:00,  no Jēkabpils Vecpilsētas laukuma, ceļā uz Barikāžu atceres pasākumu, kas notiks plkst. 20:00 Rīgā, Zaķusalā, dodas trīs autobusi ar atceres pasākuma dalībniekiem. Uz atceres pasākumu dosies barikāžu dalībnieki,  Jaunsardzes centra 2.novada nodaļas Krustpils novada, Salas novada un Jēkabpils jaunsargu vienības ar instruktoru Normundu Pastaru, jaunieši no Jēkabpils bērnu un jauniešu centra, nevalstisko organizāciju pārstāvji, kā arī citi interesenti. Pasākumā uzstāsies arī A.Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas ansamblis “Dižbrāļi” Anitas Cinkmanes vadībā.

14.janvārī

plkst. 11.00, Meistara ielā 10, Rīgā, pēc Jēkabpils pilsētas pašvaldības iniciatīvas tiek organizēta tikšanās ar Finanšu ministrijas Revīzijas iestādi, VARAM Vadošo iestādi, CFLA un Jēkabpils pilsētas pašvaldību, par projekta “Jēkabpils Daugavas kreisā krasta degradēto teritoriju atjaunošana un publiskās infrastruktūras uzlabošana uzņēmējdarbības attīstībai” Revīzijas ziņojumā DR/ESIF/2019/19-9 iekļautajiem konstatējumiem. Tikšanās notiks CFLA Klienta apkalpošanas centrā.

16.janvārī

plkst. 9.00, Jēkabpils pilsētas pašvaldībā, Brīvības ielā 120, notiks   Sociālo, izglītības, kultūras, sporta un veselības aizsardzības jautājumu komiteja.

plkst.10.00, Jēkabpils pilsētas pašvaldībā, Brīvības ielā 120, notiks Domes sēde.

plkst.11.00, Jēkabpils pilsētas pašvaldībā, Brīvības ielā 120, notiks Attīstības un tautsaimniecības komiteja

17.janvārī

plkst.10:00, Jēkabpils pilsētas pašvaldībā viesosies Erasmus+ pieredzes apmaiņas programmas studentes no Vācijas pilsētas Anhalt Bitterfeld, lai iepazītos ar pašvaldības darbu un tiktos ar domes vadību.

plkst. 15:00, Jēkabpils Sociālā dienesta zālē notiks speciālistu darba tikšanās bērnu tiesību aizsardzības jomā. To apmeklēs Domes priekšsēdētāja vietniece Kristīne Ozola.

Darba kārtībā: 
1. Sadarbības grupas vadītāja un vietnieka vēlēšanas; 
2. Precizēti ieteikumi un rekomendācijas pašvaldībai;
3. Rokasgrāmata bērnu tiesību aizsardzības jomā, sadaļa Vadlīnijas pašvaldībām bērnu tiesību aizsardzībā;
4. Rīcības modeļa/u izstrāde par nediagnosticētām saslimšanām vecākiem, kuri nepietiekoši nodrošina bērnu pamatvajadzības.  
 

18.janvārī

plkst. 14.00 pie Jēkabpils Tautas nama notiks barikāžu dienu atceres pasākums “Un Mūsu saknes atraktas pa vējam…”, lai godinātu barikāžu dalībniekus un kavētos atmiņās. Degot svecīšu liesmām un plīvojot karogiem, skanēs patriotiskas dziesmas un atmiņu stāsti, degs ugunskurs, rokas un sirdis sildīs tikko vārīta tēja. Aicinām ņemt līdzi karogus un svecītes. Pasākumā piedalīsies arī Jēkabpils pilsētas pašvaldības vadība.

Pēc atceres pasākuma, plkst. 15.00, Jēkabpils Tautas nama Lielajā zālē izskanēs sieviešu kora “Unda” koncerts “Pāri Mums”.

Kultūras aktivitātes

14.janvārī, plkst.19.00,  Krustpils kultūras namā, notiks Art-grupas ‘’BELORUSI’’ Jaungada koncerts ir aizraujošs balsu un emociju šovs! Mūzikas stilu un žanru pretstats, neticami balss paņēmieni, dinamisku darbu apvienojums mūsdienu aranžējumos un a’capella.  Koncertā skanēs dažādu valstu Ziemassvētku un Jaunā gada mūzika, pasaules hīti un oriģinālmūzika. Kolektīvu veido 5 solisti no Baltkrievijas  ar unikālām balsīm un ar augstāko muzikālo izglītību.

16. janvārī, plkst. 13.00, Latvijas  Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrība un Jēkabpils Galvenā bibliotēka  ielūdz uz tikšanos ar publicisti un rakstnieci Marinu Kosteņecku. Pasākums notiks Krustpils kultūras namā, Rīgas ielā 212, Jēkabpilī. Ar Marinu Kosteņecku sarunāsies rakstnieces laikabiedrs, žurnālists Andris Grīnbergs. Saruna būs par nesen iznākušo atmiņu krājumu “Mans XX gadsimts“, rakstnieces dzīvesstāstu, radošo darbību un lomu nesenajos Latvijas vēstures notikumos.

