LPKS Kuziks iemūrē kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm jaunā graudu pirmapstrādes kompleksa pamatos

2018. gada 12. jūlijā, Jēkabpilī,  LPKS “Kuziks” pirmapstrādes kompleksa pamatos svinīgi tika iemūrēta kapsula nākamajām paaudzēm.
Pasākumā piedalījās reģiona graudu audzētāji, blakus esošo pašvaldību pārstāvji un sadarbības partneri. Apsveikuma runas un novēlējumus teica LPKS Kuziks valdes loceklis Artūrs Akmens, LATRAPS ģenerāldirektors Edgars Ruža, Krustpils novada domes priekšsēdētājs Kārlis Pabērzs, Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis, SIA RC Būvnieks būvdarbu vadītājs Andris Murņikovs.
 LPKS ''Kuziks" valdes pārstāvis savu uzrunu sāka ar pateicību visiem, kas palīdzējuši, lai šis pirmapstrādes komplekss taptu, kā arī lepojās, ka beidzot Jēkabpiliešiem, Krustpiliešiem un reģiona zemniekiem būs pašiem savs, jaudīgs pirmapstrādes komplekss.  
Krustpils novada domes priekšsēdētājs Kārlis Pabērzs un Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis vēlēja, lai komplekss, kas celts šajā stratēģiski izdevīgajā vietā ir spēcīgs sākums rūpniecībai un tālākai reģiona attīstībai! 
 Reģiona graudu audzētāji tika apsveikti ar jauna graudu pieņemšanas punkta celtniecību, visam reģionam un īpaši klātesošajiem LPKS LATRAPS ģenerāldirektors novēlēja: 
"Lai LPKS ''Kuziks" graudu pirmapstrādes komplekss ir stabils pamats, kurā balstīt un attīstīt visu Latvijas graudkopības nozari un lauksaimnieku labklājību. Es aicinu atcerēties, ka kooperatīvs vienmēr ir lauksaimnieku pusē, lai atbalstītu, celtu un stiprinātu."
SIA RC Būvnieks būvdarbu vadītājs Andris Murņikovs novēlēja, lai pamatos liktā kapsula būtu kā magnēts, pievelkot visas reģiona labības kravas un turot graudu bunkurs pilnus.
Kopā ar vēlējumu nākamajām paaudzēm kapsulā tika likta arī Latvijas simtgades monēta.
LPKS “Kuziks” ir dibināta 2004. gadā, lai sniegtu graudu un rapšu pirmapstrādes pakalpojumus, kā arī realizētu biedru izaudzēto produkciju. 
Līdz šim LPKS “Kuziks” darbojās nomātā graudu pirmapstrādes kompleksā Kūku pagasta “Vārpās”, kur, piesaistot Eiropas Savienības fondu līdzekļus, realizēja četrus kompleksa attīstības projektus. Šobrīd LPKS “Kuziks” uzsācis jauna pirmapstrādes kompleksa būvniecību, kuru plānots realizēt divās kārtās.
LPKS “Kuziks” pirmapstrādes kompleksa pirmās kārtās būvniecības izmaksa  ir nepilni 3,5 miljoni eiro.
Pirmapstrādes kompleksā plānots uzstādīt kalti ar kaltēšanas jaudu 45t/h, kā arī uzbūvēt sešus gatavās produkcijas glabāšanas torņus un četrus mitro graudu uzglabāšanas torņus. Pēc pirmā būvniecības posma pabeigšanas kompleksa kopējā uzglabāšanas kapacitāte būs aptuveni 12 000 tonnas, savukārt pieņemšanas jauda 300t/h. Šobrīd kompleksā plānots izveidot 4 - 5 jaunas darba vietas.

LPKS "Kuziks" valde

Paziņojums par publisko apspriešanu koku ciršanai Rīgas ielā 216B, Jēkabpilī
23.Oktobris, 2018
12024
Paziņojums par publisko apspriešanu koku ciršanai Rīgas ielā, Jēkabpilī
23.Oktobris, 2018
12023
Domes priekšsēdētājs darba vizītē apmeklēja Azerbaidžānu
23.Oktobris, 2018
12022
SIA “Jēkabpils ūdens” informē
23.Oktobris, 2018
12019
​​​​​​​Pašvaldības nedēļas plāns 22.10.- 28.10.
22.Oktobris, 2018
12017
Sakarā ar tiesu nama būvniecību noteikti satiksmes ierobežojumi Bebru ielā
22.Oktobris, 2018
12014
Paziņojums par publisko apspriešanu koku ciršanai Zvaigžņu ielā, Jēkabpilī
22.Oktobris, 2018
12012
Notiks veselības veicināšanas pasākums SEVIS IEPAZĪŠANA CITĀ VIDĒ JAUNIEŠIEM
22.Oktobris, 2018
12010