Noslēdzies 1. mācību pusgads Jēkabpils Agrobiznesa koledžā

Noslēdzies 1. mācību pusgads Jēkabpils Agrobiznesa koledžā

Pirmais mācību pusgads ir noslēdzies un jaunajā 2020. gadā esam enerģijas un darba spara pilni. Vēl joprojām jūtam gandarījumu par to, ka 2019. gada maijā uz maksimālo termiņu (6 gadi) tika akreditētas četras izglītības programmas, labus vārdus par koledžas profesionālās vidējās izglītības nodaļas  darba kvalitāti dzirdējām no Izglītības kvalitātes valsts dienesta un akreditācijas ekspertiem, tas dod gandarījumu un labi padarīta darba sajūtu, kā arī darba sparu tālākai darbībai un attīstībai. Šajā mācību gadā esam ieviesuši jaunas tradīcijas un darba formas. 

Pirmā septembra nedēļa  profesionālajā vidējās izglītības nodaļā tika organizēta kā 1. kursu iepazīšanās nedēļa ar mācību procesu un izvēlēto profesiju, tādējādi mācību procesu vēl tā īsti neuzsākām, bet pirmkursniekus informējām par centralizēto eksāmenu norisi un stipendiju piešķiršanas kārtību, par mācību sociālo tīklu Mykoob un Office 365, notika mācību ekskursijas un tikšanās ar izvēlētās profesijas pārstāvjiem uzņēmumā (TET  - Lattelecom, Datoru centrs, Latvijas Valsts meži, SIA Sedumi, SIA GIS, Scandiweb u.c.)

Saprotot, ka tikai sadarbībā ar izglītojamo vecākiem varam saredzēt jaunietī personību, respektēt to un pavērt ceļu tās vispusīgai attīstībai, tiek organizēta regulāra sazināšanās un sadarbība starp vecākiem un kursu audzinātājiem, vecākiem un koledžas administrāciju, kā arī kopā būšana Atvērto durvju dienā vecākiem. Paldies visiem, kuri apmeklēja šo pasākumu.

Ar ļoti labiem panākumiem esam piedalījušies konkursos:
1.    Zemgales reģiona skolēnu reklāmas konkursā “Radošā Zemgale”  topošie multimediju dizaineri P. M. Cakule, R. Laguns ieguva 1. vietu 
2.    Latvijas Brīvo Arodbiedrību savienības  konkursā Profs 2019 finālā Ogrē izglītojamie  Elizabete  un Evita Reiņikovas, S. Šūmakere, V.  Rožkova (3.g), V. Vīksna (3.k) un E. J. Sīmanis (3.p) ieguva 3. vietu
3.    Daugavpils pilsētas un novadu profesionālās izglītības iestāžu 1. - 3.kursa izglītojamo latviešu valodas diktāta konkursā izglītojamie S. Buša (2.k) ieguva 1.vietu,  bet V. Ivanova (1.k), A. Ignatjeva (3.m) – atzinību.

Aktīvi un ar labiem panākumiem Jēkabpils Agrobiznesa koledžas izglītojamie ir startējuši sporta sacensībās: Jēkabpils pilsētas un novadu skolu sacensībās rudens krosā (2. vieta), AMI SK 30. Sporta spēlēs galda tenisā jaunietēm (1. vieta), Jēkabpils pilsētas un novadu skolu sacensībās basketbolā jauniešiem (3. vieta), AMI SK 30. Sporta spēlēs volejbolā jaunietēm (3. vieta), AMI SK 30. Sporta spēlēs dambretē jaunietēm un jauniešiem (1. vieta).

“Mēs domājam, ka mūsu darbi ir tikai pilīte okeānā. Taču bez šīs pilītes okeāns būtu mazāks.” 
                                            (Māte Terēze)
Liels paldies par ieguldīto darbu koledžas mācību procesa kvalitātes veicināšanā un attīstībā visam koledžas kolektīvam, izglītojamajiem un viņu vecākiem.

Rakstu sagatavoja:
Jēkabpils Agrobiznesa koledžas direktora vietniece profesionālās vidējās izglītības nodaļā Inguna Pastare