Marina Kosteņecka ir populāra rakstniece un publiciste, viena no Tautas frontes dibinātājām un aktīva cīnītāja par Latvijas neatkarības atjaunošanu. Viņas biogrāfija ļoti cieši savijusies ar Latvijai izšķirošu laika periodu – neatkarības atjaunošanu. Vēsturiskie notikumi ietekmējuši rakstnieces radošo un personīgo dzīvi un otrādi – Marina Kosteņecka bijusi aktīva līdzdalībniece valsts vēsturē. Tieši tādēļ rakstnieces atmiņām un dzīves stāstam ir īpaša vērtība.

17.janvārī, plkst.17:30, Jēkabpils Tautas nama Kino Mītnē, tiks rādīta filma “Pilsēta pie upes”. Režisora Viestura Kairiša filmas scenārijs tapis pēc Gunara Janovska tāda paša nosaukuma romāna motīviem. Kairišs filmu veido kopā ar saviem ilggadējiem radošajiem partneriem – mākslinieci Ievu Jurjāni un operatoru Gintu Bērziņu; viņu iepriekšējais kopdarbs – spēlfilma “Melānijas hronika”. Filmas garums: 118 min. Aktieri: Juozas Budraitis, Gundars Āboliņš, Agnese Cīrule, Dāvis Suharevskis, Brigita Cmuntova.

18.janvārī, plkst. 14:00, aicinām uz barikāžu dienu atceres pasākumu “Un Mūsu saknes atraktas pa vējam…” pie Jēkabpils Tautas nama, lai godinātu barikāžu dalībniekus un kavētos atmiņās. Pēc atceres pasākuma, plkst. 15:00, Jēkabpils Tautas nama Lielajā zālē izskanēs sieviešu kora “Unda” koncerts “Pāri Mums”.

18.janvārī,  plkst. 18:00, Krustpils kultūras namā, muzikālais teātris-studija “Baltie lāči” aicina klausītājus uz muzikālu dziesmu spēli “Lubāns un Rāzna”. Tās pamatā ir Andra Baltača stāsts un dzeja, kuru caurvij dažādu autoru jaunradītas un pazīstamas dziesmas, kā arī latviešu tautasdziesmu apdares. Koncertā piedalās: solisti Olga Rajecka, Dainis Skutelis un Andris Baltacis, teicējs Andris Eriņš, “Ezeru zemes orķestris” Alda Kises vadībā – Inga Zeile (vijole), Ainis Rudzītis (ģitāra), Aivars Meijers (basģitāra), Mārtiņš Leišavnieks (pūšamie instrumenti), Deniss Smirnovs (sitamie instrumenti), grupas “Dricānu Dominante” un “Ginc un ES”. Scenārija autors un režisors Andris Baltacis, muzikālais redaktors un aranžētājs Aldis Kise.

Vairāk info: Jēkabpils Kultūras pārvaldes mājas lapā: www.jkp.lv

Jēkabpils Vēstures muzeja informācija

14. janvārī Neretā norisināsies Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas projekta "Nemateriālās kultūras un vietējās vēstures mantojuma saglabāšanas, pieejamības un attīstības veicināšanas, uzlabojot kultūras tūrisma konkurētspēju Latvijā, Lietuvā un Baltkrievijā" partneru tikšanās. Jēkabpils Vēstures muzeja  speciālisti piedalīsies kā vieni no projekta partneriem.

18. janvārī plkst. 14:00 Krustpils pilī pasākumu cikls “Ģimenes sestdiena muzejā” – papīra gatavošanas darbnīca. Dalības maksa 2 EUR

Krustpils pils Marmora zālē apskatāma gleznu izstāde „Jēkabpils mākslinieka acīm”. Ieejas maksa – 0,30 / 0,50 EUR

Krustpils pils Izstāžu zālē apskatāma Latvijas simtgadei veltīta izstāde “100 iemesli lepoties ar Jēkabpili”. Ieejas maksa – 0,30 / 0,50 EUR

Vairāk info: Jēkabpils Vēstures muzeja mājas lapā www.jekabpilsmuzejs.lv

Sporta pasākumi

14. un 16.janvārī, plkst.11:00, Mežaparkā, notiks vispārattīstošā vingrošana sporta speciālista vadībā.

14.janvārī, plkst. 18:00, Jēkabpils stadionā, notiks treniņš „Sports visiem”  sporta speciālista vadībā.

16.janvārī, plkst. 18:45, Sporta namā, notiks treniņš „Sports visiem”  sporta speciālista vadībā.

17.janvārī, plkst. 18:00, „Citrus SPA” baseinā, notiks 2020.gada 5 kārtu sacensību peldēšanā 1.kārta. Pieteikties sacensībām var sacensību vietā sacensību dienā līdz plkst. 17.30. Ar sacensību nolikumu var iepazīties Jēkabpils sporta centra mājas lapā – http://jekabpilssc.lv/sacensibas/nolikumi .

17.janvārī, plkst. 20:15, Sporta namā, notiks Latvijas basketbola līgas 3.divīzija  (LBL 3)  spēle "Jēkabpils Lūši/Sporta centrs" – "Balvu Sporta skola".

18.janvārī, plkst. 10:00, Sporta namā, notiks 48. Jēkabpils atklātais individuālais čempionāts galda tenisā.

Vairāk info: “Jēkabpils Sporta centrs” mājas lapā: www.jekabpilssc.lv

Informāciju apkopoja un sagatavoja:
Jēkabpils pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļa