Jēkabpils Sporta centra aktualitātes

Jēkabpils stiprinieki Līvānos izcīna trešo vietu

7. martā, kad visi gatavojās Sieviešu dienai, Jēkabpils sporta centra sportisti neatkāpās no saviem mērķiem un devās uz kaimiņpilsētu Līvāniem, kur notika 2020. gada Līvānu novada čempionāts klasiskajā svaru stieņa spiešanā guļus.

Šoreiz Jēkabpils sporta centra komanda palika trešajā vietā, rēzeknieši izcīnīja otro vietu, bet nepārspēta palika Aizkraukles komanda.

Pavisam drīz Jēkabpils sportisti savas pilsētas vārdu pārstāvēs nākamajās sacensībās jau citās pilsētās. Tuvākās sacensības gaidāmas 14. martā Aizputē un 21. martā Viesītē.

Foto un informācija: Aleksandrs Andronovs

Jēkabpils volejbolistiem senioru čempionāta 4. posmā trīs uzvaras

Sestdien, 7. martā Vecumniekos notika Latvijas senioru čempionāta volejbolā 4. posms. Šoreiz Jēkabpils sporta centra volejbola komanda svinēja trīs uzvaras.

Pirmo panākumu ar rezultātu 2:1 Jēkabpils komanda guva pret “Poliurs” volejbolistiem no Ozolniekiem, izvelkot uzvaru trešajā setā no 4:8 uz 15:13. Otrajā spēlē jēkabpilieši mērojās spēkiem ar Talsu vienību un guva pārliecinošu uzvaru divos setos (2-0). Panākumi turpinājās arī trešajā mačā, kad mūsu volejbolisti ar 2-0 vinnēja komandu no Tukuma.

11.februārī Talsos notiks čempionāta finālturnīrs, kurā Jēkabpils sporta centra volejbolisti izslēgšanas spēļu cīņā tiksies ar Daugavpils komandu.

Informācija: Aigars Ločmelis, foto: Mareks Matisons

Jēkabpilietis Aivars Bondars noskrien ziemu un saņem zeltu

Svētdien, 8. martā Koknesē risinājās skriešanas seriāla “Noskrien ziemu” sezonas noslēguma skrējiens, kurā piedalījās vairāki jēkabpilieši.

Vislabāk veicās Jēkabpils “dzelzs vīram”, ultra garo distanču skrējējam Aivaram Bondaram, kurš 20,50 km garo distanci pieveica 1:33:14 un savā vecuma grupā izcīnīja zelta medaļu. Šīs distances kopvērtējumā 186 skrējēju konkurencē Bondaram augstā 32. vieta.

Jēkabpilietim Ivaram Dunduram bronza lodes grūšanā

7. martā Daugavpilī pulcējās vieglatlētikas vecmeistari, lai piedalītos 5. ziemas atklātajā Latgales čempionātā senioriem vieglatlētikā telpās.  Sacensībās Jēkabpili pārstāvēja Egīls Jaksons un Ivars Dundurs.

Katrā vieglatlētikas disciplīnā divās vecuma grupās dāmām un kungiem uzvarētājus noteica pēc vecuma koeficientu tabulām. No jēkabpiliešiem vislabāk veicās Ivaram Dunduram, kurš piedalījās lodes grūšanā. Dundurs aizgrūda lodi 11,04 m tālu un izcīnīja bronzas medaļu. Egīls Jaksons augstlēkšanā ar pieveiktiem 1,40 m ierindojās 9. vietā, bet tāllēkšanā ar rezultātu 4,56 m ieņēma 5. vietu.

Attēlā: Ivars Dundurs, foto: Jānis Lācis

Andai Seimanei trešā vieta “Vecumnieku kausā”

Sestdien, 7. martā Misas kultūras namā uz “Vecumnieku kausa” izcīņu šautriņmešanā pulcējās vairāk nekā simts sportistu. Viņu vidū bija arī jēkabpiliete, Latvijas izlases kandidāte Anda Seimane (BDK “Lūsis”).

Arī šis turnīrs jēkabpilietei izvērtās veiksmīgs. Anda Seimane aizvadīja spraigu cīņu par iekļūšanu finālā, tomēr šoreiz viņai nācās ar rezultātu 3:5 piekāpties Kristīnei Mickus, kura sacensībās izcīnīja otro vietu. Tā kā šautriņās parasti nenotiek atsevišķa cīņa par trešo vietu, arī šoreiz tika pasniegtas divas bronzas – Andai Seimanei un Mia Hedstrom.

Nākamreiz uz sacensībām šautriņmetēji dosies uz Jēkabpili, kur 4. aprīlī risināsies “Jēkabpils kauss 2020”.

Jēkabpils šaha sacensību līderi pēc septiņām kārtām – Alvis Vanaģelis un Toms Karpovs

6. un 7. martā Jēkabpils sporta centra administratīvajā ēkā risinājās Jēkabpils sporta centra balvu izcīņas šahā “A” un “B” turnīra septītā kārta.

6. martā “B” turnīrā piedalījās piecpadsmit trešās un zemākas kvalifikācijas sportisti. Par šīs kārtas labāko šahistu pārliecinoši ar sešiem punktiem kļuva Alise Laimiņa. Otrajā vietā ar 4,5 punktiem ierindojās Juris Soltums, bet trešo vietu ar četriem punktiem ieņēma Rūta Midega. Pēc aizvadītām septiņām kārtām ar 96 punktiem līderpozīcijās turpina atrasties Toms Karpovs, bet otro un trešo vietu ar 70 punktiem dala Ēriks Rudzāts un Haralds Potapenko.

7. martā uz “A” turnīru pulcējās 17 otrās un augstākās sporta klases šahisti. Vislabāk veicās Uldim Melderim, kurš ar 5,5 punktiem izcīnīja pirmo vietu, aiz sevis atstājot Alvi Vanaģeli (pieci punkti) un Aleksandru Volkovu (četri punkti). Šobrīd septiņu kārtu kopvērtējuma tabulā redzams, ka pirmajā vietā diezgan pārliecinoši ar 88 punktiem atrodas Alvis Vanaģelis. Nākamās vietas gan šķir pavisam mazs punktu skaits – otrajā vietā ar 61punktu ir Aleksandrs Volkovs, bet trešajā ar 60 punktiem –Ģirts Kiršbergs.

Ar visiem sacensību rezultātiem var iepazīties Jēkabpils sporta centra mājas lapā - http://jekabpilssc.lv/sacensibas/rezultati.

Ina Jozepsone un Margarita Judina kļūst par Latvijas čempionāta galda tenisā dubultspēļu čempionēm

No 29. februāra līdz 1. martam Saldū risinājās lielie galda tenisa svētki – Latvijas individuālais čempionāts galda tenisā 2020, kurā Jēkabpili pārstāvēja Ina Jozepsone, Margarita Judina un Aldona Homiča.

Jēkabpilietēm sacensības izvērtās veiksmīgas. Dubultspēlēs par čempionēm tika kronētas Ina Jozepsone un Margarita Judina, turklāt Ina Jozepsone uz goda pjedestāla kāpa arī vienspēlēs, kur izcīnīja godpilno trešo vietu.