Jēkabpils Sporta skolas aktualitātes

Jēkabpils Sporta skolas aktualitātes

Vieglatlētu sniegums Latvijas Junioru izlases sastāvā

Vieglatlētikas nodaļas audzēkņiem ziemas sezona pamazām tuvojas noslēgumam un pilnam gandarījumam par ieguldīto darbu, kas nodrošinājis ļoti veiksmīgu sezonas sniegumu, kopumā atnesot deviņas zelta godalgas, februāra nogalē dalība tika ņemta augsta līmeņa sacensībās.

Minskā 25.-26.februārī notika Starptautiskās U-20 valstsvienību sacensības, kur 12 valstu komandu konkurencē Latvijas izlasē startēja divi mūsu skolas audzēkņi-Zane Zemīte un Edvarts Eglītis. Divas dienas pagāja spraigā konkurencē, kas Zanei atnesa 4.vietu augstlēkšanas disciplīnā (1,75m), bet Edvartam 9.vietu (1,95m), savukārt trīssoļlēkšanā Zanei rezultāts 12,53 metri un sasniegumu kontā 6.vieta. Kopumā Latvijas komanda junioru sacensībās ieņēma 8.vietu. Liels lepnums par mūsu sportistiem, jo zinām, cik laika un darba tika ieguldīts, lai būtu iespēja pārstāvēt Latviju. Viņu starti vērtējumi kā ļoti labi, par ko gandarījums arī viņu treneriem Aivaram Norim un Ainim Raubiškim.

No Latvijas Čempionāta Kuldīgā pārved medaļas

 Jēkabpils Sporta skolas moto ‘’Uzstādi savu rekordu!’’ pilnībā attaisnoja mūsu vieglatlētu apņēmība uzvarēt un iegūtie rezultāti Kuldīgā, kur no 29.februāra līdz 1.martam notika Latvijas čempionāts telpās pieaugušajiem. Īpaši jāatzīmē Lāsmas Zemītes sniegums, kura 1.vietu izcīnīja, pieveicot 1,77 metrus augstlēkšanā, bet 2.vietu tāllēkšanā ar rezultātu 5,83 metri, savukārt Zanes Zemītes sasniegumu kontā ir 2.vieta trīssoļlēkšanas disciplīnā (12,57m) un divas 4.vietas- tāllēkšanā (5,60m) un augstlēkšanā (1,68m). Ļoti labi starti arī Ievai Ivanovai, Elīnai Tumšai, Kristīnei Ivanovai, Paulai Krūmiņai, Edvartam Eglītim, Ralfam Lipenītim, Kristeram Mežinskim un Markusam Urtānam, jo tika uzlaboti ne tikai personīgie rekordi, bet arī Jēkabpils vieglatlētu sasniegumi šajā vecuma grupā. Tieši šie rekordi ir vislabākais apliecinājums tam, ka attīstība ir ar augšupejošu līkni un sportisti ir pilnībā gatavi vasaras sezonas sacensībām, lai uzstādītu arvien jaunus rekordus.

Foto: komandas personīgais arhīvs

Notikumi basketbola arēnā

Latvijas Jaunatnes basketbola līgas ‘’Jēkabpils/Līvāni’’ U-13 grupas spēlētāji 29.februārī un 1.martā Ķekavā aizvadīja četrus mačus. Uzvara tika svinēta pret ‘’Rūjiena’’ komandas (36:30) un ‘’BJBS Rīga/Pārdaugava’’ komandas (34:33) basketbolistiem, bet ar ievērojamu pārsvaru piekāpties nācās mājinieku komandai ‘’BK Ķekava’’ (18:65) un ‘’BJBS Rīga/Centrs3’’ komandai (35:46). Spēlētāji parādīja, ka ir pretinieki, ar kuriem vajag rēķināties, tāpēc novēlēsim sportisko niknumu un komandas garu laukumā no 13. līdz 15.martam, kur astoņas komandas tiksies, lai noskaidrotu stiprākos Latvijas-Igaunijas basketbola līgas 1.posmā.

Volejbolisti apņēmības pilni cīnīties

Ļoti veiksmīga marta pirmā diena izvērtās U-14 grupas volejbolistiem, kas LVF Jaunatnes čempionāta sacensību posmu Rīgā aizvadīja ar trīs pārliecinošām uzvarām. Ar rezultātu 2:0 tika sakautas ‘’Viļakas NBJSS’’ komanda (25:11;25:17), mājinieku komanda ‘’Minusas VS’’ (25:21;25:23) un ‘’Talsu NSS’’ volejbolisti (25:10;25:18). Priekšā vēl pārspēles un šobrīd puiši demonstrē stingru apņēmību cīnīties, tāpēc novēlēsim volejbolistiem produktīvus  treniņus, lai lielajā komandu konkurencē izdotos saglabāt līderpozīcijas.

Futbolistiem nedēļas nogale atnes gan uzvaru, gan skarbu sakāvi

LTFA Jaunatnes telpu futbola čempionāts Krāslavā 29.februārī pulcēja U-13 vecuma grupas futbolistus. ‘’Jēkabpils SS’’ komandai šīs divas spēles pagāja zem vienādības zīmes, jo uzvarēti tika ‘’TFK Rēzekne’’ komandas spēlētāji (4:2), bet skaudru sakāvi mūsu futbolistiem lika piedzīvot ‘’FK/SS Krāslava’’ komanda, rezultāts 0:3. Bez zaudējumiem uzvarām nebūtu īstā garša!

Informāciju sagatavoja I
lona Žurila, Jēkabpils Sporta skolas metodiķe

Šahisti parāda labas prasmes starptautiskās sacensībās

Rīgā 29.februārī norisinājās trešais Pullman Riga Old Town Hotel atklātais ātrā šaha čempionāts 2020. Spēcīgākajā ‘’A’’ turnīrā piedalījās 105 šahisti no deviņām valstīm, no kuriem bija septiņi lielmeistari, liels skaits meistaru un citi augsti kvalificēti šahisti.

Veiksmīgi sevi parādīja Jēkabpils Sporta skolas audzēkņi, kur spēcīgajā konkurencē Kārlis Mālnieks ieguva 4 punktus, tikpat punktu arī Renāram Petrovam, kurš savu reitingu paaugstināja uzreiz par 50 punktiem, savukārt Artūram Krastiņam un Kristeram Policānam pa trīs punktiem no deviņiem iespējamiem un arī viņu reitingi ir paaugstinājušies.

Labi cīnījās kādreizējie skolas audzēkņi Andris Ivoņins un Jurijs Agafonovs, abiem pa pieciem punktiem. Bet turnīra uzvarētājs ir jaunais Rīgas lielmeistars Ņikita Meškovs (7,5p.), otrajā vietā ar identisku punktu skaitu Rīgā dzīvojošais Krievijas lielmeistars Jevgēnijs Svešņikovs, kā trešo atstājot Krasnodaras lielmeistaru Lugonskoju (7p.)

Šīs sacensības mūsu skolas audzēkņiem iedeva ļoti labu pieredzi cīņām ar spēcīgākajiem pretiniekiem.

Informāciju sagatavoja
Gunārs Pušmucāns, šaha nodaļas treneris